Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az atomfegyverek...

Mit gondoltok az atomfegyverekről, elképzelhető atombomba használata is akár?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 12:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
59%
Csernobil azóta is szennyezett...
2009. dec. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
76%
csernobilban nem atomfegyver pusztított hanem felrobbant a reaktor, teljesen más kategória. sok tonna sugárszennyezett grafitpor szórodott szét mindenhol.
2009. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
Mért akkor ezek szerint egy brutál atombomba felrobbanása után 1-2 hétre már ki is fújja a szél a radioaktiv szennyeződést? Érdekes lenne...
2009. dec. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
82%

Sokféle atom/hidrogén/neutron bombát fejlesztettek ki az idők során.


Van olyan verzió (orosz), amit kifejezetten arra akartak használni, hogy átalakítsák a természetet. (Hegyeket romboljanak le vele, mert össze akarták kötni a vízi utakat Szibéria felé. Sajnos a folyók nevére már nem emlékszem, de utána tudok nézni.)


A neutronbomba (USA) pedig arra van optimalizálva, hogy ledobják, elpusztítja az összes élőlényt, miközben kis rombolóereje meghagyja az épületeket, eszközöket, amit a bevonuló csapatok birtokba is vesznek szinte azonnal, mert a sugárzás nagyon gyorsan csökken le.


És van olyan verzió is (megint orosz), amit kifejezetten termőterületek "megmérgezésére" alkalmaztak volna, hogy az esetleges USA-SZU háborúban ellehetetlenítsék az USA gabonával történő ellátását, így ott éhínség miatt polgárháború tört volna ki.


Ezeken kívül vannak taktikai atomfegyverek, tömegesen támadó vízi, légi és szárazföldi erők ellen vetették volna be őket a harctéren. Általában önhordó rakéták vagy robotrepülőgépek, de volt aknagránát is! (Önjáró lövegből, "ágyúcsőből" lőtték volna ki.)


Sőt, az USA egy időben fejlesztett nagyon kis méretű, gyakorlatilag kézifegyver-lőszer méretűt is. Ennek célja ma talán viccesnek hat, de akkoriban komolyan gondolták, az UFO-k elleni harcra szánták, és betölthető lett volna az akkori vadászgépek gépágyúlőszereként. A fejlesztést feladták, kudarc volt. Elsősorban az ára miatt, mert ilyen kis méretben uránból maghasadást nem lehet előidézni, nincs meg a kritikus tömeg. Ezért a transzunrán elem, kalifoniumot használtak volna, aminek viszont az előállítási költsége volt csillagászati. (A számítások szerint ebből egy nagyobbacska golyóstoll méret kellet volna, a súlya persze ennek is elég nagy, tehát rendes kézifegyverbe akkor sem töltötték volna, ha befér.)

2009. dec. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,sok érdekességet megtudtam,kiváltképp az utolsó válasz igencsak részletes,jókis összefoglaló,köszönöm.
2009. dec. 9. 17:19
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,sok érdekességet megtudtam,kiváltképp az utolsó nagyon válasz igencsak részletes,jókis összefoglaló,köszönöm.
2009. dec. 9. 17:19
 17/25 anonim ***** válasza:
72%
Ehh ! Ne mondd már hogyha most ledobnának ide egy atombombát akkor mondjuk 1 hónap múlva nem lenne sugárzás?...
2009. dec. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
82%

"Ehh ! Ne mondd már hogyha most ledobnának ide egy atombombát akkor mondjuk 1 hónap múlva nem lenne sugárzás?..."


Egy 20-50 kt-s atombomba bevetése után órákon belül bejárható lenne akár hipocentrum is. Egy nagyobb fegyver (mondjuk egy 20 megatonnás) bevetése után előfordulhatna, hogy az érintett terület egy részén még 5-10 napig nem lehetne hosszabb ideig tartózkodni védőfelszerelés nélkül. 1 hónap után nemigen maradnak veszélyes pontok. Nem hollywoodi filmekből ismerhető meg a valóság.

2009. dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"A neutronbomba (USA) pedig arra van optimalizálva, hogy ledobják, elpusztítja az összes élőlényt, miközben kis rombolóereje meghagyja az épületeket, eszközöket, amit a bevonuló csapatok birtokba is vesznek szinte azonnal, mert a sugárzás nagyon gyorsan csökken le."


A gyakorlatban ez lényegében használhatatlan, ugyanis nem tud akkora sugárártalmat okozni, hogy azonnal (perceken belül) halált okozhasson. Azok az emberek, akiket a fegyver megöl, a halálos dózis 1-10-szeresét kapják. Ez átmeneti rosszullétet okoz, majd az állapotuk javul. Néhány hét alatt meg fognak halni, de az első 1-2 napon harcképesek maradnak. Ezt ők pontosan tudják, és mivel nincs vesztenivalójuk, ezért fergetegesen rohamoznak. Pontosan ezért nincsenek hadrendbe állítva neutronbombák. A tüzérségi atomlőszerek egy kicsit hasonlítanak a neutronbombához (amennyiben nagyon kicsi a robbanóerejük, és mint minden ilyen bombánál, a sugárhatás messzebb terjed a nyomás romboló hatásánál), de nem az eredeti neutronbomba-ötlet megvalósításai.

2009. dec. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
19:23 te mivel foglalkozol amúgy ?:)
2009. dec. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!