Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért utálják annyira a...

Miért utálják annyira a jobboldalon a vaskefének csúfolt 56-os emlékművet?

Figyelt kérdés

Szerintem szép is, és a mondanivalója is helyes. De a jobboldali médiumokban a kurucinfótól a Lánchíd Rádióig mindenütt azt hallom, olvasom, hogy milyen undorító ez az emlékmű, és evidens, hogy el kell onnan távolítani. Állítólag a hátsóbb oszlopokat előszeretettel pisilik le a kutyák és az emberek, ezért büdös is van. (Ezt régebben olvastam, már nem tudom, hol).


Biztos vagyok benne, hogy ha a FIDESZ újra győz (ez valószínű), akkor a múzeumi negyed kialakításának ürügyén eltávolítják majd ezt az emlékművet is (hasonlóan ahhoz, ahogy a Kossuth térnek nekiestek). Tényleg annyira útban van?


[link]



2013. dec. 25. 15:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Talán azért, mert undorító és semmi köze nincs 56-hoz?
2013. dec. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Szépnek, azért biztos nem szép. Amúgy a jobbosok azért utálják, mert Gyurcsány idején építették.
2013. dec. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szerintem a nemes egyszerűsége miatt szép. És hogy nincs köze 56-hoz? Hát úgy direkt szájbarágósan nincs, de szimbolikusan igen. Azt fejezi ki, hogy egy sötét, rozsdás időszak után felragyogott a tiszta fény. Ezt se lehet azért olyan bonyolult felfogni.
2013. dec. 25. 15:15
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem illik oda.

Teljesen torz.


Mondjuk én nem pisilem le, vagy hasonló.

2013. dec. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És akkor most már mindent bontsunk le, ami Gyurcsány idején épült? Ez egy nagyon elkeserítő felfogás, de sajnos tényleg vastagon létezik. Pl. Orbánék ezért csináltak az Erzsébet téri nemzeti színházból nemzeti gödröt.
2013. dec. 25. 15:17
 6/16 lindmayer ***** válasza:
89%

nem érdekel, hogy mikor épült, de szerintem borzalom az a valami, mint ahogy a modern kori művészeti alkotások jelentős része se túl művészi

szerintem

2013. dec. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

A szobrok és emlékművek mindig is a hatalom szimbólumai voltak. A hatalom megbízottja alkot a hatalom pénzéből, azt és úgy ahogy a hatalom akarja akar, ezt csak a hatalom kiválasztott személy/csoport teheti meg a hatalom által rendelkezésre bocsájtott helyen, mindezt a hatalom finanszírozza, a hatalom által megálmodott témát.


Olcsó ezekkel szórakozni és a népnek is igénye van rá és rengeteg támadható felülete van az ilyeneknek. Minden politikus kedvence a szobrok ekézése, avagy magasztalása.


A vaskefe is ilyen. Szeles és hidege helyre rakták és az általa közvetített üzenet sem elég egyértelmű, vagy szájbarágós ahogy tetszik, de a fő ok ezt Fletó építette, nem más. És Gyurcsány meg a szoci kormányzás nem épp a mai áljobboldal kedvence.

2013. dec. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, azt hiszem, a 7-essel nagyon egyet tudok érteni. Egy olyan méretű szobrot, mint a vaskefe, csak a hatalom tud csináltatni, és ettől kezdve sajnos be is szippantotta a politika. Bár szerintem lehetnek szerencsésebb sorsú népek is, ahol az esztétikai érték azért talán erősebb szempont.
2013. dec. 25. 15:29
 9/16 anonim ***** válasza:
15%

Mind a Vaskefét, mint az Időkereket, mind a Kőröshegyi Völgyhidat el kell tüntetni!


1. Gyurcsány és az SZDSZ építette


2. Az ő korszakukra emlékeztetnek

2013. dec. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Ízléstelen szar.
2013. dec. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!