Mi az oka annak, h Németországban 3% a hitelkamat?
Másrészt hagyjuk már ezt a hitelbukást.
Ha annyira féltek volna tőle nem adtak volna boldog-boldogtalannak hitelt, másrészt akkor csökkenték a kamatot, h talán hátha megy, ha engedünk belőle.
De nem, mert totál nem érdekli őket, leszarják, ha bukik a hiteles.
Ennyit erről nagyokos.
Másrészt valóban ez a megoldás, h ha rosszul áll a széna az országban, akkor fejeljük meg azzal, h 5* kamatot nyomunk rá a hitelekre.
Mert ugye akkor biztos vissza fogja fizetni államcsőd esetén.
Kérdező nem kapizsgálod. A románok azért kaptak és kapnak olcsóbb hitelt nálunk hitelt, mert velünk ellentétben akik mindent csináltak a bankrendszerrel a románok kvázi semmit. Másrészt a román megtakarítási ráta masszívan emelkedett, míg a miénk meredeken zuhant és zuhan:
A román gazdaság felfelé ível éppen a miénk döglődik, valamint a románoknál (bár eléggé megcsappant, de még így is) nagyobb a bizalom kormányzati és lakossági szinten a pénzintézetek felé, ami a jogbiztonságot és a kiszámíthatóságot is garantálja, főleg hogy a magyar egy hanyatló míg a román egy feltörekvő gazdaság.
Ja és bár tudom hogy nem fog érdekelni a sátán evilági manifesztációja, a magyar bankszektor képviselői is készítettek erről egy tanulmányt. Egy részlet belőle:
Van egy fizető eszköz és minden évben ugyan annyi van forgalomban, akkor egy idő után a megtermelt javak miatt a fizető eszköz értéke erősödik. Ez a 0% alampkamat, így defláció alakul ki,hiszen relatíve több terméket kapsz meg ugyanannyi fizető eszközért.
Ezért fontos, hogy a kamatot a gazdasági növekedéshez mérten kell belőni és akkor 0% körüli inflációval lehet számolni.
Kisország vagyunk hatalmas deviza adóssággal, még ez nem változik, addig meg éri spekulálni főleg, ha közben bővül is a gazdaság hiszen több potenciál marad a rendszerben.
Olyan ez mintha egy rugót nyomnának össze egyszer kicsapódik.
"Igen fikázom a bankokat.
Téged ez miért zavar?"
Nem az zavar, hogy fikázod a bankokat, hanem az, hogy nyíltan lehazugozol mindenkit, aki nem tesz ugyanígy. Nem érdekel, hogy a véleményed mennyire egyezik az enyémmel, de a hülyeséget nagyon utálom.
"Sőt, látom te kifejezetten örülsz, h többet kell fizetni Magyarországon."
Nem örülök, csak tudom, hogy MIÉRT kell többet fizetni. Nem azért, mert itt kapzsibbak a bankok, hanem azért, mert kedvenc pártunk és kormányunk mindent megtett azért, hogy drágábbak legyenek a banki szolgáltatások Magyarországon, mint bárhol máshol.
"Látom leragadtál Németországnál, holott én Romániáról beszélek már egy ideje."
Elsősorban mindig a kérdésre válaszolok, a kommentek csak utána jönnek. A kérdésben Németország szerepelt. De egyébként #5 megállapításai közül némelyik Romániára is áll: ott sincsenek agyonszopatva a bankok, és ott sem hoz a kormány máról holnapra súlyosan piactorzító törvényeket. Ezek olyan rizikófaktorok, amelyekért minden befektető, köztük a bankárok is, óriási kockázatprémiumot várnak el.
A szüntelen értetlenkedésedre és a szánalmas személyeskedésedre való tekintettel én a mi kis vitánkat ezennel befejezettnek tartom.
Örülök, hogy az előbb leragadtatok Németországnál.
Most meg lovagoltok a kormányon.
Miért csináltok úgy, mintha ez a különbség azóta lenne meg mióta a kormány beleszólt?
Ennyire be vagytok szarva?
"Örülök, hogy az előbb leragadtatok Németországnál.
Most meg lovagoltok a kormányon.
Miért csináltok úgy, mintha ez a különbség azóta lenne meg mióta a kormány beleszólt? "
Azelőtt is megvolt, a grafikonok meg a Bankszövetség megbízásából készült elemzés világosan mutatja, hogy a magyar bankrendszer a harmadik évezred után tartósan amortizálódott lefelé, csak annyi volt a különbség, hogy a szocialista koraszülött jóléti állam a gazdaságot úgy kollektíve vágta tönkre, míg a Fidesz többnyire célirányosan dolgozott. Amit nem piszkált annak sem lett túl jobb, de legalább csak lassan erodálódott (illetve a világválságnál néhány nyílt sebet is kapott), ami az elmútnyócévhez képest még némi túlzással fejlődésének is nevezhető, amire viszont célirányosan repült rá, az most már nem rohad, hanem nyílt sebekkel döglődik, néhány újjal illetve a világválság alatt kialakulók mélyültek és gennyesedtek el. A bankszektor meg az általa hitelezett nagy és középvállalkozások ilyen kitüntetett szerepet kaptak a kormánytól. A devizaválság meg elérte azt hogy a lakosság hitelfelvételi kedve (részben a kormányzati bankellenes felhang miatt) mélypontra zuhant, valamint a kormány a betétesekre is rárepült, így a csökkent eszközállomány is megnehezítette a bankok dolgát. A lakossági bizalom megrendülése a pénzintézetek felé már csak hab a tortán.
Míg a románok nagyjából két évvel ezelőttig rohamtempóban jöttek fölfelé, mostanra a bővülés is erodálódott. Nálunk néhány drasztikus növelésben mutatkozott meg (a hosszú döglődés után) a románoknak meg viszonylag gyorsan folyamatosan pörgött lefelé. Meghát a román péer mérföldekkel jobb a magyarnál szűk száz éve már.
Alapvető probléma, hogy azt hiszitek, hogy az infláció mozgatja az alapkamatot.
Hol ott az alapkamat és a fogyasztás mozgatja együttesen az inflációt!
Így téves az a felfogás, hogy az inflációhoz igazítjuk az alapkamatot ... hiszen az már egy okozat!
Az ok, pedig maga a forint értékének a változása, ami
1. a fogyasztásból adódik
2. az alapkamat, ami azt jelenti, hogy mennyi papírt bocsát ki a jegybank a magyar gazdaságban megtermelt javak forgalmának a lebonyolításához.
Vagyis ha egyik évben 1000 egységet termel az ország és ezért 1000 egység fizető eszközt adunk, akkor jövőre stagnáló gazdaság esetén szintén 1000 egység fizető eszközt kell adni, hogy a forint értéke ne inflálódjon ...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!