Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek? (bővebben lent)

Megbüntethetnek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok. Már jó ideje viperát hordok magamnál, tudom, hogy nem legális, de ha fél az ember, meg olyan környéken lakik... Kérdésem:

Ha pl megtámadnak, és Én ezzel védekezek, és pl eltörik a keze, vagy valamilyen sérülése lesz, kihívom és megvárom a rendőrt, akkor engem megbüntetnek, mert megvédtem magam?



2013. ápr. 12. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
csak arra vigyázz, hogy az első ütéseddel ártalmatlanná tedd mert különben nagyobb lesz a baj ... biztos megbüntetnek, de amit megúszol vele az ellensúlyozza a pénztárcád bánatát
2013. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, pontosan hogy szól a jogszabály.

DE:

Ha valaki megtámad, a legkevesebb bajod akkor lehet, ha ártalmatlanítod, és elszaladsz. Nem fog hetvenkedni, és nem fogja tudni bebizonyítani, hogy te tetted.

Még olyan rendőrt sem láttam, aki ez esetben a támadónak adna igazat, és téged zaklatna a továbbiakban.

2013. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
attól függ mennyire támadnak meg. ha pl. csak pofán vágnak, és te eltöröd a kezét viperával :D akkor biztos hogy kapsz büntetést. de ha mondjuk elkezdenek verni, és úgy töröd el a kezét, akkor már nem biztos, hogy kapsz. a viperáért hogy nálad volt, azért biztos.
2013. ápr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Igen megbüntethetnek.A vipera közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül,otthon lehet tartani nyugodtan,de ha közterületen igazoltatás közben megtalálja nálad a rendőr,vagy csak simán kiszúrja,akkor szabálysértés lesz a dologból és kapsz egy szép kis pénzbírságot.Ha elfogadsz egy tanácsot,inkább hordj gáz sprayt magadnál vagy gázpisztolyt amire nagyon könnyen kiválthatod az engedélyt,és ezek hatásosabbak is a viperánál,mert itt nem kell közel kerülnöd a támadódhoz mint a viperánál.
2013. ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 kovpet ***** válasza:
95%

HA jogos a védelem, akkor akármivel megvédheted magad, nem számít.

De véleményem szerint a vipera rossz választás (elsődleges) önvédelmi fegyvernek. Nehéz vele könnyű sérülést okozni, ha mégsem állna meg a jogos védelem, akkor könnyen börtön lehet belőle.

Egy gázpisztoly sokkal jobb választás lenne. Azt használni is egyszerűbb és nem lehet súlyos testi sértést okozni vele.

2013. ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Még ha vipera nélkül vered meg a támadódat akkor is téged büntetnek meg.
2013. ápr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Miért viperát hordsz??? Azt nem is lehet + nem nő kezébe való.

Vegyél inkább egy erős gázspray-t az lehet nálad.

2013. ápr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat! megmondom őszintén a gázsprayt azért nem találtam jó ötletnek, mert fordítva is elsülhet ha pl dulakodsz vagy valami és a te arcodba megy, de ez csak az Én véleményem
2013. ápr. 13. 07:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
még mindig jobb, mintha a vipera kerülne át a támadóhoz :/
2013. ápr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha viperát hordasz magaddal, akkor;

- csak jó minőségűt hordj !! ASP, ESP, Fab Defense;

- nézd meg az ESP gyári oktató DVD-jét ! 60 perces, és nagyon jó technikák vannak benne;

- ha jgoosan védted meg magad, akkor csak a hordása miatt büntethetnek meg (szabálysértés, pénzbirság). Viszont: használat után az eszedbe ne jusson rendőrt hívni, hanem tünj el gyorsan a helyszínről.

2013. ápr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!