Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ennyire tudatlanok lennénk?

Ennyire tudatlanok lennénk?

Figyelt kérdés
Helló. A Délvidéken vagyok egyetemista, és mivel jó a tanulmányi átlagom, öszöndijat kapok Magyarországról. Viszonylag szép összeget. Nem mentem MO-ra tanulni, mint társaim 90%, mert nem volt rá lehetőségem, sajnos. Sokan megszólnak, főleg magyaországiak, hogy mi jogon kapok én, a magyarországi adófizetők pézéből kiállított öszöndijat, amikor nem is ott tanulok. Az ilyen személyekkel ellentétben bennem van nemzeti tudat, és bevallom, a pénz amit MO-ról kapok 70-80 százalékban MO-on költöm el. Ott nyaralunk, ott vásárlunk, ruhát, nagybevásárlást is ott csináljuk, és sokszor járunk át szórakozni is. A magyar termék számomra mindig előnyben lesz! Tudom én, hogy sokan élnek rossz körülmények között Magyarországon is, de ennyire tudatlanok lennénk, hogy nem látjuk, hogy a pénz nagy részét ezek a fiatalok visszajuttatják az országba, és megerősiti bennük a nemzeti szellemet, ami az ország jövőjére nézve pozitiv lehet? Bevallom, elhatároztam, hogy Magyaroszágon akarok doglozni és élni az egyetem után, DE nem azért, hogy ÉLŐSKÖDJEK az ottani tisztességes polgárokon. Inkább Budapestre költöznék mint Angliába! Lehet,hogy nehezebb az élet BP-n mint Londonba, de az ittenitől csak jobb lehet. És nem akarok egész életemben másod- harmadrendű polgárként élni, és mosogatni! Nem tamogatok egy pártot sem Magyaroszágon, de úgy vélem, hogy a jobb oldalnak a hozzá állása sokkal emberibb. Vélemények?
2013. aug. 18. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Teljes mértékben tisztességes, és jó utat jársz...


Ne foglalkozz senkivel, aki kritizál... Légy büszke a tanulmányi eredményedre, és azt az ösztöndíjat 100%-ban kiérdemelted...


Minden elismerésem a tiéd, és sikerekben gazdag életet kívánok neked a jövőben, bárhová vessen is a sors...

2013. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Továbbá javítod a tanulmányi átlagot és ha valóban úgy van ahogy leírtad (miért ne lenne úgy?!), akkor egy jó szakemberrel is gazdagítod az országot...

Nos ezeket át kell gondolni, de semmi értelme, hiszen szapulni sokkal jobb, mint elismerni valamit!


A "magyarok" meg felháborodnak ha nem kapják meg az ösztöndíjat, de már azon törik a fejüket, hogy a tudásukat kiviszik és külföldön fogják érvényesíteni, ahol jobban tudják kamatoztatni.


C'est la vie....

2013. aug. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Nemzeti szellem, stb. hahotázok.


"És nem akarok egész életemben másod- harmadrendű polgárként élni, és mosogatni! Nem tamogatok egy pártot sem Magyaroszágon, de úgy vélem, hogy a jobb oldalnak a hozzá állása sokkal emberibb."


Aha, ezzel most elég sok embert lenéztél, szerintem hallgass inkább arra, aki megmondta: aki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli.


A "nemzeti tudat", meg egyéb bullshiteket megtarthatod magadnak, nem leszel attól empatikusabb, morálisan helyesebben cselekedő ember, hogy ilyen kitalált dolgokkal magyarázod a bizonyítványod.


Amúgy meg szimplán ne hallgass arra, aki szid azért, mert elfogadod a pénzt. Dönts saját belátásod szerint. Ha te nem tartod ezt rossz dolognak, akkor fogadd el. Szerinted ki a nagyobb barom, aki lenéz téged, amiért elfogadod egy harmadik személytől a pénzt, vagy az, aki elfogadja? Naná, hogy az, aki lenéz. Nem kell ahhoz "nemzet szellem", hogy elfogadd a pénzt, ami a tanulásodhoz kell. Ők is ezt tennék a helyedbe, csak féltékeny irigy disznók.


"a jobb oldalnak a hozzá állása sokkal emberibb."

Rettentő emberi, mondhatom.

2013. aug. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Magyarország politikailag nagyon megosztott.


A baloldalon vannak ilyen vélemények, hogy nem kellene pénzelni a határon túli magyarok oktatását, mert az jogtalan és az országnak kidobott pénz.

Érdekes módon máskor meg tiltakoznak, amikor a kormány fel akar lépni a magyar diplomások elvándorlása ellen. Akkor megy úgy gondolják jól teszik, hogy a fiatalok itt hagyják ezt a sz@r országot, kilátástalanságot.


A Vajdaságból és egész Szerbiából úgy tudom, nagy az elvándorlás. Én is ismertem valakit, aki az Újvidéki Egyetemen kezdte a tanulmányait, aztán a BME-n folytatta.

Neked kell eldönteni mit szeretnél, ne hallgass másokra!

Ha úgy döntesz Budapestre jössz, akkor szívesen látunk :)

2013. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

Nem kell a liberósokkal foglalkozni!

Mindenkitõl sajnálnak ezek mindent, csak a kivételezettektõl nem.

Ilyen "emberekkel" van tele az ország, szóval fontold meg, hogy ide akarsz-e jönni, mert ezeknek "csak szerb" maradsz!

2013. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De ki hőbörgött neked ez miatt, hogy itthonról kapsz ösztöndíjat? Gondolom már magyar állampolgár is vagy, de ha nem, akkor is kinek, mi köze van hozzá?


Ez körülbelül ugyanolyan, mintha én kimennék Finnországba tanulni és kapnék Finnországtól, Magyarországtól és az EU-tól is ösztöndíjat.


Ha megdolgozol érte, senkinek semmi joga szemrehányást tenni ez miatt.

2013. aug. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Itthon NEM kapnak ösztöndíjat a szegényebb sorsú gyerekek! Sőt, állást sem kap mindenki.

Az pedig eléggé nem pozitív, hogy az ösztöndíjadból Magyarországon nyaraltok, szórakoztok. Ruhát aligha tudsz magyar terméket venni.

Hiába "juttatod" vissza a pénzt, azzal nem segítesz azon, akinek minimálbérből kell eltartani a családját, vagy éppen munkanélküli. A nemzeti öntudatból NEM lehet kenyeret adni a gyerekeknek.

Ne a Fidesz propagandáját hallgasd, vagy a Jobbik magyarkodását. Helyette próbálj beszélgetni az átlag emberekkel.

Nem vagyok baloldali, de itt élek az országban.

2013. aug. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# 7:

Azt honnan veszed, hogy nem kapnak a szegények szociális támogatást? Mindenki kap, akinek az egy főre jutó bevétele megfelelően alacsony, vagy nagycsaládosnak számít. Méghozzá nem is keveset, közel 30.000 forintot minden hónapban. Ha meg mellé jól tanul, még egyszer annyit lazán kaphat mellé. 60.000 forintból pedig egy egyetemista meg tud élni, tapasztalatból mondom.

2013. aug. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nem kell a liberósokkal foglalkozni!

...

Ilyen "emberekkel" van tele az ország, szóval fontold meg, hogy ide akarsz-e jönni, mert ezeknek "csak szerb" maradsz!"


uch, sújos, a kedves hozzászóló csak ha távcsövel látott "liberalis baloldalit". Én is ilyennek tartom magam, és ugye pont az a lényeg, hogy NE legyenek kisebbségekkel, bevándorlókkal szemben elöitéleteket (pontosabban gyülölködesre gondolok). Mellesleg még nem tapasztaltam, hogy a nem-MOi magyarokat valaki 'gyüttment'-ként kezelte volna (amig nem barna a böre).


A 'nyugat'ról:

Az túlzás, hogy "londonban mosogatni" tudsz csak, ezt gondolom Te is tudod. Ha megfelelö tudásod/diplomád, nyelvtudásod van, be tudsz illeszkedni, könnyen kapsz ott állást. Statisztikusan van némi különbség az azonos képzettségü bennszülöttek és a bevándorlók elért pozíciója között, az otthoni palya kicsit az otthoniaknak lejt. De ezek az elöítéletekkel összefüggö dolgok rosszabbak nálunk kelet-EUrópában, csak ide alig akar valaki bevándorolni, mi meg nem vesszük észre ha ide születtünk.


Szvsz, az ember igenis menjen el fiatalon világot látni, nelvet tanulni (angol nyelvtudás nélkül már nincsen jövöd!) - és aztán: jöjjön haza.

Én most pont ezt csinálom, de nehéz...

2013. aug. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

elözö vagyok:

"Magyarország politikailag nagyon megosztott.

A baloldalon vannak ilyen vélemények, hogy nem kellene pénzelni a határon túli magyarok oktatását, mert az jogtalan és az országnak kidobott pénz. "


Erröl még nem hallottam, valami link vagy ilyesmi? Miért lenne probléma támogatni a magyarokat? Ausztria is támogatja a déltiroliakat.


"Érdekes módon máskor meg tiltakoznak, amikor a kormány fel akar lépni a magyar diplomások elvándorlása ellen. Akkor megy úgy gondolják jól teszik, hogy a fiatalok itt hagyják ezt a sz@r országot, kilátástalanságot. "


Pontositsunk: a vasfüggönyös mentalitás ellen lépünk föl. És bizony a kedves politikus ne eröszakkal probaljon hazahozni, hanem élhetö országgal. Mint fent írtam jó, ha az ember világot lát.

Ez nem azt jelenti, hogy az országnak ez nem probléma, és nem kéne elgondolkozni, hogy tartsuk itthon-hozzuk vissza a fiatalokat. Akár az EU támogatásával.

2013. aug. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!