Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti belegondoltatok már ebbe?

Ti belegondoltatok már ebbe?

Figyelt kérdés

Abba, hogy mégis mit csinál az emberiség egy földönkívüli szemszögéből?


"nézd már, ezek fizetnek azért, hogy a saját bolygójukon élhessenek"


Emlékszem a történelem órákból, hogy voltak olyan időszakok, amikor sokat fejlődött az emberiség, mert akkor nem az volt a lényeg, hogy egy embernek jó legyen a többi meg szolga. Az a rengeteg feltalálás, ami előrevitte az egész tudományt.


Ma ilyen nincs. Csak toporgunk egy helyben, amilyen dolgokat feltalálnak, azok arra jók, hogy a termelés gyorsabb legyen.


Miért nem úgy gondolkozik az ember, hogy mi egy faj vagyunk, akiknek fejlődniük kell minden tekintetben? Egy "ország" vagyunk.

És biztos vagyok benne, hogy a mostani emberiség 95%-a nem csinál semmit, csak eszik és meghal, durván kifejezve.


Mi lenne ha megtámadna minket egy földönkívüli? Mit tudnánk csinálni? Rálövünk x rakétát, majd ha az elfogy, akkor várunk a további fegyverekre, de azok meg nem jönnek, mert a vállalkozó nem fizette ki a béreit a dolgozóknak? :D Meg ilyenek?


SAJÁT MAGUNKAT HÁTRÁLTATJUK!


Belegondoltatok már ebbe?


2013. aug. 26. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:

"Mi lenne ha megtámadna minket egy földönkívüli? Mit tudnánk csinálni? Rálövünk x rakétát, majd ha az elfogy, akkor várunk a további fegyverekre, de azok meg nem jönnek, mert a vállalkozó nem fizette ki a béreit a dolgozóknak?"


Mi lenne ha felbérelnénk a Szupercsapatot?

2013. aug. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bele.
2013. aug. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen történelemórákra is jártál? Amiben azt tanították, hogy nem az volt a lényeg, hogy sok szolga legyen?

Tudod, miért nem úgy gondolkodik az ember? Mert nem olyan az agyberendezkedése. Hiszen te sem gondolkodsz, amikor azt mondod, hogy "mostani emberiség 95%-a nem csinál semmit, csak eszik és meghal..." Képzeld, csinál. Nagyon is sokat. Csak vannak, akik visszacsináltatják, és sokan vannak, akik ezt a biztatást tekintik jónak.

Az emberiség nem egy massza, amely folyik egy irányba. Az emberiség akarattal, elképzelésekkel rendelkező egyének összessége, és ezek az egyének nagyon sokfélét akarnak. Például sokan azt akarják, hogy ne kelljen értelmesen gondolkodni.

2013. aug. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én igazából mindig hülyeségnek tartom az ilyen felvetéseket.


"nézd már, ezek fizetnek azért, hogy a saját bolygójukon élhessenek"


Egyrészt, nem azért fizetsz hogy itt élhess, hanem a szolgáltatásokért fizetsz, amit kapsz, és azért fizetsz hogy egy közösséget építs. Nézd meg a hangyákat, ők nem fizetnek, de nekik sem fizet senki csak dolgoznak mert ez a dolguk. Neked sem muszáj fizetned, de akkor ne is várd el azt hogy az adott társadalom, vagy közösség tagja lehess, és ne várd el a szolgáltatásokat.


"Emlékszem a történelem órákból, hogy voltak olyan időszakok, amikor sokat fejlődött az emberiség, mert akkor nem az volt a lényeg, hogy egy embernek jó legyen a többi meg szolga. Az a rengeteg feltalálás, ami előrevitte az egész tudományt."


Nagyjából nagymamám fogalmaz így. De amúgy messze most élnek az átlag emberek a legjobban, az embernek mindig az volt a lényeg, hogy neki jó legyen, a legnagyobb birodalmak is úgy léteztek hogy volt egy tanult társadalom, vagy egy uralkodó réteg, csak annyi hogy az uralkodó azt nézte hogy a "birodalomnak" jó legyen, ami messze nem azt jelenti hogy attól az átlag embernek jó lesz. Ráadásul a legjobban fejlődő társadalmakban mindig is virágzott a rabszolgaság.


"Miért nem úgy gondolkozik az ember, hogy mi egy faj vagyunk, akiknek fejlődniük kell minden tekintetben? Egy "ország" vagyunk.

És biztos vagyok benne, hogy a mostani emberiség 95%-a nem csinál semmit, csak eszik és meghal, durván kifejezve."


Egyrészt, az emberiség sosem lesz "egy faj", ahhoz túl nagyok az ellentétek, mint hogy az oroszlánok sem fognak összefogni egymással, hanem külön családokban élnek, az emberiségben is alapvetően benne van a falkaszellem és az ellenségeskedés. Plusz mi számít neked "semminek"? Nem lehet mindenkinek az a célja hogy új dolgokat találjon fel, de a társadalom működéséhez meg szükség van az utolsó melósra is.


Meg alapból ellentmondás az hogy "egy ország vagyunk" és az emberek egyénközpontú gondolkodásmódja. A gyári melós is azt nézi hogy őneki hogy legyen jobb, meg a milliárdos aki őt dolgoztatja az is azt nézi, hogy ő hogy juthatna előrébb.


"Mi lenne ha megtámadna minket egy földönkívüli? Mit tudnánk csinálni?"


Az ilyen dolgokat megint nem értem, földönkívüli micsoda, kutya, macska, baktérium? Hogy készüljünk fel egy általunk ismeretlen ellenséggel szemben, ha nem is tudunk annak létezéséről sem?

2013. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Te most konkrétan leírtad azt, amit nem kellene csinálni.


Szerintem pont elérkeztünk abba a pozícióba a kapitalizmussal, ahonnan már sehova se fog fejlődni az ember. Vagy csak nagyon lassan.


Ma már nem az a cél, hogy előrébb jussunk hanem, hogy másik embertársunkat kifosszuk.

2013. aug. 26. 13:17
 6/6 anonim ***** válasza:

A földönkívülis részig még egyet is értettem veled.


Én úgy vagyok vele, hogy ha én képes vagyok csapatjátékosként dolgozni és meg tudom azt csinálni, feláldozom a saját céljaimat a közös cél érdekében; akkor erre másnak is képesnek kéne lennie.


Ahhoz, hogy újra élhető legyen ez a bolygó, hihetetlen mértékű társadalmi átrendeződésre lenne szükség. Amire sajnos mostanában nem látok túl sok lehetőséget.

2013. aug. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!