Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van a gázspraynek...

Miért van a gázspraynek szavatossági ideje?

Figyelt kérdés
Van egy KO pfeffer Jet típusú önvédelmi gázsprayem, és semmi értelmét nem látom annak, hogy xx.xx.xxxx.-én jár le. Ha már a cucc "megromlott" benne, akkor is ugyan úgy, sőt talán jobban is fog csípni. Vagy ha meg veszélyesebb lesz, úgy sem sajnálom azt akire elhasználom... szóval értelmetlen szerintem.
2010. jan. 1. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem azért van mert kötelező ráírni és ,hogy ha a kis emberek nem tartják az időpontot akkor rohadtúl megbüntetnek.Gondolom én...

Esetleg a gáz nyomása csökken? ezt kétlem.ott túlnyomáson nem igazán lehet olyan dolog ami megromlik...

2010. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem megromlik, hanem veszélyessé válhat. Egy ilyen palackban elég nagy túlnyomás van, így a gyártó levédi magát az esetleges perek ellen, hogy az 5 éves gázspray felrobbant a kezében.

De ezt lehet, hogy csak én gondolom így.

2010. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
épp az a probléma, hogy idővel veszít a hatékonyságából, a benne lévő cucc leülepszik, elszublimál, stb., szóval a gyártó egy idő után nem garantálja, hogy te azzal ugyanazt a hatásfokot éred el (vagy bármilyen hatásfokot, hogy működik egyáltalán), mint amit ígértek
2010. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!