Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarország felvirágoztatása...

Magyarország felvirágoztatása kemény lépésekkel, mikor fogadnátok el?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy lenne egy személy aki azt mondja, hogy 15 év alatt Magyarországot az európai átlagra hozná és a föld egyik legdinamikusabban fejlődő országává tenné és meg is tudná tenni nem csak politikai halandzsa lenne, de az első 5 évben középkori állapotokat mondana, annak mit kellene tennie a közjóért, hogy ezeket el is higgyétek és támogassátok?
2014. máj. 10. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Hát én részemről kiköltöznék azonnal, ha egy ilyen alak hatalomra kerülne. Aztán ha esetleg mégis sikeres, akkor visszaköltözök 5 év múlva. Tudom, hazaáruló blabla magyarellenes blablabla és miattam ilyen az ország blah...
2014. máj. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. aki az első 5 évben középkori állapotokat jósolna, annak se most, se később nem hinnék. Hogy miért? Mert vagy hazudik, vagy nem ért hozzá.

2. Ma nem azért nem megyünk semmire, mert nincs ilyen ember. Hanem ezért, mert senki nem hisz neki, bármit is mond. Hiszen a mostani kurzus éppen azt érte el eredményesen, hogy túlnyomó többség senkinek se higgyen. Legfőbb elve, hogy aki mást mond, ellenség.

3. Éppen ezért nem azt kell nézni, hogy ki milyen szépséget ígér, hanem azt, miképpen akarja megvalósítani. Aki nem mindenkivel együtt, az nem fog dinamikus fejlődést elérni. De ezt se hiszi el az előbbi többség. Ezért az első lépés a gondolkodás felébresztése. Csipkerózsika ehhez képest álmatlanságban szenvedett.

2014. máj. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Még nem fejeztem be, amikor az első válasz megszületett. De sikerült bizonyítania állításomat, visszamenőleg.
2014. máj. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: tudom az a logikus ha az ember külföldre megy ebben az esetben és nem is ítélem el ezért, de a kérdésem arra irányul hogy miért hinnél ennek az embernek és vennél részt a programjában.

2. válaszló: konkrétan olyanokra gondoltam hogy leállna az import, nem lenne új autó új telefon új műszaki cikk stb. csak a legszükségesebb dolgokat hozni be (pl üzemanyag) és mindenre kiterjedő reális programot rakna le az asztalra. Amúgy meg arra gondoltam hogy mondjuk egy Széchenyi munkásságával rendelkező embernek hinnétek-e aki megmutatta már hogy akar és tud is tenni a közjó érdekében

2014. máj. 10. 19:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy öt év középkor után tíz év elég lenne ahhoz, hogy utána beinduljon a gyors fejlődés. Akármit is tett le előtte az asztalra. Esetleg azt gondolnám, hogy megkergült szegény.
2014. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 rémuralom ***** válasza:
Nem rémlik, Széchenyi mikor említett öt év középkort a fellendülés előszobájaként, pedig az ő korában, lássuk be, cseppet rosszabbul állt a szénánk, mint manapság. Csatlakozom a második válaszolóhoz, lehet öt év középkort ígérni, csak az a baj, hogy ha totál leáll az import (és egyidejűleg valószínűleg az export is, mert a kettő csak a legritkább esetekben választható el egymástól), akkor nem öt évig fog tartani az a középkor, hanem sokkal tovább.
2014. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem értitek. A középkori álapotok költői tulzás volt, helyette írhattam volna kemény megszorításokat is de nem ez a lényeg. Nem is az hogy 5év középkor után elindul e a fejlődés. Az a kérdésem, hogy mit kell betennie a közösbe annak akitől elfogadnátok a megszorításokat. Széchenyi csak egy példa volt.
2014. máj. 11. 07:26
 8/8 rémuralom ***** válasza:
Te sem értesz minket. A rendszerváltáskor is, bár én akkor még nem éltem, szüleimtől és másoktól abból a korosztályból hallottam, hogy akkor is ez volt a politikusok bevett dumája, hogy most még pár évig szívás van, de aztán majd jön a kánaán. De már Rákosi elhíresült szavai az aranytojást tojó tyúkról és a rántott csirkéről is ugyanezt jelentették, és jószerével élnek még emberek, akik még erre is emlékeznek. Aki ezek után még mindig hisz annak, aki ilyeneket ígér, bármilyen ideológiával megalapozva is, az naiv. Én nem vagyok naiv, én azonnali eredményeket akarok látni. Még ha eleinte inkább negatív, mint pozitív változások állnának is be, akkor is lehessen látni a fényt az alagút végén, vagy tudja elmagyarázni az illető, hogy mit miért csinált, és abban lehessen látni azt a logikát, amely mentén ezekből a reformokból tényleg jó világ lehet itt pár év múlva. Mert ha semmi ilyen nincs, csak statisztikákból innen-onnan kiragadott számokkal dobálózva próbáljuk bizonygatni, hogy - már elnézést - Magyarország jobban teljesít, arra csak egy lesajnáló fejcsóválás lesz a reakcióm.
2014. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!