Az Eu szerintetek is egy teljesen felesleges és kártékony intézmény?
http://www.youtube.com/watch?v=QJDREGi6JYs
Véleményem szerint , minden nemzetállamok felett álló szervezet rossz.Az EU pedig a nemzetek felett áll , azoknak parancsoló ,illetve parancsolni akaró szervezet.
Azért az jó, hogy szabadon utazhatsz, és bármi mást tehetsz az EU.n belül. Kérdezd csak meg az apukádat, vagy a nagypapádat, hogy hogyan éltek addig, amíg nem voltunk az EU tagjai. Hol volt a pénz? Sehol. Honnan jött? Az EU ból.
Most, hogy itt a sok beruházás, meg jön a pénz, már nem kell.
Ez egy nagyfokú demagógia. Magyarnak egyébként is lenni kell, és nem csak hangoztatni.
Nem.
Az EU nélkül Nyugat-Európa nem tartana ott, ahol.
Mivel pedig tőlük is jelentősen függünk, mi sem tartanánk még itt sem.
"Véleményem szerint , minden nemzetállamok felett álló szervezet rossz.Az EU pedig a nemzetek felett áll , azoknak parancsoló ,illetve parancsolni akaró szervezet."
Az USA meg pont ugyanez, csak a nemzetek és az ebből fakadó egymással szembeni arrogancia és érdekellentétek nélkül.
Akkor mi is a felesleges és kártékony?
Maga a szövetség, az integráció, vagy pedig a nemzetállam, mint a szövetség része?
"Mivel pedig tőlük is jelentősen függünk, mi sem tartanánk még itt sem."
Valóban nem. Jóval előrébb tartanánk ugyanis.
Az, hogy Európához tartozunk, azt egy népszavazás előzte meg, ami elsöprő fölénnyel mondta ki, hogy lépjünk be. Miért, mert egy csóró pénz nélküli ország voltunk a szocialista rendszerben, és még a rendszerváltás után is.
A pénzeket egyes emberek lenyúlták. és a nép itt maradt csórón, Külföldi piszkos kapitalisták behozták a pénzeket és felélesztették a gazdaságot. Lett Tesco meg Auchan, meg Baumax és plaza. A Tescóban a nagyi vásárol, a plázában a tinik dorbézolnak A Baumaxban meg a barkácsolók találnak meg mindent amivel barkácsolhatnak, nehogy szétessen az ország. Kell is barkácsolni, mert azok akik leszakították a nagy pénzeket itt Magyarországon inkább kimentek Lengyelországba, meg Ukrajnába, meg Romániába Plazákat építeni és időnként hazajönnek osztani az észt! Tehát nekünk csak a külföldi tőke maradt. Amikor beléptünk az EU- ba, aláírtunk egy szerződést. Abban van szó az emberi jogokról, a gazdaságról, a bankrendszerről. és egy csomó más dologról ami kötelező érvényű minden EU tagra.
Ha a pénz jó volt ezidáig, akkor a szerződéseket is el kell fogadni.
Nem mellékes, hogy ha a diákokat nem akarják kiengedni az egyetem elvégzése után akkor ( ezzel egyet értek, ha van munka és tisztességes bér) a magyar multik is itt költsék el a kis filléreiket, amit a magyar néptől vettek el!És akkor bizonyára nem függenénk annyira az EU- tól.
A magyarság megélése pedig az emberektől függ. Nem kiabálni kell, hogy magyarok vagyunk, hanem úgy élni. Megőrizni a hagyományokat, és dolgozni azon, hogy mindenhol a világon elismerjék a magyarokat a tetteik és találmányaik után. A hordószónoklatokkal csak felhergelni lehet az ebereket, nem ápolni a magyarságot.
"Mivel pedig tőlük is jelentősen függünk, mi sem tartanánk még itt sem."
"Valóban nem. Jóval előrébb tartanánk ugyanis."
Miért is?
"Európához tartozunk" Európa közepén nehéz máshoz tartozni :D
Az EU jó is lehet meg rossz is lehet. Még kiforratlan a dolog és fejlődik. Két út van vagy a nemzetek európája, vagy egy föderációs ország. Magán véleményem szerint a nemzetek Európáját kell megteremteni. Az EU maradjon meg gazdasági vonalon, kevesebb politika kell bele.
Az EU-s pénzek nagyon jók lennének, sajnos sokszor nem megfelelően használják fel.
Alapvetően egy európai összefogás egymás segítésére egy jó ötlet, de sokmindent túlzásba visznek. Sok pénz jön be, de minden sokkal többe is kerül. Egyszerű példa: Játszótér fel lehetne húzni mondjuk 500 000FT-ból, de a különböző eu-s jogszabályok miatt ezt csak 2 000 000FT-ból lehet megcsinálni. Ez fejlettebb, gazdagabb országokban rendben van, van energiájuk ilyenekkel foglalkozni, de mi sem haltunk bele ha fűre estünk és nem gumi szőnyegre. De vehetnénk a tyúktartást, vmi hülye Brüsszelben kitalálta hogy X cm-el nagyobb ketrec ez már vicc kategória, örülök, hogy Nyugat Európában ilyenek a problémák de abban egyetérthetünk, hogy például Magyarországon sokkal nagyobb gondok vannak annál, hogy az a szerencsétlen tyúk mekkora ketrecben tojik.
Egy föderációs állam létrehozása szerintem a 3. világháború melegágya.
11:34
Ez a "nemzetek Európája" egy nagyon szép lózung, de mit értesz alatta? A 19. század második felét az egyesült Németországgal, Olaszországgal, az oszmánok hanyatlása nyomán felszabaduló balkáni népekkel? Dacára az erősen soknemzetiségű Osztrák-Magyar Monarchia és Oroszország létének, ezt szokás az európai nemzetállamok korának nevezni. Ezt bírta az öreg kontinens úgy fél évszázadig, aztán kitört az első világháború, majd húsz év pihenő után a második. Biztos, hogy a föderáció a háború melegágya? Jugoszláviában szerinted a föderáció volt a háború oka húsz évvel ezelőtt? Szerintem a sovinizmusba hajló nacionalizmus (a szó eredete: a latin natio, nemzet szóból), amely miatt a két "dudás", a horvátok és a szerbek nem fértek meg egy "csárdában".
A túlzásokat, vadhajtásokat aláírom. A ketrecek méretének előírása szerintem is szánalmas. De ezek apró bajok, afféle horzsolások. Horzsolásokat pedig ne akarjunk már szívműtéttel gyógyítani.
A történelmi tapasztalat azt mutatja, hogy Európában az összes föderáció szétesett (Osztrák-Magyar Monarchia, Franciaország-Algéria, Jugoszlávia, Szovjetunió, Szerbia-Montenegro-(Koszovo), Csehszlovákia) az Egyesült Királyságot leszámítva.
Viszont ott is egyre aktuálisabb Skócia függetlenedése, Észak-Írország pedig sosem fogadta el igazán a brit uralmat.
Tehát, ami egyszer már kudarcot vallott és súlyos konfliktusokhoz vezetett, annak újbóli bevezetését szerintem is kár lenne erőltetni. Az európai szavazók nagy többsége nem is támogatná.
És megjegyzem, hogy a föderáció alapja a közös külpolitika, a közös hadsereg és a közös pénz. Az utóbbi az egyetlen, ami nagyjából megvalósult, a sikere kérdéses.
Európában közös külpolitika megvalósítása is nehezen elképzelhető, de ami végképp kizárt az a közös hadsereg.
Ezt a tagállamok iraki, afganisztáni, líbiai, nigeri szerepvállalása is megmutatta. A tagállamok nagyon megosztottak voltak.
És egy közös hadseregben a franciák, britek átengednék a nukleáris fegyverek, tengeralattjárók, repülőgéphordozók irányítását Brüsszelnek? Kétlem.
Tehát, aki könnyelműen azt írja, hogy legyen föderáció, az előtte gondolja végig, mit is jelent ez valójában.
Még a példaként emlegetett USA-ban sem rajonganak az emberek a központi hatalomért, jobban szeretik tagállami szinten kezelni a dolgokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!