Ki minősíthet kit? Milyen alapon? Jogosultság? Ki minősíti a minősítőt? Ki fogadja el?
Ma olvastam a metropolban ezt a cikket:
Milyen alapon?
Mennyire objektív?
Mennyire szubjektív?
A minősítéssel okoz-e kárt? ( Árfolyam csökkenés, likviditási mutatók, nemzetközi hangulatra való ráhatás, mely lehet szándákos is?
Milyen alapon teszi?
Kik fogadják el ezeket az elemzéseket?
Milyen elemzési módszereket használnak? (Azokat kik hitelesítették és fogadták el?)
A cikkben szereplő hitelmninősítő cég története itt található:
(családi vállalkozás?)
Ki ellenőrzi őket? Mi motiválja őket? Kik vannak a hátterükben?
Javaslom neves magyar közgaszdászoknak, hogy azonnal alapítsanak hitelminősítő gazdasági elemző céget, cégeket és publikáljanak, nyilatkozzanak.
Magyarországot is egyszer-kétszer leminősítették.
Nem kis kárt okoztak vele.
Kik ők? Ők akarnak irányítani? Hát menjenek a f.....ba.
Azt minősítik, hogy az adott állam/cég mennyire megbízható, mennyire kockázatos neki hitelt adni, illetve a kötvénye mennyire kockázatos befektetés. Ezért pénzt kapnak.
Ezt különböző szakmai szempontok alapján teszik, de természetesen lehet politikai ráhatás és korrupció is.
Magánvállalkozásokról van szó.
Például az amerikai jelzálog hitelezési lufi kipukkanása előtt, ezeket az értékpapírokat teljesen biztonságosnak mondták, aztán kiderült, hogy nagyon nagyot lehet rajtuk bukni.
Amikor a szenátusi meghallgatáson felelősségre vonták őket, akkor azzal védekeztek, hogy a minősítés csak az ő magánvéleményük, senkit nem kötelez semmire, ők is tévedhetnek.
Ez igaz is, ennyire lehet őket komolyan venni.
A befektetők sem követik mindig az ő ajánlataikat, sokszor a piac szembe megy velük, tehát már nincs olyan nagy befolyásuk.
Sok hitelminősítő van a világban, de természetesen egyik sem tökéletes. Tervezték egy európai hitelminősítő létrehozását is az EU-ban, de ugye felmerül a kérdés, hogy ez mennyivel lenne megbízhatóbb az európai periféria államok minősítéseben, mint az eddigi nagyok. Amerikában is az volt a probléma, hogy a bankok végül is saját magukat, saját döntéseiket minősítették.
Azért hatalmuk is van a világgazdaságban, mert például bizonyos befektetési alapok ezen nagy hitelminősítők minősítése alapján fektetik be a dollár milliárdokat.
Erről van szó, erre akartam utalni.
Vagyis, amit mondanak az befolyással van a befektetőkre, stb.
Szándékosan is lehet mondani olyat, amellyel a befektetési kedvet a saját szájuk íze szerint navigálják egy adott ország esetében.
Hitelminősítésükkel befolyásolhatják pl a részvények, értékpapírok árfolyamait. Ki tudja, hogy ki mit akar venni, eladni és hol?
Nem nekem kéne tudni, hanem azoknak kéne kifogásolni, akik tudják, hogy mit jelent a Marshall kereszt.
Keresleti-kínálati összefüggések, meg ilyesmik?
De erről is szó van. Nem akarják, hogy mi is a kínálók sorába álljunk, azaz az exportőrökébe. Ők azt akarják, hogy csak vegyünk, vegyünk, vegyünk és vegyünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!