Miért van az, hogy a külföldi filmekben mindenki nagy hodály házban lakik?
Az amerikaiak szívesen készítenek olyan filmet, aminek eleme a jólét és a gazdagság. A kertvárosi házak eredete még a viktoriánus korba nyúlik vissza, ahol a szintén jólétben élő (de nem gazdag) embereknek nagy háza volt. Ez még a mai napig tart. Persze, ott sem olyan háza van mindenkinek, de így könnyű elhitetni a gazdag ország látványát.
A tipikus amerikai filmek, amik a kereskedelmi csatornákon és a mozikban mennek, mind ilyenek. Adott pár ember, család vagy haveri társaság, és kijár nekik a nagy ház. De persze nem csak így van. Egy csomó filmben igenis kis albérletben, társasházban, motelszobában laknak. Vagy azok a filmek, ahol jelentős szerepet játszik a szegényréteg, a városszéli kartonpapír városok. Ahogy nálunk is vannak, akik a fogukhoz verik a garast, illetve, akiknek szép és nagy házuk van, úgy náluk is igaz.
PL: Jóbarátok. Ők sem nagy házban laknak. Ha a Két pasi meg egy kicsire gondolsz, ott Charlie gazdag, ezért evidens, hogy nagy házban kell laknia.
Sajnos sok film nem a valóságot tükrözi, de azért ott is megláthatod az eltérést a szereplők pénztárcája között. De most őszintén: A szegény ember minek nézzen még csóróbbakat a tv-ben? Általában mindenki kikapcsolódni és álmodozni űl le a tv elé...
A valóságban pedig az amerikaiaknak sztem rosszabb kertes lakásaik vannak, mint nekünk, semmi színezés és díszítés nincs rajta.
Egyébként nézd meg hogyan építkeznek: gipszkartonból vannak a falak, nem téglából, ezek olyan könnyűszerkezetes szXrok, az első tornádó elviszi az összeset. Persze hogy gyorsan lehet nagyot építeni, lásd pl. Nagy házalakítás c. sorozat.
Próbálnák ezt téglából vagy vályogból:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!