Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Emberek akik kapcsolatok...

Emberek akik kapcsolatok nélkül próbáltok elhelyezkedni ebben a magyar világban, nem vagytok kétségbe esve, hogyan próbálkoztok?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 20:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az.Diploma vagy érettségi.Nem az a szégyen hogy egy érettségizett ül az ember feje fölött hanem hogy úgy ül ott hogy nem ért a munkához és semmit nem tett érte nem törte magát nem tanult.Na ez megalázó.De ismerjük el a diploma nem minden,iskolában nem lehet gyakorlatot szerezni.Én ékzerbolti eladónak tanultam a szakmunkások mint én havi 2 hetet dolgoztak plusz nyári gyakorlat a szakközepesek meg 4 napot egy hónapban.Nem is szerették őket a boltosok mert nem tudtak semmit mi meg már egy hónap után javításokat vettünk fel önállóan, számláztunk kasszáztunk.De náluk volt az érettségi amit később én is letettem de tovább menni nem volt pénz.Mikor a cég rogyadozott a diplomás irodistákat rakták oda meg légikísérőket vettek fel a nyelvtudás miatt aztán meg a pult mögött néztek mint hal a szatyorban.A szakmunkást meg mind hülyének nézték mert oda csak a rossz tanulók mennek.Hát nálunk a legtöbbje simán befért volna a szakközépbe csak az a 3 év rövidebb volt.14 évesen az ember még nem dönthet olyan precízen.Számos olyan embert ismerek akik kissebb iskolával rendelkezik de olyan szakmai gyakorlata van amit nem lehet vitatni.Főnökeim eddig javarészt diplomások voltak de lila ibolyájuk se volt a szakmához mindent az "aluliskolázottak" csináltak.Véleményt ötletet tanácsot nem fogadtak el mert ő a diplomás ő jobban tudja.Ezért nem is ment semmi flottul.Sajnos ma már mindenhol a papírra helyezik a hangsulyt meg a hülye bárgyú tesztekre a szakértelem az az utolsó a sorban.Elhiszem hogy fárasztó macerás drága dolog a diploma és ha megvan joggal büszke rá az ember de valljuk be a diplomások nagy része talán akaratlanul is,de egy kicsit többre tartja magát és lenézik a nem diplomásokat.Elfelejtik, hogy ők is voltak érettségizettek és akkor sem voltak hülyék. Egy diplomás is csak akkor üljön magas posztra ha ért hozzá.Nálad ezt nem lehet vitatni javaslom ahogy tudsz lécelj le tiéd a világ én munkanélküli érettségizett szakemberként tapasztalom hogy már az utolsó fingilingi szakmához is a diplomásokat keresik met sok van belőlük hát miért is ne lennének nagyobb esélyeid diplomával gyakorlattal.Én ha lelécelnék utólag még elmondanám a véleményemet nekik.Az új főnök se lesz ott örökre a csajának akkor váge pláne ha összevesznek a tudást meg nem lehet elvenni senkitől.
2009. dec. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

haha 22.48.Ha van valami meló a tarsolyodban bevállalhatsz

de az áltlagkülső kedves elfogult barátnői vélemény nem szeretném ha rémálmaid lennének.35-ös.

2009. dec. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Francia-olasz szakon végeztem májusban, fordító szerettem volna lenni, de nem vettek fel sehová, mert nem voltak kapcsolataim. Most tanár vagyok egy gimnáziumban, havi 94 000 Ft-os fizetéssel. Remek.
2009. dec. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
93%

ha nincsenek kapcsolataid ,hát szerezz!!!

nem olyan ördöngösség ám,mint gondolod!

az emberek alapvetően segítőkészek, néha az idegenekkel is.nagyon sok új ismerőst, barátot lehet szerezni a netes közösségekben. én pl. a Love.hu fórumán szoktam sokat lógni, és amikor a kislányom állást keresett (az egyetem mellett valami kisegítő munkát), kitettem a fórumra: ki tudna segíteni? az egyik kedves hölgy mondta, az ő bankjuk éppen napi pár órás munkára felvenne egy takarítónőt,...jó, elismerem,hogy ilyen munkát protekció nélkül is lehet szerezni, de akkor is, eléggé jellemző a példa. a hölgy szólt a megfelelő helyen, hogy neki lenne valakije erre a munkára, és meg is kapta a lányom.azóta már nem csak takarít, hanem időnként adminisztratív munkákra,adatrögzítésre, kézbesítésekre és hasonlóra is megkérik, és már szóba került, hogy menjen el egy tanfolyamra amit a bank fizetne. szóval ha legalulra is de bekerülsz egy céghez, és elég talpraesett meg értelmes vagy, akkor megcsinálhatod a szerencsédet. eddig a lányom is úgy tervezte, hogy a diploma után majd elkínlódik a tanári fizetésből, de most már kacsingatna az ingatlanügyek felé, hogy látja milyen pénzek mozognak ott.

vagy szerezz új ismerősöket valami interaktív helyen, tanfolyamon, klubban,szubkultúrákban,uszodában, vagy próbálj pl. olyan kocsmákba járni ahol a menő brókerek ,bankszakmabeliek szórakoznak,ezek az ismerősök aztán belevihetnek a saját társaságukba, ahol köthetsz további hasznos kapcsolatokat.

vagy meglepő amit mondok, de a templomban is lehet hasznos kapcsolatokra szert tenni,ugyanis ha pár vasárnap elmész, és nem rohansz el mise után, hanem maradsz kicsit a templomkapui dumcsipartin, akkor felfigyel rád a világi vezetés. minden gyülekezetnek van pár meghatározó embere, akik a lelkész vagy a pap segítői az ügyekben,...ezek általában sikeres emberek, akik ha arról van szó ,hogy munkást vegyenek fela vállalkozásukba,akkor előnyben részesítik a saját hitbelijüket(vagy valami barátjukhoz beajánlanak).

sőt! ha van gyomrod hozzá a hitgyülisek között rengeteg a menő alak...bár az ő emberbaráti gesztusairól nincsenek adataim, de ha forgolódsz egy kicsit ott a vidám vasárnapon, biztosan meg tudsz ismerkedni pár befolyásos emberrel.

2009. dec. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
77%

nekem "csak" magasépítői technikumom van és most a fősulit terrorizálom, de nekem is kéne vmi állás.Sőt még azt is bevállalnám hogy sulit átraknám levelezőre, csak hogy vmi épkézláb melóba tudjak kezdeni. Szakmába nem igazán tudok elhelyezkedni (volt hogy a második interjún kerek perec megmondta az öreg, hogy neki nagyon tetszik a lelkesedésem, és talpraesettnek is tart, de a barátja szólt hogy a fia is jönne, és hogy most őt részesíti előnyben, de ha nem válik be szólni fog).

Lényeg a lényeg hogy bedobálom mindenhova mostmár az önéletrajzomat amire egy minimális kis ambiciót is érzek. aztán meglátjuk mi sül ki belőle... Reméljük a legjobbakat :) de amire rájöttem, hogy nem lehet otthon ülni... menni kell és taposni, és belefutni emberekbe, és beszélgetni (pincérnek felvettek volna egy véletlen folytán). A kitartás meg fogja hozni az eredményét. Fel a fejjel! 24/F

2009. dec. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Huh 00:27 olyan jó dolgokat adtál, hogy nem lenne baj ha írnék emailedre további kérdéseimmel?:)
2009. dec. 30. 01:44
 17/21 anonim ***** válasza:
77%

00:27

Azért nem árt óvatosnak lenni. Egyik diplomás ismerősöm élete nagy szerencséjeként élte meg, hogy bolti eladó lett. Csak azt nem tudta, hogy szcientológus a tulaj. Fizetését hátrahagyva menekülésre fogta a dolgot.

2009. dec. 30. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kapcsolatok nélkül?? Majdnem egyenlő a 0-val:((

Én is jártam úgy,hogy nagyfőnök k...ja lett az én főnököm.A csaj utált mert féltékeny volt rám.Szíve szerint apáca ruhában dolgoztatott volna+buta volt mint a kő.Mégis engedelmeskednem kellett neki,és nagyon sokszor nagyon csúnyán megalázott.1,5 évig bírtam......

2009. dec. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

00:27 vagyok.

persze, írj csak nyugodtan, szívesen segítek ha észt kell osztani, ha már én egy szerencsétlen lúzer vagyok, legalább hasznosnak érezhetem magam, ha okoskodhatok:):):)

2009. dec. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem reménytelen, csak az elmúlt 8 (vagy inkább 20 év) korműnyzűsa elvette az emberektől az életcélt.
2009. dec. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!