Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A munkanélküliek többsége...

A munkanélküliek többsége milyen segítséggel talált munkát?

Figyelt kérdés

Hitelességre vagyok kiváncsi. Hogy valójában melyik az az útvonal, ami inkább hoz számunkra munkalehetőséget. Olyanokra gondolok, mint: munkaügyi központ, baráti kör, protekció, fejvadász stb.

Ja és az sem utolsó, hogy megtarthattad e az eredetileg szerzett szakmát vagy átképzésen kell részvenni. És hogy az új szakmával könnyebben boldogultál e. Vagy csak ettettek vele, hogy azzal jobb lesz?


2009. okt. 21. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Nekem a munkaügyi központ nem ért semmit, magam találtam munkát az expresszen.
2009. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
kb 2évig voltam munkanélküli azalatt a 2év alatt egyetlen egy munkát sem tudtak felajánlani...Én a helyi Szuperinfóban találtam állást, elküldtem az önéletrajzom és rá 1 órára már fel is hívtak:)
2009. okt. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

a munkaügyi központ nekem sem segített, saját magam találtam.


egyrészt folyamatosan böngésztem az internetet, másrészt az ismeretségi körömben elhintettem, hogy keresek.

2009. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Munkaügyi központ semmit nem ajánlott, ill. kérdésre szó szerint, elég flegmán hozzámvágtak egy fénymásolt lapot amin teherautó sofört, kubikost, meg ilyeneket kerestek. (idősödő nő vagyok) Sajnos sehol nem találok munkát, heti, 1-2 helyre tudom elküldeni az önéletrajzomat, de még csak nem is válaszolnak. Az elmúlt év alatt 3 állásinterjúra hívtak be, de mindannyiszor sokkal fiatalabbat választottat. És addig amíg a fiatal diplomások kénytelenek elvállalni egy egyszerű eladói, vagy pénztárosi munkát, a szakképzettségemmel esélyem sincs.
2009. okt. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

A Munkaügyi Központ 'segítségét' én is semminek tartom. De az is lehet ok, hogy akik bizonyos kedvezményekért jelentkeznek náluk a vállalkozások selejtje, szerencselovagok.

Én 32 hónap után úgy helyezkedtem el, hogy a felnőtt fiam beajánlott a munkahelyére - Többedik próbálkozására! - egy sem pénzben, sem a végzettségemhez, szalkmai előmenetelemhez és érdeklődési területemhez nem illő munkakörbe.

Magyarországon ma csak FŰ ALATT, baráti ajánlásra lehet elhelyezkedni. A meghirdetett, megpályáztatott állások - tisztelet a kivételnek, ha van, bár én még nem találkoztam azzal a nemes kivétellel - annyit is érnek!!! Alulfizetnek, megaláznak, stb...

2009. okt. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

A sima munkaügyi központ a legalja mindennek, ott vár a teljes brazil gépsor segíílyre, aztán ha bejutsz, úgy beszélnek veled mint a kutyával. Egyszer voltam ott, érettségivel állandóan építőipari segédmunkát ajánlgattak. Mondom, hogy oké, nem sokat ér a végzettségem, de ennyire azért ne adjuk már le, ja meg ügynöki munka se kell. Mikor vihorászva rákérdezett a nyanya, hogy akkor mégis milyen munkát szeretnék, mondtam neki, hogy hát valami bolti eladói, recepciósi, hasonló nekem jó lenne, nyelvvizsgám is van, nem igaz, hogy nem tud valamit. Erre a kezembe nyomott egy címet, hogy na itt van egy értékesítői meló, keressem meg őket. El is mentem, ahol kiderült, hogy valami rák elleni csodakönyvvel kéne házalnom jutalékos rendszerben, és ahhoz, hogy egyáltalán fizessenek valamit, meg van szabva, hogy mennyit kell eladnom, különben nuku.

Két másik szerencsétlen volt ott velem együtt, mondanom se kell, ők is visszamondták valami kamu egészségügyi indokra hivatkozva (ők már tapasztalt túlélők voltak :) ), én meg egyszerűen mondtam, hogy ez nem munka, ez nem fizetés. A munkaügyis nyanya meg erre törölt a nyilvántartásból, hogy nem működöm együtt a munkaügyi központtal. Mondanom se kell, nem dőltem a kardomba. Ennél a legkamubb állásajánlat is jobb, amit neten találsz.


Most, diploma után elmentem a diplomások munkaügyi központjába, na az a hely már jobban néz ki, de nem számítok rá, hogy majd ott tudnak valamit ajánlani. A tanfolyamaikat majd megnézem (nyelvtanulás), de egyébként másra ott se számítok. Annak van igaza, aki azt írta, hogy ismeretség nélkül nem lehet normális állást találni.

2009. okt. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
a munkaügyis sosem ajánlott semmit, ismeretségi kör segítsége már többet használt...
2009. okt. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy évig én is melóztam egyik Munkaügyi Központ kirendeltségén, de miután rá jöttek hogy nincs a felmenőim között volt MSZMP tag, de még egy valamirevaló munkásőr sem, sőt én sem az mszp-vel szimpatizálok, így gyorsan megváltak tőlem.

Az ott dolgozókat azét sokban irigyelem. Olyan készségekre tettek szert amit csak egy közigazgatásban 20-30 évet lehúzott ember tud. E munka lényege a seggnyalás.

2009. okt. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Olyanokra gondolok, mint: munkaügyi központ, baráti kör, protekció, fejvadász stb."


Nem működik a munkaügyi kp. és a fejvadász. Működik a baráti kör és a protekció, de ez keveseknek van. Végül, a hirdetések rendszerint szintén nem működnek. A személyes megkeresés (direkt marketing) néha eredményes.

2009. okt. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A munkaügyi központ nekem sem segített.Én is a megalázó,bunkó bánásmódot tapasztaltam több ilyen központban is(többször költöztem).

Úgy rángatják az embert,ahogy eszükbe jut,de cserébe semmit nem adnak,főleg munkát nem.

A hozzájuk bejelentett állások háromnegyede kamu,azért jelentik be,hogy utána legálisan foglalkoztassanak külföldi csicskákat fillérekért.

Egyszer ajánlottak nekem egy munkát állattartó telepen.Állatgondozó a szakmám,nagyon örültem a lehetőségnek.Felhívtam a telepet.Első kérdés:magyar állampolgár?Mondtam,igen.Erre közölték,hogy magyart nem vesznek fel.Kérdeztem,ugyan miért hirdetik akkor az állást?Válasz:mert akkor alkalmazhatnak külföldit,ha magyar munkavállalót nem találnak,ezért kötelező bejelenteniük a munkaügyi központban.

2009. okt. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!