A vallásosság a jövőben vissza fog szorulni vagy éppen fel fog futni?
Szerintem mindkettő igaz.
Jövőben fel fog lendülni, de úgy hogy nagyon át lesz értelmezve a biblia, (felhígul, elfogadja a melegházasságokat, erkölcse nagyon fellazul a szeretett jegyében, hiszen szeretni kell a ezeket az embereket is.)
De a tradícióra épülő hitet nagyon kevesen fogják követni, hisz a rendszer ellensége lesz. Ők lesznek a megítélő emberek, akik szakadást okoznak, ezért üldözni kell őket.
Ha azaz igazság ami a Bibliában van, akkor megmarad, ha hazugság van benne, akkor eltűnik."
Ideiglenesen eltűnhet, de hosszútávon nem. Sokan sajnos az ideiglenes győzelmet fogják valódi győzelemnek hinni.
Megpróbélom megfogalmazni, amit gondolok, nem lesz könnyű.
A vallások hosszú sora követte egymást a történelem során, és az egyik mindig átvette a másiktól - ha más-más neveken is - egymás isteneit. (Most csak Európáról és a Földközi tenger térségéről beszélek, a távolkeletre nem térek ki.)
Ez eltartott kb. 3-4 ezer évig. Akkor (illetve fokozatosan körben is, nem lehet pontosan meghúzni a határvonalat az időben) jöttek az egyistenhitű vallások. Kezve az ótestamentumi izraelita valláson (ők kb. ötezer-hétszáz évvel ezelőttről számolják a "kezdetet", Ábrahámtól), Jött Jézus és a kereszténység (kb. kétezer éve) majd az iszlám, kb. ezerhattszáz éve. Ezeknek is egyformák az alapjaik - mindhárom monoteista vallás Ábrahámot tekinti ősapjának.
Ahogy az egyik vallás erősödött, úgy szorult vissza az előző, bár ez az folyamat lassú, szinte észrevehetetlen volt - régen.
A technika előrehaladásával ez a folyamat is meggyorsult. Mindig azt érzem. és úgy számolom, (bár lehet, hogy tévesen), hogy a muzulmánok most élik azt az időszakot, amit a keresztények éltek a középkorban, természetesen nem technikailag, hanem fanatizmusukban.
Ha ez így logikus, akkor logikus az is, hogy most lassanként ez a vallás nyerjen teret a többiek hátrányára.
Márpedig ez egy erőszakos, térítő vallás (noha a Korán mást mond), mint a kereszténység is az volt a maga idejében, Jézus minden tanításával ellentétben. Téríteni, hódoltatni, ölni és gyilkolni a szeretet nevében - hát ez bizony szép szavakon nyugvó fanatizmus a javából.
Ha ezt az okoskodást elfogadjuk, az iszlám óhatatlanul tovább fog terjedni, annál is inkább, mivel az új, modern eszközök is rendelkezésére állnak, tehát behálózhatják - és élnek is ezzel - az egész világot.
Az egyre növekvő anyagi külonbségek is nagyban hozzájárulnak ehhez. Minél nagyobb a nyomor és az éhség, annál könnyebb egy jobb világot ígérő hitet terjeszteni.
Úgyhogy sajnos - de ez csak az én véleményem - nem jött még el az az idő, hogy a vallás visszaszoruljon. Minden ateista és tudományos törekvés ellenére sem. Egyelőre...
Hosszan írtam, és lehet, hogy kicsit zavarosan is, de azt hiszem, gondolataim nem nélkülöznek némi alapot.
Sajnos.
Kedves kérdező!
Én keresztényként úgy látom, hogy ez egy kettős folyamat napjainkban és így lesz ez a jövőben is. Vannak egyházak, ahol folyamatos a csökkenés és vannak akik pedig növekednek illetve hitükről tanúskodnak és e szerint élnek nem csal vallásoskodóak.
Pl NAGY-BRITANNIA egyházai elvérzőben vannak; az egyháztagok száma hetente közel ezerötszáz fővel csappan, ahogyan erről a The UK Christian Handbook beszámol. A fiatalok elhagyják az egyházat, jelenti ki a The Times, „mert untatónak találják, és egyedül érzik magukat”.
Míg az anglikán templomok közül átlagosan hetente egyet bezárnak, „ezrek kutatnak tartalom és cél után az életben”, ismeri be az anglikán egyház Church Times című folyóirata. Csak a valóban odaadó ember képes másokat megnyerni Istennek — jegyzi meg az Evangelism and the Laity (Az evangelizálás és a laikusok) című munka. Nagy-Britannia egyházai 1990-ben az „evangelizáció évtizedének” előmozdításában egyesültek, bár megfigyelték , hogy még az egyházon belül is megdöbbentő tudatlanság figyelhető meg a keresztény iratokkal kapcsolatban.” „Mi történt az evangelizáció évtizedével? Tényleg, mi történt! Két évvel ezelőtt ez egy átmenetileg felkapott irányzat volt, szinte nem telt el hét, hogy ne említette volna a sajtó. És ma? Üres csend . .
Napjainkban megszűnik a vallás befolyása. Walesben is Hatvannyolc kápolnát soroltak fel, melyek „most már le vannak bontva”. Tizenkilencet más célra alakítottak át. Néhány példa: „aikidó harci művészet klubjává alakítva”, „lakásokká változtatva”, „raktárrá módosítva”, „bevásárlóterületté alakítva”, „vegyesbolttá alakítva”.
Emelett van olyan vallás ahol termeket építenek vallásos összejövetelekre a növekvő létszám miatt. A növekedés nem függ anyagi helyzettől. Nem a szegénység vagy az unalom az alapja a hitnek vagy vallásosságnak. Sőt inkább azt bizonyítja, hogy igenis úgy lett az ember megteremtve, hogy dicsőítse Teremtőjét legyen szegény vagy gazdag. Az ember keresi az élet értelmét és jelentőségét. Vezetést és jó tanácsot bölcs döntéseket hozni. Aki rátalál az ehhez vezető útra rájön, hogy ha isteni alapelvek szerint él boldog lesz ha nem akkor boldogtalan anyagi helyzetétől függetlenül. Egyre többen szembesülnek ezzel azért növekszik az érdeklődésük sokaknak. Illetve egyre többen hirdetik az evangélium jó hírét és így az emberek egyre inkább szembesülnek ezzel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!