Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az esély...

Szerintetek mennyi az esély egy 3. világháború kitörésére?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt voltam a dédipapámnál (92 éves)azt elkezdtünk beszélni a politikáról aszt valahogy szóba jött a 3. világháború, hogy lesz-e ? A dédi papám biztos benne hogy lesz itt még háború. Másnap kicsit el gondolkodtam az egészen. Az USA gazdasági mutatója is egyre inkább csúszik le. Palesztina és Izrael is egyre inkább fegyverkezik. Korea meg fenyegeti az USA-t. Afrikában is egyre nagyobb az éhezés. Meg persze itt Európában is vannak problémák a gazdasággal (pl: Törökország, Magyarország). (Meg persze amiről még nem tudunk .)

Nektek erről mi a véleményetek ?

(Szerintetek tényleg kéne aggódni vagy inkább csak hülyeség a 3. világháborús dolog ?)


2013. máj. 12. 14:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem felesleges ezen aggódni.
2013. máj. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Felesleges aggódni, csak idő kérdése. Elvégre emberek vagyunk, elkerülhetetlen.
2013. máj. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
63%
szerintem 100% :D Kérdés h mikor.
2013. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%

Én kétféle háborút tudok elképzelni:

-Gazdasági háború. Nem fegyverekkel vívják, hanem pénzzel. Az embereket kisemmizik, a vezetőiket nyomás alatt tartják.

-Fegyveres háború, de katona nem is kell hozzá. FBI-os öltönyös alak bemegy a szupertitkos irodába. Megnyom egy gombot, és egy várossal kevesebb. Az egész olyan gyorsan, hogy az áldozatok észre sem veszik, hogy meghaltak.

2013. máj. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit idealisztikus elképzelés.

Helyi háborúk és országok őrjöngő vezetői vannak. Világháborúhoz a nagyhatalmak kellenek. A hidegháborúban sokkal nagyobb volt ennek az esélye, ugyanis az ilyen háború ma bizalom kérdése. Elhiszem-e, hogy a másik is elhiszi, hogy nem támadunk. A támadás ugyanis (a mai technika mellett) azt jelenti, hogy amint az egyik fél indít, a másik észreveszi és ő is indít. Aztán néhány óra múlva minden és mindenki megsemmisül. Aki nem azonnal, annyival jár rosszabbul, hogy jó ideig szenved is. Az atomháború már csak ilyen.

2013. máj. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Hát ha kitörne akkor a Föld népességének több mint a fele elpusztulna mert azon múlna hogy melyik fél dobja le előbb az atombombát.
2013. máj. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
szóval akkor érdemes elgondolkodni rajta
2013. máj. 12. 20:39
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

értelmetlen lenne. nem fognak legyilkolni embereket, hiszen a világ gazdasági alapon működik. már nem a terület a fontos, hanem a vásárlóerő. ez a lényege a globalizmusnak. a nagy világcégek mindenhol árulják a termékeiket, és minél több ember él a Földön, annál többen veszik meg.


a fegyverkezéssel csak a figyelmet akarják elterelni és félelmet kelteni az emberekben.

2013. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Teljes készültségben az orosz és a kínai haderő


A 2007-ben Münchenben tartott Nemzetközi Biztonsági Konferencián Vlagyimir Putyin figyelmeztette a nyugati vezetőket, hogy a NATO példátlanul agresszív terjeszkedése közelebb hozta a világot egy harmadik világháborúhoz, mint az valaha volt. Ezt a figyelmeztetést a NATO évekkel a líbiai agresszió és a Szíria, illetve Pakisztán ellen folytatott nemhivatalos (új típusú) háborúja előtt kapta. Az amerikai csapatok Ugandába való telepítésével és a Pakisztánnal szembeni közvetlen katonai fenyegetéssel a NATO, Oroszország és Kína fegyveres erői ma minden eddiginél közelebb kerültek egy nyílt fegyveres összecsapáshoz. 

Az orosz hírszerző szolgálat legutóbbi kijózanító jelentése rámutatott, hogy az USA és a NATO egy minden kontinensre kiterjedő háborút tervez és aktívan előkészíti azt. Az orosz miniszterelnök Vlagyimir Putyin és a kínai miniszterelnök, Hu Jintao korábbi találkozóját követően az orosz és a kínai hadseregben is a legmagasabb fokú riasztás lépett érvénybe. 

Putyin beszéde a 43. Nemzetközi Biztonsági Konferencián és Putyin azon állítása, miszerint a NATO agressziója a harmadik világháború kirobbanásához vezet, sokakra kijózanítólag hatott. Hogy a mindenre kiterjedő konfliktust idáig elkerülte a világ, az nem annak köszönhető, hogy a NATO szakított volna a katonai terjeszkedés agresszív politikájával. Putyin beszédét 2007-ben csak kevesen értették meg teljes jelentőségében. Az elmúlt három hónap fejleményei azonban rávilágítottak, hogy a lassan már csak megalomániás őrületnek nevezhető agressziót sürgősen meg kell állítani. 

2011 szeptembere óta az orosz politikusok az Állami Dumában annak megvitatásába kezdtek, hogy a NATO-nak csökkentenie kell a katonai jelenlétet a volt szovjet köztársaságok területén. Október elejére a javaslatokból követelések lettek, Oroszország kinyilvánította, hogy megvédi érdekeltségeit a volt Szovjetunió területén, különösen délen. A Szovjetunió felbomlását és a NATO Afganisztáni háborúját követően a NATO növelte a katonai jelenlétet az Oroszországgal és Kínával határos területeken, mint például Kazahsztán, Üzbegisztán, Kirgizisztán, és nem utolsósorban Grúzia területein. Az a tény, hogy a NATO és Oroszország hadereje közt nyílt fegyveres konfliktus alakult ki, mikor Grúzia megtámadta Dél-Oszétiát, és nem utolsósorban a Csecsenföldön kirobbantott fegyveres felkelés során, fokozott veszélyt jelent Oroszországra nézve. Putyin az Állami Duma igényeinek megfelelően határozott választ adott október 3-án a politikai változásokat követően, miután egy kijózanító titkosszolgálati jelentést kapott, ami figyelmeztetett, hogy az Amerikai Egyesült Államok és a NATO globális háborúra készül. Október 3-án, alig pár nappal a Hu Jintaoval egyeztetett találkozója előtt Putyin bejelentette az Eurázsiai Unió létrehozásának tervét. 

Amikor az orosz miniszterelnök - aki valószínűleg a következő választások győztese - Vlagyimir Putyin Hu Jintaoval találkozott október 12-én, a hivatalos indok a kölcsönös előnyös barátság jegyében kereskedelmi szerződések megkötése volt. A hirtelen látogatás legfontosabb oka azonban nem szerepelt az újságok címlapján. Mielőtt Pekingbe indult, megkapta az orosz titkosszolgálat (FSB) egy jelentését, amit a kínai hírszerzés és a kínai Állambiztonsági Minisztérium is alátámasztott egy volt Blackwater zsoldos - Brian Underwood - forrásai alapján. Underwood ellen kémkedés vádjával jelenleg is eljárás van folyamatban az Egyesült Államokban. A források alapján Kína figyelmeztette Oroszországot, hogy az Amerikai Egyesült Államok és a NATO globális fegyveres konfliktus kirobbantására készül, és ez a tervezőasztalról már a megvalósítás fázisba jutott. 

A kínai és orosz titkosszolgálatok információi szerint az Amerikai Egyesült Államok és a NATO sorra bedönti az amerikai és európai gazdaságokat, hogy összeomlassza a világ pénzügyi rendszerét, és egy teljes Észak-Amerikára, Afrikára, a Közel-Keletre és Ázsiára kiterjedő háborút robbant ki. A háborús tervnek részét képezi olyan biológia fegyverek elszabadítása is, amit célzottan emberek millióinak elpusztítására hoztak létre. A NATO stratégiája arra támaszkodik, hogy amikor a háború tetőfokára hág, felhívást intéznek a globális kormányzat, az "Új Világrend" létrehozására azzal az ürüggyel, hogy így akadályozzák meg a bolygó és a ma ismert civilizáció pusztulását. Ennek értelmében az előkészítő fázisban a hagyományos hadviselési formákat fogják előtérbe hozni, hogy a megmaradó lakosság a háború borzalmaitól való rettegés okán elfogadja az új rendszert. 

Az FSB jelentés szerint a globális háború gépezetének beindítása a közeljövőben várható, mivel az Egyesült Államok és a NATO előretelepített 2000 M1-es tankot Irakba, és másik 2000-et Afganisztánba. A Közel-Kelet és Ázsia közti területekre több tízezer páncélozott járművet telepítettek. Az FSB jelentés annyira fenyegetőnek ítéli meg a helyzetet, hogy az egyetlen dolog, ami a háborús terv beindításához szükséges, hogy mozgósíthatóvá tegyék a 1,5 milliós amerikai tartalékot. Az aktiválás bármelyik pillanatban megtörténhet, és ehhez nem szükséges az Egyesült Államok kongresszusának engedélye. 

Az Egyesült Államok világuralmi törekvései az 1998-as év elejére és a "Project for a New American Century" tervhez nyúlnak vissza. A volt amerikai védelmi miniszter, Donald Rumsfeld figyelmeztetett 2001 szeptember 1-én, hogy ha a háború nem változtatja meg tartósan a világ geopolitikai térképét, az USA többé nem lehet a világ legmeghatározóbb szuperhatalma. 


Az iraki háború mozgatórugója nem csak az olaj volt. Az iraki kormány megdöntésének legfőbb mozgatórugója az volt, hogy Irak többé nem dollárban, hanem euróban értékesítette az olajat. A Líbia elleni agresszió oka az volt, hogy a líbiai kormány törekedett egy pánafrikai, arany alapú gazdaság kiépítésére, és támogatta Ggabo visszatérését Elefántcsontpartra, hogy így a térség elszakadhasson a CFA egyezménytől (francia irányítású fizetőeszköz, amit nyolc afrikai állam használ, és a CFA feletti uralom a francia gazdaság húzóereje). Az egyetlen ország, amely megszabadult a dollártól, az Irán. Az Iráni Iszlám Köztársaság 2009 óta nem fogadja el fizetőeszköznek a dollárt az olajkereskedelemben. Az egyetlen ok, amiért nem támadták meg az országot az, hogy Irán számos X-55-ös (Kh-55) rakétával rendelkezik, ami nukleáris robbanófejjel felszerelhető. Az orosz hírszerzés szerint valószínűtlen, hogy Ukrajna nem szállította le Iránnak a nukleáris robbanófejeket is a rakétákkal együtt. A másik ok, amiért még nem támadták meg az országot az, hogy Irán támogatja a felkelést Líbiában, ami összhangban van a NATO céljaival. Hogy Irán miért játssza ezt a veszélyes diplomáciai játékot, már több szakértőt elnémított. Lehetséges, hogy Irán tud az Egyesült Államok és a NATO háborús terveiről, és az észak-afrikai NATO beavatkozást biztosítékként használja fel, amivel időt nyer a várható támadásra való felkészülésre. 


Kína és Oroszország egyaránt felháborodott a NATO az 1973-as ENSZ BT határozattal való visszaélésén, és a Líbia elleni háborún. Mind az orosz, mind pedig a kínai vétó a Szíria elleni beavatkozás ügyében annak köszönhető, hogy a két ország tud a NATO terveiről. Az a tény, hogy az ENSZ amerikai képviselője elhagyta a Biztonsági Tanács ülését a vétót követően tiltakozásul, nem tekinthető a globális biztonság diplomatikus megvalósítására való törekvésnek. 


Korábban az indiai kormányzat beleegyezett 20000 kínai katona Kasmír India által igazgatott területére való telepítésébe a NATO agressziójának ellensúlya képen. Afganisztán már jelezte, hogy Pakisztán mellett harcolna abban az esetben, ha Pakisztánt amerikai támadás éri. Kína, Oroszország, Pakisztán és Afganisztán a Sanghai Együttműködési Szervezet (SCO) október 15-i ülésén a szükséges biztonsági intézkedésekről tárgyalt. Valószínűleg központi kérdés volt az USA Oroszország és Kína elleni agressziója is. Mikor az orosz hadsereg kiadta a vörös riasztást, Vlagyimir Putyin állítólag azt mondta, hogy készüljenek fel a világvégére. A hadsereg több tisztjének társaságában.

2013. máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
21%

xy


AZ ELŐZŐT EGY VEBOLDALON TALÁLTAM!

KICSIT HOSSZÚ!

TALÀN EBBEN TALÀLSZ VALAMIT A KÉRDÉSEDRE!

"ÉN IS GONDOLKODTAM A 3. VILÀGHÀBORÚRÓL DE HÜJESÉG LENNE PÁREMBER VESZEKEDÉSÉNEK AZ EMBERISÉG ELTÖRLÉSE!

A N.A.S.A JÒL TESZI HOGY MINNÉL HAMARABB KERÍT EGY EGÉSSÉGES BOLYGÓT AZ ÉLETRE ÉS AZ OKOSAK, BÉKESZERETŐK, TERMÉSZETSZERETŐK AZON LAKNÁNAK FEGYVEREK NÉLKÜL!"

EZ AZ ÉN VÉLEMÉNYEM SAJÀT SZAVAIMMAL!

DE AZT IS OLVASTAM HOGY: HARCNÉLKÜL NINCS ÉLET!

HÁT IGAZ HOGY VAN VERSENGÉS ABBÓL JÖN A KONFLIKTUS- VISZÀLYOK STB. DE A BÉKE (TÖKÉLETESSÉG) AZ SOSE LESSZ.

EZEKET OLVASTAM A NETEKBŐL ÉS SAJÀT SZAVAIMMAL ELMONDVA!

'SZERETEK OLVASNI!'

A -PEACE- PEDIG EGY NAGY BAROMSÁG EZT SZAKÉRTŐK IS MEGERŐSÍTETTÉK!

REMÉLEM MEGTALÀLTAD VÀLASZOD (ÉS REMÉLEM HOGY NEM KÖVETKEZIK BE A "GLOBÁLI ATOMHÀBORÚ-3. VILÁGHÀBORÚ) !!!!!

SZIA!

2013. máj. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!