Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nincsenek a kapitalizmus...

Miért nincsenek a kapitalizmusnak áldozatai?

Figyelt kérdés
Emléknap, emlékház , relikviák(haszontalan törvények), éhen halt öngyilkosok, multi cégek "hibái" életüket vesztettek névsora stb.
2009. nov. 15. 20:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Az 12 év volt nem pár hónap :)"


Én a magyarra gondoltam, 1944 októberétől, 1945 tavaszáig ;-) Óriási szerencse, hogy nem tartott sokáig. Azon meg hogy egy szélsőjobbos lefikáz másokat a tudásukat illetően, már meg sem lepődök, annyira általános nálatok ez a "magas orrúság".

2009. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"A kínai tiszteli a hagyományait, ellentétben a nyugatinak nevezett "fejlett" modern csökevénnyel."


Kínában (és különösen a diktatúrákban) pedig az emberi élet értéke tart a nullához.

2009. nov. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Elnézésédet kérem, nem lefikázásnak szántam, az ennél durvább volna ;)

Na de, akkor tudnod kell azt is, hogy a hungarizmus még ha magyar nemzetiszocializmus is, nem egészen hitleri utánzat (pl. a kereszténységhez egész máshogy viszonyult).

De ne is abba menjünk bele, hogy mi volt a gyakorlatban. Egyszerűen annyi, hogy miért rossz az elgondolás, hogy szociális rend legyen egy államban, de úgy, hogy közben a nemzeti érdekekkel is foglalkozzunk? Jólvan, nem akarom én felfedezni a spanyolviaszt, csak a szent tehén-komplexus sem annyira jó, ami jelenleg a kapitalzimust övezi.

2009. nov. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Kínában (és különösen a diktatúrákban) pedig az emberi élet értéke tart a nullához"


Igen, Észak-Koreában elismerem, így is van. Az átkozott egy rendszer. De Kínában kicsit máshogy mennek a dolgok. Kivégeztek pár sikkasztó fejest? Hát őket nem sajnálom. Emberi élet szentsége - szépen hangzik. A többszörös gyilkosok emberi jogaival foglalkozunk - az áldozatokkal nem törődünk. A végsőkig védjük a bűnözőt a haláltól, de ártatlan életeket ölünk le - már az anyaméhben. Csodálkozunk nincs munkaerő, idegenből kell hozni...persze hogy is lenne, ha egyszer nem születnek gyerekek? Ezért mondtam, a kapitalizmus a saját népét öli meg.

2009. nov. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
A kapitalizmust jelenleg a kereskedelem , szebb nevén a globalizáció tartja életben. A fejlett társadalma csupa más országokban előforduló természeti értékekre vadászik tönkretéve azt! Elmélete technokratikus, a demokrácia kisajátitásával takarózik. Ellenség képe a nem létező kommunizmus. Kommuna -közösség! Tehát a közösségek szétverése tarthatja életben.
2009. nov. 15. 22:06
 16/16 5432109876 válasza:

Azért itt rendesen össze vannak kuszálva a dolgok.

1. A kapitalizmusnak vannak áldozatai, őket már kifejtették az előző válaszadók.

2. A kommunizmusnak, mint eszmének, egyelőre 0, azaz 0 áldozata van, mivel eddig senki nem csinálta meg, a sztálinizmus pedig nem tartozik hozzá, mindössze egy ága annak. A diktatúrának vannak áldozatai, de kapitalizmusban is lehet diktatúrát létrehozni.

3. A kapitalizmus áldozatainak emléknapja március 25.

4. A kommunista eszme egyébként 0 áldozattal számol, hisz ha mindenki egyenlően részesül a javakból - amiből a mai technológiával elég sokat lehet gyártani, termeszteni - akkor se fog éhenhalni, de legalábbis lakása, melegvize, árama, tovább megyek, internetje lesz.

2016. okt. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!