Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki megmagyarázná az...

Valaki megmagyarázná az "idősebb vagyok, mint Szlovákia" (16) kifejezést?

Figyelt kérdés
miért mondják ezt a szlovákokra?
2009. okt. 24. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez alatt azt értik, hogy Szlovákia, mint állam a rendszerváltás után alakult meg, azelőtt Csehszlovákia illetve Magyarország része volt.
2009. okt. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Tágabb értelemben pedig a tót önazonosság és nemzeti identitás alapnélküliségére, az elfojtott kisebbségi komplexusaikra és emiatt könnyen előtörő hungarofóbiájukra is alkalmazhatjuk a fenti mondatot.
2009. okt. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
én meg idősebb,mint az országút(na az m0-nál,meg a 4-es metrónál biztosabb)
2009. okt. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
akkor milyen komplexusom van?Meg öregapámnak,dédapámnak,akiktől sokszor hallottam ezt a mondatot?
2009. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Szlovákia 19 éves, Magyarország pedig már több mint 1000 éves.
2009. okt. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És egy ország attól lesz ,,fasza", hogy ezer éves? :s
2012. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Ráadásul a mai M?agyarország nincs ezer éves. A mai Magyarország 68 éves, mivel 1944 óta létezik a mai Magyarország. Németország meg csak 1989 óta létezik, az még fiatalabb, tehát az államhatárok folyamatosan változnak. A tőlünk délre lévő államokk is mind ex-jugó országok, tehát fiatalak, Ukrajna is csak 1989 óta önálló, úgy ahogy Észtország, Lettop., Litvánia, Fehéroroszo., Oroszo.,... stb.

Tehát a 69 éves nagyanyám is mondhatja, hogy idősebb vagyok, mint Magyarország, Anyám ordibálhatja, hogy idősebb vagyok, mint Horvátország, Oroszország, Németország. És ettől boldogabb lesz? Nem. Szerintem csak német-, orosz-, horvátellenesnek nézik. Ráadásul Szlovákia is egy gazdagabb ország, mint Magyarország, úgyhogy hiába fiatalabb, valamit jobban csinál, mint mi. :)

2012. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hetes: Németország 1949 óta létezik jelenlegi formájában. 1989-ben csak kibővült az államszövetség (azaz a Német Szövetségi Köztársaság), öt új tagot vettek fel.
2014. dec. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!