Hogyan van ez a 4 lépcsős riasztás?
Káoszt okozhat az új központi riasztás
Káoszt hozhat a tűzoltók szerint, ha jövőre elindul a központi riasztórendszer, amelyben az összes vidéki segélyhívás két központba fut majd be, Szombathelyre vagy Miskolcra. A Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete szerint már most is tíz-húsz perces késéseket okoz a kétlépcsős „pajzsrendszer”, amin tovább ronthat a jövőre tervezett négylépcsős vészjelzés....
Mi ez a 4 lépcső, és mi a mostani két lépcső?
1. lépcső a központban, mondjuk Szombathelyen rögzítik, hogy Tatán ég egy ház.
2. Tatán a tűzoltóság megkapja au infót, és kiküldi a kocsit.
Na de mi a másik két feleslegesen beiktatott lépcső???
1, beszólnak
2, a központban rögzítik
3, a központból leszólnak a helyi mentésirányításnak
4, a helyi tűzoltóság elindul
A probléma az, hogy a központ nagyobb katasztrófahelyzetek esetén nem képes az irányításra, mert eleve kevesen vannak, valamint sokkal kevesebb infó jut el a helyi parancsnokságokra, mert nincs helyismeretük a központosoknak stb.
Kösz, de azt is írja, hogy most két lépcső van a korábbi egy helyett. Az meg akkor hogyan van?
'A Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete szerint már most is tíz-húsz perces késéseket okoz a kétlépcsős „pajzsrendszer”'
Na ja, ez durva! :( Más országokban ezt hogy csinálják?
Amúgy engem is csábítgattak hívásrögzítő munkakörbe, de napi 8 óra folyamatos stresszt nem bírnék ki! Ha ott ülnék a tűzoltóságon a hagyományos rendszerben, akkor kapnék napi max. 10-20 hívást* (nem Budapestről beszélek), itt meg óránként kapna az ember egy tucatnyit.
*Rutinból kiszűrné az ember Kati nénit, aki mindenhol tüzet lát, és az unatkozó kölyköket is.
Na meg mi lesz a mentőknél? Van egy csomó alapvető elsősegély tipp, amit már a telefonban meg lehet adni, na de ha nem orvos hanem híváskezelő van csak ott, akkor az milyen tanácsot tud adni?
A két országos segélyhívó központ az nem fog irányítani. Ők csak a jelzéseket veszik fel (rendőrség, mentők, katasztrófavédelem).
Ők továbítják a jelzést egy ON-LINE rendszeren keresztül az illetékes szerv, megyei műveletirányítási ügyeletére. (rendőrség és katasztrófavédelem együtt lesz év végétől).
A megyei műveletirányítási ügyeletről történik az erők irányítása. Tehát szakmabeli irányítja a szakmabelit.
Nem kell felülni mindenféle provokatív cikknek, amit a szakszervezetek generálnak.
Akkor ez most hogyan lesz? Infarktust kap valaki a szőlőhegyen, a telefonnál lévő híváskezelőnek próbálja elmagyarázni, hogy a kereszt után a 3. földúton a zöld ház olyan 50 méterre van? Vagy a Shell-kút után (ki tudja milyen utca, külterület, de a városban csak egy Shell-kút van) az a rozoga faépület gyulladt ki?
Vagy odakapcsolják a helyi központhoz, ahol a helyi diszpécser tisztában van a pontos helyszínnel? Ha csak az első, akkor szívás, ha meg a második, akkor meg minek késleltetik a hívást?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!