Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarok miért kapnak...

A magyarok miért kapnak sokszor említést a külföldi filmekben?

Figyelt kérdés

Sok filmet láttam már amiben megemlítik a magyarságot, vagy szó esik Magyarországról esetleg szerepel is benne az ország.

Ilyen például a Szállító című film, ahol egy jelent itt játszódik (bár valójában Ukrajnában de az mindegy) illetve a Vegasi helyszínelőkben egyszer megemlítik a magyar libatollat is és a 13.-évadban egy leégett házban magyar személyit találnak amire külön felhívják a figyelmet.

A Miami helyszínelők 3 évad 5.részének az egyik bűnténye kifejezetten magyarok köré épül (becsapott magyar lányok akiket prostitúcióra kényszerítenek) és itt több szó esik az országról is.

A Belső ember című filmben az albán beszédet először magyarnak gondolják.

A Cobra 11 több részében is szóba kerül Magyarország.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de még láttam pár filmet amiben szó esik a magyarságról, csak most nem jut eszembe.

A többi kelet európai országokhoz képest nagyon sokszor említenek meg minket, még az ukránokat és az albánokat meg a szerbeket szokták emlegetni, de ezeken kívül más országokról nem nagyon esik sok szó (sem).(Zárójelben még az oroszok és a törökök is szerepelgetnek bár ők nem egészen európaiak)

Nem azt mondom,hogy hú de sokszor jövünk szóba, de a többi kelet-európai néphez képest elég sokszor, és ahhoz képest,hogy milyen kis ország vagyunk sok rendező mégis belevisz a filmjeibe, még ha csak egy szó erejéig is.

Mi lehet ennek az oka?Rámutatnak a térképen, hogy te George, olvasd már el mi van ide írva, Magyarország, na akkor az jó lesz...vagy?

(Bocs ha rossz a témakör, majd úgyis áthelyezik ha nem jó itt)


2013. aug. 23. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%

"Ilyen például a Szállító című film, ahol egy jelent itt játszódik (bár valójában Ukrajnában de az mindegy)"


Végülis tök mindegy, hogy Kiev vagy Nagyszénás, lényeg hogy magyar.

2013. aug. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A Cobra 11-et szerintem érdemes lehúzni, az német sorozat, Németország meg itt van egy köpésre. A többit nem tudom. Érdemes lenne átnézni a stáblistákat magyar nevek után.
2013. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es


Budapesten játszódik, de egyértelműen Ukrajnában forgatták a környezet alapján.

Ez meg valószínűleg nem tűnik fel egy amerikainak.

2013. aug. 23. 11:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Más környékbeli országok is szerepelnek. Csak a magyar vonatkozásra könnyebben felkapjuk a fejünket. Sokszor voltak már amerikai filmekben szerbek, görögök, lengyelek, ukránok, csehek, stb.

Egyébként az amerikaiak számára rejtélyesek vagyunk, mert nem tartozunk se a germánok, se a szlávok, se a latinok közé.

2013. aug. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Azért, mert Hollywood tele van magyarokkal. Sőt, egész Los Angeles és USA is.


Egyébként meg Európa sok országa szokott szerepelni, nemcsak Magyarország. :)

2013. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Ja, meg hát a "városi legenda" szerint Hollywood-ot magyarok alapították. :)

(Habár, akit én találtam alapítóként, az Kanadában született, szóval lehet, ez tényleg csak monda. Vagy akár a kanadai is lehetett magyar származású, hisz ott is sokan vannak.)

2013. aug. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az Elrabolva című filmben vannak albánok

A Motel 2-ben szlovákok.

A Gran Torino-ban lengyelek.

A 24-ben szerbek,ukránok,és németek is vannak.

A Belső ember-ben albánok

A Szállítóban románok és ukránok.

A Gyilkos elmékben románok/román cigányok (ezt is hozzáteszik)


Figyelek én a környékbeli országok szereplésire is, bár tény,hogy a magyarra jobban:)

2013. aug. 23. 12:24
 8/11 anonim ***** válasza:

A varosi legendakban, tobbnyire ra szoktak gondolni.

[link]


O volt ott a kezdetekkor, tobbek kozott, de szerintem tulzas azt allitani, hogy magyarok alapitottak Hollywoodot. Ez olyan, mint hogy mi talaltuk fel a szamitogepet Neumann miatt. Enyhe tulzas, de nagy szerepet jatszott a kezdetekkor.

Egyebkent szerintem nem emlegetnek olyan sokszor minket. En az altalad felismerteket nem ismerem, de en is sokat hallottam, hogy utalnak rank, de ugyanugy sokszor hallani ukrajnat, romaniat stb. Mondjuk Macedonia, Szlovenia nem surun jon elo. En nem tulajdonitok neki nagy jelentoseget.

2013. aug. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Budapesten játszódik, de egyértelműen Ukrajnában forgatták a környezet alapján. "


Hiteles filmalkotás lehet. :D

2013. aug. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát nézd...a Die Hard 5 is Oroszországban játszódik és itt forgatták.

Nem tűnik fel a külföldieknek az ilyen.

2013. aug. 23. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!