Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a véleményemről?...

Mit gondoltok a véleményemről? Tudom, hogy sokakkal nem egyezik a "látásmódom". (? )

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon gyakran látom/hallom, hogy sokan szinte istenítik a 20. századot.

Nekem ez a véleményem (leírom őszintén a gondolataimat, és megjegyzem, mindig is jó voltam töriből, + utánanéztem külön sok dolognak az évek során):

A 20. század a szenny, és hülyeség ideje volt, nem nevezhető történelemnek az a korszak, ahogyan eddig a 21. század sem. Egyszerűen nem tudom tisztelni, és "szeretni" ezeket az időket, és nem is érdekelnek.

Történelemnek az időszámítás előtti, több ezer éves időszaktól kezdve az 1800-as évek végéig tartó időszakaszt tekintem. Ez alatt főként az európai (benne többek között: a magyar) történelmet értem.

Nagyon tisztelem az ősi, európai népeket, illetve, történelmüket, (pl.: keltákat, germánokat, szlávokat) ahogy az ősmagyarokat is. (Igaz, ők nagy valószínűséggel Ázsiából érkeztek.) Dicsőségesnek, és "hatalmasnak" tartom a nagy, magyar királyokat, és népüket, vagyis az őseinket (legalábbis, sokunk ősét). Hasonlóan érzek a 19. századi, magyar költők iránt is, néha könnyezve gondolok rájuk.

Példának okáért: sokkal többre tartom Szent László királyt (vagy bármely, régi királyt, esetleg kelta hadvezért, mert ugye még jóval régebben, voltak oppidumok a későbbi hazánk területén is, meg egyébként is...) Hitlernél, vagy Sztálinnál, vagy akár Szálasinál, Kádárnál, vagy akármelyik, 20. századi "vezéralaknál".

Tudom, erre az lesz sok ember véleménye, hogy: "a régi királyok sem voltak olyan jók, mert nagyon megszorongatták a népet, stb.", de ezzel, természetesen, nem értek egyet.

Annyi előnye van csupán a modern kornak, hogy sok betegségre van gyógymód, nőtt az átlagéletkor, és kényelmesebb lett az élet. Viszont az a tény, hogy tönkre lett téve a természet (a 20. század eleji iparosodással kezdődően), elsöpör minden pozitív dolgot. Ráadásul, egyre több a cigány, akik rengeteg problémát okoznak Európa-szerte. Igaz, már az 1300-as évek végén megjelentek hazánkban, és akkor is gondot okoztak, de soha nem volt még ilyen nagy mértékű az elszaporodásuk, mint mostanság.

Svédországban (de máshol is) pedig, egyre több az arab, és néger bevándorló, akik rettegésben tartják az északi, viking származású őslakosokat.

Ebből az egész, "modern hülyeségből” elegem van.


Éljenek a dicső, ősi korok!


2013. máj. 14. 14:23
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok.
2013. máj. 14. 14:23
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Dicső, ősi korok... Hogy éreznéd magad mondjuk a tatárjárás idején? Hát Mohácsban úgy 1526 körül? Netán Dózsa seregében? Esetleg 1849-ben harcolva? Tényleg furán gondolkozol.
2013. máj. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Sokkal jobban érezném magam, mint ebben, a rothadvány korban.
2013. máj. 14. 14:40
 4/18 A kérdező kommentje:
Inkább halnék meg őseink seregében, mint élnék sokáig ebben a korban.
2013. máj. 14. 14:52
 5/18 hollófernyiges ***** válasza:
100%

A régi idők királyairól annyi tudunk, amennyit a krónikásaik leírtak róluk, vagyis csak a reklámot és a propagandát. Mások az erkölcsök is, amiért most egy amerikai elnököt majdnem lemondatnak (leszopta egy szolgálólány), akkor az szóra sem érdemes apróságnak számított. A 19. századig hivatali állás volt sok udvarban a király szeretője.

Ami a természet tönkretételét illeti, az izlandiak kivágták az erdőket és erre lepusztult az a kevés talajuk, a virágzó Mezopotámiából a középkorra sívó homok lett, szórakozásból kiirtották az észak-afrikai elefántot.. az ember alapvetően nem változik, csak a lehetőségei.

2013. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

hollófernyiges


Tudom, hogy milyenek voltak az erkölcsök régen. Ez egyáltalán nem zavar.

Igen, valóban előfordultak akkoriban is természetpusztítások, de mind eltörpülnek a 20. század rongálásához képest.

2013. máj. 14. 15:07
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Dicsőség, aha. Dicsőséges háborúk, csak értelmetlenek. Dicső királyok, csak mind erkölcstelen gyilkos. Barátom, most értettem meg, mi a különbség a nagymagyar és az ősmagyar között! Köszönöm. Amúgy, milyen 7000 éve a Kárpát-medencében élni? Milyen volt a Szíriusz?
2013. máj. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ja, és az ipari forradalom a 18. században kezdődött... de nem baj, töri ötös!
2013. máj. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem az értelmét kell keresni egy háborúnak. Okkal történtek meg.

Attól még, hogy megölettek embereket, nem voltak erkölcstelen gyilkosok.

Olyat sem mondtam, hogy 7000 éve itt élünk.

Nem az első ipari forradalomra gondoltam. A legnagyobb mértékű gépesítés, és iparosodás a 20. század elején történt.

2013. máj. 14. 17:17
 10/18 A kérdező kommentje:
Biztos voltak valóban erkölcstelen, gyilkos királyok is, de a magyar történelemben alig van rá példa.
2013. máj. 14. 17:27
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!