Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a kommunizmus?

Mi a kommunizmus?

Figyelt kérdés
2008. júl. 10. 22:18
 1/10 anonim válasza:
89%

A kommunizmus olyan társadalmi forma, amelyben minden tulajdont a közösség vagy az állam birtokol és valamennyi polgár egyenlően részesül a javakból többé kevésbé igényeik szerint.


Ehh..utópia.

2008. júl. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Az egy abszolút álomvilág ami az ember természetéből fakadó gyarlósága miatt kivitelezhetetlen! Különben a teljes létbiztonság és az egyenlőség világa lenne ami ha globálisan mindenhol jelen lenne is találnánk rá okot hogy összeomlasszuk.
2008. júl. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

"A kommunista ideológia kulcsszavai ugyanúgy a szabadság, egyenlőség, testvériség, mint a liberalizmusnak, de szabadságeszménye nem individualista. Az elnyomástól, a nélkülözéstől, a kizsákmányolástól mentesítő, de az értelmes munkát lehetővé tevő szabadságot mindenki számára biztosítani kell. Az ehhez vezető út a fennálló burzsoá struktúrák, intézmények megszüntetése, lerombolása, melyek gátolják sokak szabadságát és védelmezik kevesek kiváltságait. A kommunizmusban az egyén szabadsága nem kerülhet szembe a közösség szabadságával, egyik sem előbbre való a másiknál, mert egybeesik mindkettő érdeke. A szabadság egyaránt a közösség és az egyes ember jellemzője. Ahogy Bakunyin fogalmazott: „az én szabadságomhoz nélkülözhetetlen mindenki szabadsága”.


A termelési eszközök, tehát az emberiség létfeltételeinek köztulajdonba vételével a kommunizmusban megszűnik a tőkének a munka feletti uralma, a kapitalista munkamegosztás, eltűnik a bérmunka, vagyis az emberi alkotó tevékenységre külső kényszerként ható minden tényező. A munka felszabadításával a kommunizmus hívei szerint nem csökken, sőt, minőségben és mennyiségben is olyan mértékben növekszik a társadalom gazdasági produktivitása, hogy lehetővé válik a szükségletek teljes kielégítése.


A kommunizmus célja világrendszer kialakítása, elméleti nézeteiben univerzális és internacionalista-kozmopolita (ugyanakkor a kelet-európai kommunista blokk egyes államai politikájában a nacionalizmus szélsőséges formáin alapuló intézkedések is megjelentek)."


bővebben:

[link]

2008. júl. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokféleképpen definiálták már.

1) Az emberiség előtörténetének vége és lényegi történetének kezdete

2) az ötödik társadalmi alapforma.

3) Nem eszme vagy végállapot, hanem a valóságos mozgalom maga, mely megváltoztatja a fennálló állapotot

4) Osztálynélküli, közösségi társadalom

5) A közösségi társadalom, melynek elosztási alapelve: "mindenki a képességei szerint, mindenkinek szükségletei szerint"


Szóval valami ilyesmi. Osztálynélküli társadalom: osztályok nélkül, állam nélkül, tulajdon és pénz nélkül, munkakényszer nélkül, hatalom, elnyomás és kizsákmányolás nélkül - meg a mozgalom ami ennek elérésére törekszik.


Az egy másik történet, hogy mindezt hogyan és meg lehet-e valósítani...

2009. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Ma is hallani, gyakran éppen állítólagos antikommunisták szájából, hogy a kommunizmus valójában nem is lenne olyan rossz, ha jól csinálták volna. Ez a legnagyobb tévedés. Ami eleve rossz, azt ugyanis nem lehet elrontani.


Marx munkásságának értéke (természetesen a közgazdasági tevékenységét leszámítva, mely - bár a modern közgazdaságtudomány már túlhaladta - valóban történelmi jelentőségűnek bizonyult) a nullához közelít. Mint politológus és filozófus Marx tizedrangú volt, elmélete már gyakorlati kipróbálása előtt is elavult. A marxizmus filozófiai alapja kissé leegyszerűsítve nagyjából az, hogy a demokrácia abszurdum, mert nincs és nem is lehet, hiszen az emberi szabadság sem létezik. A szabadság a tudomásulvett szükségszerűség. Ez az alap, s ez az alap abszurd és téves.


Tehát ami Marx fő politikai gondolatait illeti, az eleve egy antidemokratikus, nem-emberi társadalmat idealizált, az emberiség jövőbeli utópiájaként. Valójában antiutópia volt az már a kezdetben.


A rossz megvalósítás kritikája abszurd. Lenin a lényegen nem változtatott, Lenin utódai pedig sznte semmit. Tehát a megvalósítás jó volt. A baj magával az eszmével van.

2009. febr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Egy utópisztikus államigazgatási és társadalmi forma, amint azt az első kommentező le is írta.


Egy szörnyű nagy tévedése az emberiségnek. Észak-Koreában még most is kommunizmus van. A világ legdiktatórikusabb országa jelenleg.


Kína is kommunista, de ők a kapitalizmust is belevegyítették.

2009. máj. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

"Észak-Koreában még most is kommunizmus van. A világ legdiktatórikusabb országa jelenleg."


A KNDK nem kommunista, hanem a dzsucse-eszmén alapul a berendezkedése. Amennyi erővel kommunistának lehet nevezni, annyi erővel fasisztának is. Leginkább keleti despotizmus.

2009. jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
A dzsucse a kommunizmus egyik változata.
2009. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17%
A kommunizmus egy szép ideológia a munkások megrészegítésére és a parasztok hülyítésére. Aki komolyan hisz abban, hogy ez az álomvilág megvalósítható (pl. Lenin és társai), azok aberráltabbak, mint a legperverzebb. legszadistább kéjgyilkosok. Ennél még a homoszexualitás is egészségesebb.
2011. ápr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mint tapasztaljuk, a kapitalizmus jelenti a létbizonytalanságot. Persze ez attól is függ, ki hol helyezkedik el benne.
2012. jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!