Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ennyire tudatlanok lennénk?

Ennyire tudatlanok lennénk?

Figyelt kérdés
Helló. A Délvidéken vagyok egyetemista, és mivel jó a tanulmányi átlagom, öszöndijat kapok Magyarországról. Viszonylag szép összeget. Nem mentem MO-ra tanulni, mint társaim 90%, mert nem volt rá lehetőségem, sajnos. Sokan megszólnak, főleg magyaországiak, hogy mi jogon kapok én, a magyarországi adófizetők pézéből kiállított öszöndijat, amikor nem is ott tanulok. Az ilyen személyekkel ellentétben bennem van nemzeti tudat, és bevallom, a pénz amit MO-ról kapok 70-80 százalékban MO-on költöm el. Ott nyaralunk, ott vásárlunk, ruhát, nagybevásárlást is ott csináljuk, és sokszor járunk át szórakozni is. A magyar termék számomra mindig előnyben lesz! Tudom én, hogy sokan élnek rossz körülmények között Magyarországon is, de ennyire tudatlanok lennénk, hogy nem látjuk, hogy a pénz nagy részét ezek a fiatalok visszajuttatják az országba, és megerősiti bennük a nemzeti szellemet, ami az ország jövőjére nézve pozitiv lehet? Bevallom, elhatároztam, hogy Magyaroszágon akarok doglozni és élni az egyetem után, DE nem azért, hogy ÉLŐSKÖDJEK az ottani tisztességes polgárokon. Inkább Budapestre költöznék mint Angliába! Lehet,hogy nehezebb az élet BP-n mint Londonba, de az ittenitől csak jobb lehet. És nem akarok egész életemben másod- harmadrendű polgárként élni, és mosogatni! Nem tamogatok egy pártot sem Magyaroszágon, de úgy vélem, hogy a jobb oldalnak a hozzá állása sokkal emberibb. Vélemények?
2013. aug. 18. 12:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

" uch, sújos, a kedves hozzászóló csak ha

távcsövel látott "liberalis baloldalit". Én is

ilyennek tartom magam, és ugye pont az a

lényeg, hogy NE legyenek kisebbségekkel,

bevándorlókkal szemben elöitéleteket

(pontosabban gyülölködesre gondolok).

Mellesleg még nem tapasztaltam, hogy a nem-

MOi magyarokat valaki 'gyüttment'-ként

kezelte volna (amig nem barna a böre)."


Hát csak én szoktam volt olvasgatni miket írogatnak egyesek, és hát a saját szememnek jobban hiszek.

Itt sem különbek!


www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__4731444-magyarorszag-miert-nem-vetozta-meg-romania-eu-csatlakozasat


Tessék, itt is van egy aki szembeköpi a saját "elveit"!

Amíg fújol a határontüliakra "egyeseket" meg mosdat.

És hány ilyet össze lehetne még szedni.

2013. aug. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#9-10 vagyok. (nem is olyan rosz ötlet az a nicknév... de folyton késön jut eszembe:)

elözönek kösz a valaszt. A link alatti threadben... meglepett, hogy valaki magyar a romániai magyarokat ilyen érzéketlenül, szinte ellenszenvvel nézze, mint az a 62%os kommentelö. Azért szerintem ez a hangvétel nem jellemzö ebben a témában, sztem semmilyen oldalon! Ezzel sztem egy akármilyen SzDSz-es oldalon is jópár embert kiakasztott volna. (itt nem ez az érzésem, de: néha tényleg láttam provokátorokat, akik láthatóan a túloldalhoz tartoznak, jó kis hobbi lehet)


Persze azért eltérnek a vélemények (pl. pontosan mekkora befolyásuk legyen a nem MOn lakó magyaroknak az itteni eseményekre, parlamentre), és hát van olyan, hogy ami egyik oldalon elterjedt, a másikat kiakasztja. (Nekem pl. majd eldurrant a fejem, mikor az egyik jóbarátom, akkor a Kóka-szdsz-frakcióval szimpatizálva azt mondta, az Operaház müködjön csak piaci alapokon:)

De azért kicsit mániám, hogy igenis lehet kultúráltan, provokáció nélkül megfogalmazni dolgokat, a belinkelt thread nem éppen ezt demonstrálja...

2013. aug. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!