Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kár, hogy véget ért a Hidegháb...

Kár, hogy véget ért a Hidegháború?

Figyelt kérdés

Gyorsabban fejlődött a tudomány, megvoltak a kor egyszerre futurisztikus és romantikus hősei (űrhajósok, kémek stb.), a kommunista országok pumpálták magukat, hogy jobbnak tűnjenek a Nyugatnál, a nyugat is pumpálta magát, hogy jobbnak tűnjön a Keletnél.



A mai világban nincsenek hősök, nincsenek elvek. Már lassan fél évszázada senki se járt a Holdon. Egy országnak se éri meg presztízsből emelni az életkörülményeit. A kapitalista országok nem fognak Kuba, Észak-Korea előtt szégyenkezni, ezek meg olyan jól bezárták magukat, hogy a kutya se tudja milyenek a valódi életkörülmények, nem éri meg magukat pumpolni.


Nektek mi a véleményetek? Jó hatással volt az emberiségre, mind pszichológiai, mind tudományos szempontból a Hidegháború?



2014. jan. 19. 01:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma (vagyis tegnap:) gondoltam erre. Meglennének az előnyei. De azért két dolog ellene szól:

1) A világ felének egy kommunista (vagy valami hasonló) blokkba kéne tartoznia, ami nekik elég rossz lenne.

2) Azért fennállt a lehetősége egy valódi háborúnak, ami most sokkal kevésbé valószínű. És a valódi háború az bizony nagyon rossz dolog minden szempontból. Inkább ne legyen hidegháború, ha ennyivel is távolabb van az a bizonyos harmadik világháború.

2014. jan. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Kár. Mind a két rendszer bizonyítani akarta a dolgozóknak, hohy jobb. Szerintem 20 éve jobban éltek az emberek Németországban mint most. Magyarországon is nagyon sokan jobban éltek.
2014. jan. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anti paladin ***** válasza:
100%

Azért ne feledkezzünk meg az árnyoldalakról se pl. a kezek folyamatosan a piros gomb felett lebegtek és nem egyszer necces volt a helyzet. Legalább egy esetben csak azért nem tört ki a nukláris háború mert az illetékes tiszt inkább megszegte az előírt protokollt és nem vállalta a felelősséget.


Akinek szüksége van hősökre, most is találhat csak elég tág látókör kell hozzá, hogy több mindenre lásson rá. Ez ma a szülők felelőssége lenne, minél több mindent mutasson meg a gyereknek, hogy kiderüljön mi érdelkeheti a kölköket és ne csak a valóvilágot bámulja a tévében, neten.


A tudomány fejlődése valóban lassult egy kicsit de ez a költségek brutális növekedése miatt (is) történt. Jó példa erre a vadászgépek fejlesztési költsége. Akkor még pár alatt ki lehetett fejleszteni egy potens vadászt. Ma már ehhez kell 10-15-20 év és az akkori pénz többszöröse (az inflációt is beleszámolva). Vagy másik jó példa a részecske fizika kutatása. Akkoriban még nem kellettek szuperszámítógépek vagy nagyon különleges berendezések bár nyílván tudtak volna mit kezdeni velük. Ehhez képest ma már kell egy 27 km-es átmérőjű részecskegyorsító (lhc) a kutatások folytatásához.

Ill. kevésbé látványosak a kutatások. Egy űrhajó kilövése látványos és könnyű eladni de pl. a nanotechnológiai fejlesztéseket már nehéz látványosan bemutatni.

Ha mutatsz egy képet egy azaz 1 darab lefényképezett atomról egy random arcnak az utcán csak megvonja a vállát mert nem érti mit lát sem azt, hogy ehhez micsoda fejlődés kellett, hogy mi minden áll a háttérben. Vagy mondhatnám ugyanezt az eljárásról amivel lefényképeztek egyetlen! kifeszített! dns spirált. Még ha agyonreklámoznák is a tv-ben, akkor se érdekelné a népeket.

Plusz valahogy elfelejtettek gondolkodni az emberek. Mittudoménmár kik körbekérdeztek egy rakat egyetemistát azzal a kérdéssel hogy mi történik ha a Holdon egy űrhajós elejt egy tollat és kb. 30 megkérdezettből valami 3-an tudtak helyesen válaszolni. Ez még akkor is durva arány ha álló nap egyenesen vadászták a rossz válaszadókat és velük ferdítették a képet. Ráadásul kommentekben volt aki azzal akarta védeni őket, hogy honnan kellene ilyet tudniuk, nem része sem az életüknek sem tanulmányaiknak. Józan ész kellene csak.


Azt lehet tudni, hogy élnek Kubában és Észak-Koreában. Szarul. Mindkét helyen agyon vannak korlátozva a népek, É-Koreában egyenesen durva diktatúra van, rengeteget lehet ezekről olvasni a neten.

Apám szerint is könnyebb volt itthon az élet a 70-es, 80-as években de azért azt se kell elfelejteni, hogy a Szu nem véletlenül omlott össze és a mostani életkörülményeinket nagyban befolyásolja az is, hogy a kormányváltásokkal a kulcspozíciókat betöltő személyek ugyanazok maradtak. Röviden szólva ez a nép felelősége is.

De mondhatnám ennek az ellenkezőjét is. Van ismerősöm akinek akkoriban bújtatniuk kellett a rokonukat mert a politikai nézetei szöges ellentétben álltak a megköveteltel és ennek hangot is adott ami végül már nagyobb halak szemét is szúrta (nem, nem volt rablógyilkos az illető).



Az viszont tagadhatatlan, hogy a tudománynak alapvetően jót tett. A hadiipari fejlesztések begyűrűztek a civil szektorba. Ennek köszönhetőek a különféle fegyverkorlátozó egyezmények is. Szóval volt haszna is de nem szeretnék egy olyan korban élni ahol valós lehetősége van egy mindent elpusztító atomháborúnak. Mert ha valaki indít akár csak egy "vacak" pár 10 kT-ás robbanófejet, azt első körben atommal torolják meg és csak aztán indulnak a konvencionális csapatok.

Ezt sem ártana észrevenni, hogy jelenleg is zajlik a hidegháború csak más eszközökkel.

2014. jan. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

A verseny miatt lehet, hogy hasznos volt. Valakiknek.

De most is van ám verseny, csak átrendeződött a világ.

A kinaiak és az indiaiak k_rvára büszkék arra, hogy gyorsan fejlődik az országuk és épp lenyomják a nyugati világot. Csak európában bambultak el, nem értik a válságot, és lassan belefulladnak a saját liberalizmusuk által keltett mocsárba.

2014. jan. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A hidegháború 50-60 évvel ezelőtt volt. Akkor sokkal rosszabbul éltünk, mint ma. A "fejlődés" akkor a fegyverek tökélesítésére irányult elsősorban. Az űrprogramok is ezt a célt szolgálták. Ne akarj újra olyan körülmények között élni!
2014. jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5%

Kérdezõ, azt már nem bánod, hogy véget ért a II. Világháború??


Úgye ez már megint valami kamu kérdés, vagy te tényleg ennyire hülye vagy.

2014. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!