Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Bándy Kata gyilkosa iskolába...

Bándy Kata gyilkosa iskolába jár a börtönben. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
Bama.hu-n olvastam a cikket.
2014. márc. 28. 08:48
1 2 3
 1/25 Andizsuzsi ***** válasza:
7%
Mit kellene szólni hozzá?
2014. márc. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Bocsi, csak azt hittem hogy nem vagyok egyedül azzal, hogy kiakaszt a dolog.
2014. márc. 28. 09:09
 3/25 kovpet ***** válasza:
50%

Kiakaszt? Mi, hogy tanul valaki?

Ha előbb tanult volna többet, akkor valószínűleg nem is lesz belőle gyilkos...

2014. márc. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Az, hogy gyilkosként ingyen tanulhat, a TI pénzeteken.

Sportolhat, könyvtárba járhat stb.


A legtöbb embernek ételre nem jut pénz, ő meg "luxus" körülmények között van, mintha megjutalmaznánk az emberölésért.

2014. márc. 28. 10:01
 5/25 anonim ***** válasza:
63%

És ha jól sejtem jogot tanul, hogy a büntetését valami indokkal megrövidíthesse.

No comment...

2014. márc. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 belapus ***** válasza:
63%

A börtönbüntetésüket töltők jogait és kötelességeit törvények szabályozzák.Ha joga van tanulni, és él is ezzel a jogával, akkor ezt lehet erkölcsileg kritizálni, de tiltani nem.

De itt a nagyszerű lehetőség.Jönnek a választások.Olyan csoportra kell szavazni, amelyik támogatja a fentebb említett jogszabályok szigorítását, ha van ilyen.

2014. márc. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 kovpet ***** válasza:
30%

"A legtöbb embernek ételre nem jut pénz"


Azért ebben érzek némi túlzást, nem Afrikában vagyunk.


Az pedig soha nem akaszt ki, ha tanul valaki. Az akasztott ki, amikor ölt ez a semmirekellő. Most legalább a helyén van.

2014. márc. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%

"A börtönbüntetésüket töltők jogait és kötelességeit törvények szabályozzák.Ha joga van tanulni, és él is ezzel a jogával, akkor ezt lehet erkölcsileg kritizálni, de tiltani nem."


A náci Németországban pedig törvények szabályozták, hogy a zsidókat be kell gyűjteni a koncentrációs táborokba és ott dolgoztatni kell őket, míg bele nem döglenek, a Szovjetunióban pedig a rendszer ellenségei - kulákok, burzsujok, értelmiségiek - kerültek törvényileg Szibériába szétfagyni.


Ezt lehet erkölcsileg kifogásolni, de jogilag nem, mert hát jogilag tök jogos volt és akkor nincs is vele semmi baj. Ugye?

2014. márc. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Én teljesen másképp látom.
2014. márc. 28. 10:41
 10/25 Andizsuzsi ***** válasza:
30%
Ha kint lenne, akkor is ingyen tanulhatna a mi pénzünkön. Az általános iskolai bizonyítvány megszerzése az első szakmával együtt mindenkinek ingyes. Ha börtönben van, ha nem.
2014. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!