Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy hogy a...

Csak én érzem úgy hogy a rendszerváltás óta anti-ország lettünk?

Figyelt kérdés
Vagyis például a népjólétet felváltotta a néprosszlét. Az ösztöndíjat a tandíj. A polgárok jólétével való törődést felváltotta a multik kedvében járás. A proletárhatalmat a tőkéshatalom. A szocializmusban még a külföldiek is Magyarországra tolongtak hogy részesüljenek a jólétből, lásd a Zimmer Feris időszakot. Mára meg mi magyarok is menekülünk saját hazánkból. Régen mindenki jókedvű volt. Ma még itt a gyakori kérdéseken is napona elhangzik olyan hogy valakinek öngyilkossági gondolatai vannak, menekülne az országból vagy csak depressziós. Régen az emberek párjukkal, gyerekükkel, családjukkal sétáltak. Ma főleg kutyával. Jók az idegeim, de ami sokk az sokk.
2014. jún. 1. 07:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
30%

Tehát a pro-ország a szocialista népköztársaság?

Nem azért rossz itt az élet, mert lebontottuk a szocializmust... félig-meddig, mert egyébként még rengeteg fölösleges eleme a mai napig létezik és hátráltatja az országot. Az a baj, hogy még mindig tele van az ország a szocializmusban kondicionált néprétegekkel, nevezzük őket mondjuk prolinak, akik csak arra képesek, hogy várják a sült galambot és kormányra szavaznak bárkit, aki ezt megígéri. Illetve ott vannak az ő leszármazottjaik, akik sosem éltek a szocializmusban, de meg vannak róla győződve, hogy akkor minden(!) jobb volt és azt akarják vissza. Ők a második és harmadik generációs prolik.

2014. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

9-es:

Rosszul sejted hogy nem éltem a szocializmusban. A szüleim átélték a padlássöprést, majd ahogy fogalmazták, beverték őket a TSZ-be. Magam is dolgoztam TSZ-ben eleget, már gyerekként segítettem ott szüleimnek, később meg szerelő voltam. Tehát nem volt pártkönyvünk és nem öltönyös munkánk volt, hanem a kezünk munkájától élt jól a nép és mi is. Tény hogy sok minden miatt mérgelődtünk. De legalább volt értelme dolgozni, még ha sokat is kellett gürizni. A TSZ tanulni küldött egyetemre, a jó dolgozókat és gyerekeiket kiemelték minden téren. Éreztem hogy az elithez tartozom, de isméétlem, nem voltam párttag hanem anyagi és erkölcsi téren a társadalom megbecsülte és kiemelte jótevőit. Amivel nem vagyok kibékülve az az, hogy lehet lecsúsznia azon embereknek akik egykor az országot virágoztatták? Ma nekik kellene tartozniuk a top 100-ba és nem azoknak akik csak ügyeskedni, lopni és csalni tudnak. A szüleim a legjobban keresők közt voltak a munkájuk alapján és nem csalás útján ahogy a többség ma teszi.

10-es: Sajnos már nem vagyok 20 éves, 46 vagyok. Tehát nagyjából két-két évtizedet éltem mindkét rendszerben és össze tudom hasonlítani.

2014. jún. 1. 10:19
 13/16 anonim ***** válasza:
49%
A másik tippem a vidéki ember lett volna. Igen, ők valóban egy lecsúszást éltek át, a vidék gyakorlatilag meghalt az urbanizáció során, de erről nem a rendszerek tehetnek.
2014. jún. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

13-as:

Egy "fejlett" és "egyetemi" város lakója vagyok. Azért tettem idézőjelbe, mert több ismerősöm is a hasát fogta ezektől a hivatalos jelzőktől.

Na mindegy, az igazság az hogy szóban, négy szemközt mindig azonos véleményen vannak velem az emberek, ők is lecsúszást éltek át a rendszerváltás óta. Míg ha nyilvánosság előtt kell nyilatkozniuk, akkor meg minden oké, mint az esti híradóban: Dübörög a gazdaság, példátlan mértékben nőtt a foglalkoztatottság és a GDP. De vajon aki az esti híradóban mindezt a sok sületlenséget mondja, odahaza is ugyanezeket mondja?

2014. jún. 1. 10:36
 15/16 anonim ***** válasza:
49%
A szocializmusban a "legvidámabb barakk" voltunk, ez azt jelentette, hogy bár merre mentünk a "béketáborban", mi voltunk a királyok, nem hivatalosan jóval magasabb áron váltották a forintot, int hivatalosan, boltok árú ellátása viszonylag jó volt. Most ugyan azokban az országokban mi vagyunk a lesajnált szegény szomszéd. Már a románok is elhúztak nagyrészt haza (legalábbis a tanultabbak). Vajon miért?
2014. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, láthatod, a felszínes válaszok messze nem érintik a hatalom mélyrétegeit, pedig ott dől el minden. Ezért lehet itt olyan élet, amilyen, mert csak a felszínen kapirgálunk, az mindig lehet a szükségnek megfelelően alakítani.

#8, amit te meggyőződésnek gondolsz, az véletlenül sem az. Hanem, nevezzük hitnek, rajongásnak, érzelemnek. A meggyőződés vagy igaz, és akkor nem cáfolható, vagy téves, és akkor a meggyőzés nemcsak lehetséges, de élvezetes is. Ugyanis az ilyen személy igényli a vitát, a lényegről beszél, cáfol, vagy igazol. Aki nem ezt teszi, annak nem meggyőződése van, hanem hite. És elviselhetetlennek tartja, hogy van más hit is, mint az övé.

2014. jún. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!