Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A munkanélküliek többsége...

A munkanélküliek többsége milyen segítséggel talált munkát?

Figyelt kérdés

Hitelességre vagyok kiváncsi. Hogy valójában melyik az az útvonal, ami inkább hoz számunkra munkalehetőséget. Olyanokra gondolok, mint: munkaügyi központ, baráti kör, protekció, fejvadász stb.

Ja és az sem utolsó, hogy megtarthattad e az eredetileg szerzett szakmát vagy átképzésen kell részvenni. És hogy az új szakmával könnyebben boldogultál e. Vagy csak ettettek vele, hogy azzal jobb lesz?


2009. okt. 21. 08:52
1 2
 11/11 anonim válasza:

Nekem sem segített semmit a munkaügyi hivatal. Órákat várakoztatnak aztán lekezelően közlik, hogy most jelenleg nincsen se munka, se támogatás, se tanfolyam. Fél évig semmi, aztán amire a tanfolyamok elindulnak amire pályázni kell (és szeretnék, mert ugye mit ér egy gépjárművezető végzettség C-s jogosítvány nélkül) bedobnak egy közfoglalkoztatási munkát a falu önkormányzatánál amit köteles vagyok elfogadni, mert különben törölnek a munkakeresők közül (pedig segélyt se kértem)!! Ezzel nem mehetek a tanfolyamra amivel el tudnák helyezkedni(mivel ez már állásnak számít és a tanfolyamra csak álláskeresőként mehetnék). Ez a segítség amit kaptam. Végül közlik, hogy kizárólag egészségügyi indokokra hivatkozva utasíthatom el a 47 ezer Ft-os állást, ehhez azonban orvosi igazolást kell kérnem. Akkor most akasszam fel magam, hogy legyen papírom róla, hogy érettségivel és 2 szakmával nem a romák között akarok kapálni a falu szélén?

Most önerőből beiratkoztam egy vagyonőri tanfolyamra, mert az legalább nem kerül sokba.

A munkaügyi központ eddig egyetlen munkát sem ajánlott és most is így rúgtak ki. De valahol érthető is, hiszen az a cél hogy csökkentsék a munkakeresők számát nem? Ha munkahellyel nem tudják, akkor megoldják máshogyan. Magyarország, én így "szeretlek"!

2012. ápr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!