Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A globális (pénz? ) hatalom...

Hitetlenmusztafa kérdése:

A globális (pénz? ) hatalom vajon elpusztítja önmagát?

Figyelt kérdés
Az ember aki/k/ ezt alkotják , tudja-e , hol a határ? Eddig és ne tovább ... avagy tényleg elmebeteg...?

2013. máj. 8. 01:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
nem vagy tisztában a pénz fogalmával szerintem...
2013. máj. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%
Remélem igen...legfőbb ideje lenne.
2013. máj. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
7%
Ja, csak mi is mehetünk vele a levesbe.
2013. máj. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Miután eltettek minket a lecsóba kiírták egymást is mint a maffia.


a gond ott van., hogy addigra mi már kampec

2013. máj. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

Ha komolyan a dolgok alá nézek, akkor a pusztító folyamat már 30 éve elkezdődött. Ha nem csak a felszín érdekel akkor látszik hogy a neoliberalizmus éppen olyan életképtelen mint az ellen példája a kommunizmus!

Ugyanis a tőke egyre nagyobb tejhatalma csak azon az áron nem volt a társadalmak számára zuhanórepülés hogy az államok eladósodtak ahogy az emberek is.

A globális kapitalizmus pedig még intenzívebben a nagytőke malmára hajtja a vizet.


Teljesen egyenes út vezet a pusztuláshoz a háborúkhoz.

2013. máj. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
Logikus, hogy elpusztítja magát.Gondolj bele:mit fognak zabálni a sáskák, ha már minden elfogyott?Egymást!
2013. máj. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Azért ha most visszatérne a csak kizárólag lokális kereskedelem, kivéve a nagyon gazdagok számára (lásd középkor) visszasírnád te ezt a "kizsákmányoló" rendszert, másfél nap múlva... :)
2013. máj. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7%
Csakhogy a lokális kereskedelem is megbukott.
2013. máj. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A pénz egy közönséges univerzális csereeszköz, erre találták ki. A hatalom embert jelent, akinek céljai szándékai vannak. Ehhez pénz csak akkor kell neki, ha konkrét dolgot akar intézni, aminek ellenértékét így a legegyszerűbb megadni (mindegy, hogy a cselekvés atomerőmű vagy atombomba feltalálása, tömeggyilkosság, vagy vasúti hálózat létrehozása). A hatalomban a pénz nem a lényegi rész, csak eszköz. A lényegi rész az a sok ember, akivel kapcsolatban van, és akik mind arról vannak meggyőződve, hogy teljesíteniük kell, amit emez mond. A lényegi rész, hogy akinek hatalma van, mire és hogyan használja. Ez rendkívül sokféle lehet.

A hatalom a versenyből keletkezett. Az egyik ember úgy érezte, ő többet tud, mint a másik. Eleinte ennek bizonyításához többet dolgozott. Aztán rájött, hogy ugyanilyen "munka" a gondolkodás is. Sőt arra is rájött, hogy ha másoktól elveszi a gondolkodás lehetőségét, az is elég, mert mindig a különbség számít. Aztán ezt a különbséget elkezdte annak növelésére használni.

Ma azért gondolják sokan, hogy "pénzhatalomról", meg "globálisról" kell beszélni. mert a pénz a legkönnyebben mobilizálható csereeszköz, a működéséhez a legtöbben nem értenek, tehát ebben verhetők át a legjobban, továbbá a technika fejlődésével ma már lehetőség van nemcsak a szomszédot átverni, hanem a föld túlsó sarkán élő embertársunkat is. Oda se kell menni ezért.


De valójában arról van szó, hogy mára kialakult egy olyan rendszer, amelyben mindenki kényszert érez (ezt sugallja minden), hogy versenyezzen, ha kell, ha nem. És ez azt jelenti, hogy mindenki másban a potenciális versenytársat kell látni, kényszert érzünk a legyőzésére. A hatalom lényege, hogy mindenki ezt érezze, mert ekkor ezt is akarja csinálni, nem kell külön energia az ellenőrzésre. Vagyis több marad a hatalom (különbség) növelésére.

Az ebből a mókuskerékből való kilépéshez első dolog annak megértése, hogy a fejlődést nem a verseny, hanem az együttműködés hozza. Ez nagyon nehéz, mert eleinte mindenki az ellenkezőjét mondja, és annak ellenére sem fogadjuk el, hogy a verseny minden hátrányát a bőrünkön érezzük. Utána jöhet csak a többi. Az egész bonyolultságának a feltérképezése, és annak belátása, hogy a verseny nem minden fajtájától kell megszabadulni. De ez már nagyon messzire vezető kérdés.

2013. máj. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
először lelepleződik, aztán önmagától elpusztul. Az emberiség először történelme során szabad lesz, csak tudjon vele mit kezdeni. Nagy felelősség az.
2015. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!