Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi történik egy szabadkőműves...

Mi történik egy szabadkőműves gyűlésen?

Figyelt kérdés
Sokat hallottam erről a szervezetről, sokat is tudok róluk, de azt sosem tudtam hogy mit csinálnak amikor összegyűlnek. Szóval ha valaki tudja, esetleg még volt is ilyen gyűlésen, akkor értékelném a válaszát!:)
2013. szept. 29. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szigorúan titkos összejövetelek szerveznek, ezért ezek kimeneteléről csak a bennfentesek tudnak. Nem hinném, hogy böngészné ezt az oldalt.
2013. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Különböző szintek vannak, az alsók szinte nyilvánosak.


Közös jellemzőjük, hogy nők nem lehetnek tagok, sőt, még a gyűlésen sem vehetnek részt.


Ez a legjobb kifogás a férfi számára, ha sörözni akar a haverokkal.


-drágám, hová mész, csak nem sörözni a kocsmába?

-neeeem, szívem, csak szabadkőműves gyűlést tartunk a tagokkal és a világ problémáiról értekezünk

2013. szept. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Léteznek "női páholynak" nevezett egyesületek is, onnan tudom, hogy régebben engem is be akartak az egyetemen szervezni. Azt nem tudom, hogy mi zajlik egy ilyenen, de nem hiszem hogy sok jó és törvényes dolog. Rendszeres anyagi juttatást adtak volna, de a befogadás feltételeként azt kérték tőlem, hogy egy családtagomtól vigyek nekik fiktív számlákat. Szerintem ezek a szabadkőművesizék inkább csak ilyen mlm meg más maffia-fedőszervezetek lehetnek, amik kulturális és hagyományőrző egyesületeknek álcázzák magukat, nem hiszem hogy közük van a történelemből ismert szabadkőművesekhez. Csak hát kell egy szlogen, amivel eladják magukat meg felkeltik az emberek érdeklődését.
2013. szept. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

A "szabadkőművesek" alternatívájának, a Rotary ifjúsági szervezetének voltam a tagja és néhány Rotary-ülésen is voltam.


Mi fiatalok közösségsegítő programokat szerveztünk: levesosztás hajléktalanoknak, jótékonysági forraltbor-árusítás, Mikuláskor ajándékok egy szellemi sérültekkel foglalkozó gyerekotthonnak, stb. .


A felnőttek ugyanezt csinálták, csak nem saját kezűleg, hanem a bankszámláikkal, ugyanis a vidéki nagyváros legismertebb közéleti szereplői és vállalkozói voltak a tagok. Ők a helyi klinikának ajándékoztak milliós felszereléseket, táboroztattak többszáz hátrányos helyzetű gyereket nyaranta a város mellett Mo-ról és a magyarlakta területekről és hasonló nagyobb formátumú (és költségvetésű) dolgot terveztek és finanszíroztak.


Ott is fontos volt a formalitás, bár azért nem olyan mértékben, mint a szabadkőműveseknél: díszes talárok, medálok, ceremóniák a jeles alkalmakkor, illetve országos ill. nemzetközi Rotary-találkozók, konferenciák szervezése.


Az meg nyilvánvaló, hogy a frissen érdeklődő belépőknek a kapcsolati tőke, amit ott szereznek ezerszer értékesebb, mint a százezrek, milliók, amit fejenként bedobnak a közösbe finanszírozás gyanánt.


A szabadkőűvesség hasonló, csak inkább elvont-intellektuális, vitázgató, javaslattevő, stb.


A közvélekedés meg nettó baromság róluk, hogy szűzlányvért kortyolva tervezgetik az ország elpusztítását. Itt egy jó cikk róluk, ők is nyitnak a nagyközönség felé: [link]

2013. szept. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

No!

Ezek azok az "emberek" akik alakítják a világtörténelmet !

2013. szept. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, mint mondtam, tudok róluk sokat, nem érdekelnek vitázó kommentek a liberalizmusról, a zsidókról, vagy az Illuminátus Rendről, se Cion bölcseinek jegyzőkönyveiről, a kérdésem az volt, hogy mi történik a gyűlésen.
2013. szept. 30. 15:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves KÉRDEZŐ!

-

-ezt senki sem tudja-

-

Felszolgálják az ebédet, jókat poénkodnak, és kacagnak...

-

A Világ minden pontjáról összesereglett, legfőbb kapitalista, LEGEK mégis beszélgetnek egymással!

Sokat nem tudhatsz róluk!

Netezz még vagy 2 évet...

2013. szept. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!