Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Helyes e a monoki program?

Helyes e a monoki program?

Figyelt kérdés
Vagyis csak az kapjon segélyt aki dolgozik is érte.
2008. jún. 10. 19:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
szerintem helyes.
2008. jún. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Aki munkaképes, és van lehetőség neki munkát adni, az igenis dolgozzon. Nem helyes, hogy más adójából fizessenek valakit, aki nem dolgozik. Más dolog, ha nincs lehetősége dolgozni, ilyen esetben azért nem hagynám éhen halni.
2008. jún. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Monokon nem segélyt, hanem munkabért fog kapni az aki közmunkát végez! A segély ellenében nem lehet munkát követelni! Monokon azt találták ki, hogy befagyasztják a segélyeket, és szeptembertől minden rászorulónak adnak közmunkát, és ezért kapnak napi 5000 Ft munkabért! Aki viszont nem fogadja el a közmunkát az nem kap pénzt!
2008. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nincs ezzel semmi baj.
2008. jún. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon is helyes mert aki eddig nem dolgozott csak mert semmire kellő volt más oka nem volt rá hogy ne dolgozzon. Az most kénytelen lesz ha nem akar éhendögleni persze más ha valaki nem munkaképes és azért nem dolgozik az megérdemli csak h itt most nem erről van szó


ui. amúgy is napi 5000ft-ért csak a hülye meg az ingyenélő semmire sem való nem megy el dolgozni. nehogy már ne érje meg neki, én a helyükben örülnék inkább neki hogy kb. 110000ft helyett most 150000 körül kereshet majd és valószínűleg olyan munka lessz hogy az eszét nem kell majd használnia hozzá. ha nem vállalják el abból csak az látszik meg mennyire analfabéták és semmire kellők ezek az emberek

2008. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
7%

igazából nem.


ez egy helyzet szülte szükségmegoldás. A körülmények ismerete, illetve ismerni vélése mondatja velünk, hogy ez így helyes. Aki nem dolgozik, ne is egyék. Szép és egyszerű elv.


De ne essünk félreértésbe, ez nem egy jó megoldás. Etikátlan és demagóg. Még akkor is az, ha nincs másik út.

Legyünk őszínték, úgyis olyan ritka manapság, és ismerjük be. Igazságtalan és rossz. Csak nincs más megoldás.

2008. jún. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért lenne igazságtalan. A szüleimnek is dolgozni kell a pénzért, nemsoká nekem is dolgoznom kell érte. Másnak miért nem? Nekik is "mi" dolgozzunk? Az igazságos? A közmunka hasznos. Szépíttessék velük a várost, tartsák tisztán, végeztessenek velük olyan munkát, ami hasznos a település minden lakójának. Ők kapnak napi 5000 Ft-ot, amiért sok ember a két kezét összetenné sok év kemény munkája után. Kivételt tennék a munkaképtelenekkel, és a kis gyermeket egyedül nevelőkkel... Szerintem ebben semmi igazságtalan nincs. Ennyi erővel én meg mondhatnám, hogy nem akarok adót fizetni, ne kényszerítsenek. De nem tehetem. Sajnos sokan nem is teszik, de az másik probléma, ami szintén megoldásra vár. Egyelőre helyettük is mi fizetünk, mert még van miből.
2008. jún. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
35%

azért igazságtalan, mert a szociális juttatás az attól szociális, hogy az alany helyzetétől függ, nem a tevékenységétől.

A szociális juttatás a társadalom ellentételezés nélküli adománya a rászorulók felé. Ha ellentételezést kérsz, akkor az nem szociális juttatás.


Nincs azzal semmi baj, hogy azt mondják, ha nem dolgozol, nem kapsz pénz. Ez így korrekt. De azt mondani, hogy akkor kapsz szociális juttatást, ha dolgozol, az demagógia. Ha vársz valamit cserébe, akkor az nem szociális juttatás. Ennyi.


Húzzuk ki magunkat és mondjuk azt, hogy segély nincs, munkáért pénz van.

Azt mondani, hogy munkáért segély, az gerinctelen.

2008. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
100%

Ja, kérem így is fel lehet fogni a dolgokat!

Akkor ebben az esetben ha a párom és én nem megyünk dolgozni akkor mi is kapunk segélyt, igaz? Mivel mi is rászorulnánk, igaz? Az már más kérdés, hogy azért nem dolgozunk, mert lusták vagyunk megemelni a seggünket! Tanulni sem kellett volna, minek? Úgyis kapunk segélyt!

Azért azt tudni kell, hogy én műszaki diplomával elmentem dolgozni 65 000 Ft-ért! 4 műszakban, 12 órában!

Más ennyi segélyt kapott, míg én kidolgoztam a belem annyi kis pénzért!

Úgyhogy én nagyon egyetértek azzal, hogy legalább egy kicsit dolgozzanak a pénzükért és ne a semmiért kapjanak!

2008. jún. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Amerre csak járok az országban mindenhol épitkezések mennek.

Mégsem látok sehol annyi cigány segédmunkást mint magyart.

Sőt! Közmunkán sem! Nem kellene tisztára mázolni azokat akik úgy kerülik a munkát ahogy csak bírják.

Azt a morális kérdést meg hagyjuk, hogy segély vagy fizetés mert a PÉNZ benne a lényeg.

Ki a fene érzi attól rosszul magát ha a jövedelmét segélynek hívják vagy munkabérnek?

2008. jún. 12. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!