Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért háborodtak fel a tanárok?

Miért háborodtak fel a tanárok?

Figyelt kérdés
Heti 32 óra munka olyan sok? Egy átlag ember 40 felett teljesít.
2013. okt. 7. 08:45
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
52%
Kőbánya... napi 15 órában. Én kételkedek, hogy Magyarországon a Kádár rendszer sírják vissza az emberek. Egyre jobban megbizonyosodok az ilyen hozzászólások (és ráadásul ennek még a Parlamentben is vannak szószólói) után, hogy itt nagyon sokan a Rákosi korszakot sírják vissza. A büdös burzsoá földbirtokos és értelmiségiektől el kell venni mindent, mert csak a szájuk sírt, miközben a "dolgozókon" élősködtek. De nem szabad odaadni a "dolgozóknak", azt kell nekik ígérni, hogy majd a gyerekeiknek jó lesz. Akinek nem tetszik, irány a kőbánya. :)
2013. okt. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Az én tanárismerőseim nem a munkaidő megnövekedése, hanem a fizetés valós csökkenése miatt morgolódnak egy kicsit.


Minden létező pluszt elvettek tőlük (helyettesítés - ami ugyebár plusz óra, korrepetálás - szintén, meg még egy csomó, felét elfelejtettem már, pedig sokszor mondták).


10 és 30 ezer közötti összegben csökkent a fizetésük, dolgozni pedig technikailag nem dolgoznak többet, mert így is bőven 40 felett volt a héten a munkával töltött óráik száma, mert volt ugye a kb. heti 24 kötelező óra, amikre fel kell készülni, ami legalább napi 4-5 óra (legalább heti 16), dolgozatok összeállítása, kijavítása, ez, ha csak heti egy osztállyal számolunk, 2-6 óra (magyartanárok miatt a hatos), korrepetálás heti 2-4 óra, akkor hol is tartunk? 24+16+2+2=44. Minimum 44 óra egy héten. (Legrosszabb eset: 24+20+6+4=54 óra.)


És akkor nem is számoltuk még a tanulni nem akaró, lusta, neveletlen, bunkó gyerekeket, akik a diákjaik kb. 65%-át teszik ki... Erre szerintem egy veszélyességi pótlék minimum járna.

2013. okt. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!