Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A németek tényleg mindent...

A németek tényleg mindent csak lemásoltak/lemásolnak?

Figyelt kérdés

Tegnap ezen vitatkoztam egy francia barátommal ,én nem hiszem el , hogy a németek csak másolni tudnak.


Ő szerinte lemásolták a francia nagy sebességű világrekorder TGV vonatukat , ez a vonat Franciaországban hatalmas nemzeti büszkeségnek számít ,ez a másolat is rosszul sikerült ,mert nem olyan nagy teljesítményű az ICE , mint a TGV


A másik az autóipar ,az olaszoktól meg tőlük lopkodták össze a technológiát.


Ő így gondolja.


Ebben tényleg van igazság?



2013. jún. 25. 19:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
franciák elég nagy képűek szerintem. ha franciául beszélsz nekik külföldi létedre, az sem jó nekik
2013. jún. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Az viszont igaz , hogy a TGV vonatoknak alig voltak halálos áldozatai ,30 év alatt 15-20 halálos volt.


Az ICE vonatoknál pedig bőven 100 feletti a halálos áldozatok száma.


Szóval azért a francia technológia mégsem rossz.

2013. jún. 25. 19:14
 3/18 anonim ***** válasza:
De Németországban húszmillióan többen laknak mint Franciaországban így nagyobb a halálos áldozatok esélye is.
2013. jún. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az egyik nagy német ICE balesetnél halt meg "csak" 100 ember ,azért mert egy alkatrészt kispóroltak és csak olcsóbbat tették bele.


Franciaországban ilyen nem volt , hogy egy balesetnél 100 ember meghal.


Az , hogy spórolás miatt az pedig felháborító.

2013. jún. 25. 19:47
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A franciák meg a japánokról másoltak, ráadásul a Sinkanszenen utazók közül még senki sem sérült meg balesetben:


[link]


Ja és Daimlerhez és Maybachoz kötődik a belső égésű motor feltalálása és Benz nevéhez kötik a benzinüzemű személygépkocsi feltalálását. Egyik sem francia, mindkettő echte német volt.


[link]


[link]

2013. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Igen..a rakétatechnológia,az atombomba,de még sok minden más dolog mind német eredetre vezethető vissza. Vitathatatlan a technikai fölény. Franciák sem ostobák. Szerintem Kínával keveri a barátod.
2013. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Csak a francia nacionalizmus, németellenesség beszélt belőle.
2013. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
Legközelebb kérdezd meg, miért volt a francia tankokon visszapillantó tükör. Ha nem tudja, világosítsd föl; hogy lássák a frontot.
2013. jún. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Eschedenél 101-en haltak meg. Nem spórolás miatt, az egyik kerék abroncsa kettétört.
2013. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

::D:D:D Ezen beszartam.


Akkor ne legyen senkinek nagysebességű vonata európában, mert másolnak! Nem szabad fejleszteni, mert valaki megsértődik! Atyaég...:D


Egyrészt mint már említették: a franciák meg a japánok shinkansenét másolták le (helyesen írva).


Másrészt az angoloknál is van HST, az olaszoknál nem tudom hogy hívják, a spanyoloknál AVE. De a hollandoknak és a belgáknak is van.


Mind lopták, ugye?

2013. jún. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!