Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A miért nem árja faj?

A miért nem árja faj?

Figyelt kérdés

Azaz egyáltalán miért faji alapon döntik el, hogy ki felsőbbrendű? Nem vagyok rasszista és nem is értem ezt a dolgot. Az oké, hogy egyes népeknek van egy jellemzője, hogy ilyenek meg olyanok, de most miért nem lehet egy cigány vagy egy zsidó akár jó ember? Emellett mi zárja ki azt, hogy egy árja germán egy szemétláda legyen.

Magas tisztségbe sem azért emelik az embert, mert teszem fel szőke a haja, hanem mert tehetséges és érti a dolgát.

Azaz: szerintem a magyar nép egyértelműen uralkodó és felsőbbrendű. Egy évezreden keresztül védtük Európát tatártól, töröktől, minden néptől? Ezzel szemben a németek? Kitörtek két világháborút, és mellesleg mindkettőt el is vesztették.

Miért nem a tettek alapján rangsorolják a népeket? A wikipédia szerint Európában a magyar az egyedüli ami nem árja, vagy árjától származó faj...

Ha cselekedeteinket vennénk figyelembe, akkor a magyar egy felsőbbrendű, a német pedig elvileg szolga, vagy kiirtandó nép lenne.

Nem mintha bajom lenne a németekkel, ne értsetek félre, csak őket hoztam fel példának. Azt is tudom, hogy attól, hogy felsőbbrendű nép lennénk, egyáltalán nem lenne nekünk jobb. De ezt igazságtalannak érzem, tudva, hogy sok nép nem szolgált rá a jelzőjére.


2013. ápr. 1. 20:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Eugenetika "féltudományossága" (direkt nem áltudomány írtam) és hibás géneket a népek többségének kizárólagos hordozóinak kikiáltották, és kizárólag az árja fajokat ettől mentesnek.


Nos ez azért vicces, mert szűk körben házasodva bármely nemzet felhalmozza a hibás géneket, és erős például sztyepi vagy nomád népekben meg hosszú évszázadokig a kihalás volt a jussa a hibás génnel "megáldottnak".


A érdekes németeknél meg nem sok népnek volt beltenyészetben született tagja (kivételt talán csak vallási felekezetek köré csoportosult népek képeztek), a kis regionális közösségekbe szorulás miatt vagy ezer évre ami a sorsuk volt az új korig, csak ki áramlással beáramlás és vérfrissítés nélkül.


Mondom én ezt szín germán felmenőkkel, igaz a mai Svéd-, Finnország és Ukrajna is hemzseg anyám felmenőinek ágával.


De ők meg speciel, ott voltak szeparálva pont a germán mivoltuk miatt és a jobbára ausztriai hegyvidéki német oldalról származó (már csak a nevek magyarosítás előtti mivoltából is tudva) az volt a sokkal vegyesebb szélesebb ág az elmúlt évszázadokban, majd a török verésre jöttek és vitézségre, és a református felvidéki misén később teljesen elmagyarosodtak (nagyszüleim közül is csak egy volt és már csak részben két ajkú, dedik meg németül azért még jobban tudtak apai ágon). Spájz, vájling, sparhelt, szak még az ötvenes években és kizárólagosak voltak, de az édesapám és édesanyám és papa és mama kiszorították a father-t, mother-t. De a kamra, tűzhely és fröccs szót az már felnőtt fejjel vette át köznapi használatba apám, vagy még félszáz magyarosított szóval együtt, amik eredeti általa használt megfelelőjének többsége mind máig él a felvidéken, de Közép-Magyarországon leginkább csak a kisalföldiek és svábok értik meg.

2013. ápr. 2. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
kisalföldiek* Kisalföldről elszármazottak
2013. ápr. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!