Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy hívják azokat akik...

Hogy hívják azokat akik magukat liberálisnak mondják de nem azok, hanem szélsőséges nézeteket vallanak?

Figyelt kérdés

Magukat liberálisnak , baloldalinak vallják de lényegében nem azok.

Ezek a sötét nézetek Nyugat-Európában kezdődtek , de sajnos később begyűrűztek Kelet-Európában is.


Ezeket vallják:

-szélsőséges kisebbségvédelem ,pozitív diszkrimináció nagymértékű támogatása ,etnikai-faji alapú megkülönböztetés támogatása a kisebbség javára.

-antipatriotizmus

-teljes vallásellenesség ,minden vallás módszeres passzív üldözése

-hagyomány, tradíció ellenesség

-hagyományos családi modell ellenzése

-genderizmus

-bűnpártolás , bűnözők védelme


A valódi liberális gondolkodók sértőnek szokták találni ,hogyha ezeket a nézeteket kapcsolatba hozzuk velük.


Akkor mégis kik ők?Kik ezek a szélsőségek?

Azt mondják ez az "európai" értékrend és ennek kell lennie.


Már elnézést ,de ha ez az európai értékrend vagy ez lesz akkor Európa megérett ,hogy nukleáris sivataggá váljon , vagy süllyedjen el , mint Atlantisz.



2013. jún. 6. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Ez engem is érdekelne.

Szerintem a neoliberálisok vagy libbantagyúak jó szó rájuk.

2013. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

"-teljes vallásellenesség ,minden vallás módszeres passzív üldözése"


Ez így ebben a formában nem igaz. Ezek a körök leginkább a kereszténységet szokták utálni, abból is főleg a történelmi egyházakat. Az ilyen Hitgyüli meg Jehova Tanúi szektákkal általában nem szokott bajuk lenni. Az iszlám támogatása is nagyon megy Nyugat-Európában a libbantagyúak részéről, mert hát ugye ők csak mások és tiszteletben kell őket tartanunk, nem szabad karácsonyfát állítanunk, mert az sérti pici muszlim lelküket.

A zsidókat meg egyenesen tömjénezni szokták, úgy szintén a keleti tanokat, mint a buddhizmus meg az ehhez hasonló reinkarnálódós-lebegős baromságokat.

2013. jún. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon jó kérdés:)

Én is rá akartam már kérdezni, de úgy se kapsz érdemi választ.

2013. jún. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A neoliberalizmus egy gazdaságpolitikai irányzat, azt ne keverjük ide.

Szerintem a progresszív liberalizmus az, ami a legjobban visszaadja ennek ennek a jelenségnek a meghatározását.

2013. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
::
2013. jún. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pro Patria ***** válasza:

Ahogyan írták is előttem helyesen, az ilyet az eredeti liberalizmustól helyesen a neoliberalizmus megnevezéssel szoktuk megkülönböztetni.


"A neoliberalizmus egy gazdaságpolitikai irányzat, azt ne keverjük ide."

- Mint minden politikai eszmefogalomnak, úgy a neoliberalizmusnak is van gazdasági, és ideológiai rétege is.

2013. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!