Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem ünnepeljük Magyarors...

Miért nem ünnepeljük Magyarországon az apák napját?

Figyelt kérdés

Ők is érdemelnek elismerést nem? Rendben van hogy a nők szülnek, de azért a rengeteg férfi is megszakad, hogy el tudja tartani a családját. És még a házimunkából és a gyereknevelésből is kiveszik a részüket sokan. Talán ők is megérdemelnék nem?


Mielőtt l.e.b.u.z.i.z.t.o.k lány vagyok.


2013. nov. 27. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem honosodott meg.
2013. nov. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Apum szerint: minden fizetés napon van apáknapja, évi 12 alkalommal, anyák napja viszont évente csak egyszer van :D
2013. nov. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Na de teljesen mindegy mert egy családban az apa és az anya közös kasszán van legtöbbször.
2013. nov. 27. 22:37
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Azért, mert az anya a biztos, az apa meg a postás, vagy a szomszéd fószer is lehet.
2013. nov. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én manapság egyre inkább azt érzem, hogy a nőnek lenni jobb:

-anyák napja, nők napja

-előbb mehetünk nyugdíjba

-ingyen bemehetünk a discoba (most ez talán megváltozik)

-előreengednek az ajtóban

-a hírekben mindig kiemelik, hogyha nő az áldozat

-nem kell kezdeményeznünk(soha nem ér megalázás), csak válogathatunk a pasik közül

-nem kell fizetnünk a szexért, mert mindig találunk magunknak szexpartnert

-ja és lehetek prosti és félév alatt megveszek egy lakást

-háborúban nem kell embert ölnöm

-többszörös orgazmus

-nyugodtan sírhatok

-mindig tudom mikor van a páromnak orgazmusa

-nyugodtan viselkedhetek férfiasan ,de ha egy férfi nőies akkor az már baj

-tovább élünk

-nálunk marad 95%-ban a gyerek ha elválunk

2013. nov. 27. 22:47
 6/13 A kérdező kommentje:
Genetikai vizsgalatokkal azért ez nagyon egyszerűen megállapítható. Meg aztán ha nem is ő a biológiai apám akkor is megérdemli az elismerést ha mindent megtesz értem nem?
2013. nov. 27. 22:49
 7/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha az egyenlő bánásmód hatósághoz fordulna valaki szerintetek mi lenne az eredménye? Konkrét eset lenne mondjuk, hogy az iskolánkban csak az anyák napját tartják meg.
2013. nov. 27. 22:57
 8/13 A kérdező kommentje:
22:58 A válaszodat jelentettem.
2013. nov. 27. 23:08
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

Majd ha az apukák is ugyanolyan részben kiveszik a munkából a részüket.

A nők is dolgoznak, sokszor legalább ugyanannyit (vagy mint az én esetemben sokkal többet) teszünk a kasszába, hazamegyünk, akkor ránk hárul a házimunka nagyobb része, a férfiak közül ki jobban, ki kevésbé segít be, de fele-fele megosztást nem nagyon látok. Apuka fáradt, apukának kell egy kis pihenés, anyuka meg hazafelé összeszedi a gyereket, este szétszakad, hogy kikérdezze a leckét, közben végezzen mindennel. Aztán persze este legyen kedve a szexhez, meg csábítsa el az uracskáját.


Munkakeresésnél is hátrányban vagyunk, ha fiatal nő vagy, akkor félnek, hogy elmész szülni, ha kisgyerekes anya, az annyit tesz mintha leprás lennél, ha elmúltál 40, akkor leírnak...


Nincs még egyenlőség Magyarországon, addig nincs mit ünnepelni. Amikor kijöttem külföldre, egyből feltűnt, hogy mennyi apa van a játszótéren, és nemcsak unottan bambulnak, meg nyomogatják a telefont a padon, hanem szaladnak a gyerek után, lökik a hintát. Az ilyen apákat majd én is megünneplem, majd talán a második férjemet.... Az elsőn nem volt mit ünnepelni, amikor én tartottam el a családot, én cipeltem haza a kaját, ő csak kifelé pakolt a hűtőből, a gyerekekre időnként rácsodálkozott, hogy mekkorát nőttek, semmit nem segített, csak a kupit csinálta.

Te amúgy házas vagy és gyerekeid is vannak?

2013. nov. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem férfinak jobb lenni.
2013. nov. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!