Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Cigányoknak mindent lehet?...

Cigányoknak mindent lehet? Részletek lentebb .

Figyelt kérdés
Ha egy cigány rátámad egy magyarra akkor ezt mondják : " Jól tette szerencsétlen roma , meg kellett védenie magát a gonosz ráásszistáá máágyáártól . De ha egy magyar támad rá egy cigányra : Jáj ! Segítséég ! Fajüldözéés ! Én közhasznú munkáról jelentkeztem volna át a munkaügyi központ által finanszírozott és meghirdetett " targoncavezető + könnyűgépkezelő + raktáros " 3 az 1 - ben képzésre , ezáltal három szakma lehetett volna a kezemben . Mikor bementem a hivatalba , kinevettek és elutasítottak , hogy legalább fél év álláskeresés után lehet leghamarabb jelentkezni képzésre ,és akkor sem biztos , hogy bekerülök , mert rengetegen jelentkeznek és csak néhány hely van . A munkatársam , egy drogos cigány pedig földhöz vágta a lapátot , hogy ő nem dolgozik ennyi pénzért , elmegy tanfolyamra . Mondtam neki , hogy nem lehet , mert most jöttem onnan . Erre fel érdekes módon őt rögtön felvették a tanfolyamra , és négy hónap múlva három szakma is a kezében volt , és most az egyik gyárban dolgozik 140 ezerért targoncásként , mert a munkanélküli központ egy évig fizet a munkáltatójának , hogy alkalmazza ! A másik : amikor még gimibe jártam , egy tucat " hátrányos helyzetű " tanulót is benyomtak a sulinkba a program keretében ... ingyen kaja , innivaló , kollégiumi lakhatás ... ezen felül minden évben vitték őket Olaszországba nyaralni , majd ingyen fizettek nekik egy jogosítványt ... úgy , hogy a nagy része még a nevét is alig tudja kimondani . Leérettségiztek 4 - es és 5 - ös osztályzatokra , úgy - hogy a saját szememmel láttam , hogy angol nyelvből pl . két szót sem tudtak kinyögni , én pedig folyékonyan beszéltem , én mégis csak 3 - ast kaptam . Kilencedikben az osztályomban 14 cigány volt , Érettségiig 3 - an húzták ki ( ők is úgy tették le , ahogy előbb leírtam - átrúgták őket ) .. De azt azért megvárták , amíg össze szedtek a 9. - 10 . évfolyam alatt egy kazal ruhát , egy jogsit meg két tengerparti nyaralást ! Aztán leléptek , annyival nem tisztelték meg az államot hogy ezekért cserébe legalább elvégezték volna az iskolát ... A haverom nagybátyja Németországban dolgozik és kéthavonta jár haza ... évek óta tartó gyűjtögetésből vett magának nemrégiben egy régen vágyott 5 literes V12 - es régi jaguar sportkocsit kétmillió forintért , egy utcabeli felnyomta őt irigységében és az APEH ( újabban NAV ) azonnal vagyonosodási vizsgálatot indított ellene , persze igazolta a jövedelmét és utána békén is hagyták , de a városunkban ismerek egy cigót , akinek hat kocsija van ( abból kettő merci ) és a közhasznú munkán " dolgozott " 47 ezer forintért , a fizetését pedig a mercivel jár felvenni .. de ilyen esetben nem indítanak vagyonosodási vizsgálatot , nehogy " rááászííízmus " legyen ... amiért én keményen dolgozom , szenvedek , azt ők mind megkapják ingyen , csak a szájukat kell kinyitni . És még ők mondják nekem hogy szegényeket elnyomják . Tisztelet a kivételnek .. de miért lehet ez ?
2013. márc. 8. 07:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%

Miért pontoztatok le?

Ti a középiskolát biztos elit iskolában jártátok végig nem volt tapasztalatotok a szakmunkás képzőbeli cigányokkal.


Gratulálok a liberálisoknak, szép a művük.

Magyar vagy kussolj elírtál egy veszőt, ha cigány vagy szidhatod a magyarokat, nem írsz helyesen nem baj tolerálunk.

2013. márc. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A tanfolyamos dologról azt gondolom, hogy az a drogos cigány nem sokat dolgozhatott eddig úgyhogy megvolt neki ezerrel a sokszor fél év.

Ha neked is megvan mindenképp menj vissza és ne hagyd magad.


A cigányt ugyan felvették dolgozni de ne röhögtess: szerinted meddig fogja húzni? Az első lopásig? Vagy addig, míg rá nem jön, hogy húvazze itt dolgozni kell? Nem neki találták ki, hogy hónapokon, éveken át gályázzon hajnaltól estig.


Egyébként meg nyugodj meg, egy év múlva lapáton lesz. Ez így megy. Van egy program most a hátrányos helyzetű munkavállalók számára: tartós munkanélküliek, gyesről visszatért anyukák, ötvenen túliak...stb. részére.


Ez úgy néz ki, hogy egy évig fizeti az állam a munkáltatót érintő terheket. Aztán ha lejár a segítség lapátra teszik és jöhet a következő hátrányos helyzetű. Ismerős a szitu a környezetemben sokan szívták már meg és engem is bele akartak rángatni csak pechükre olyan melót ajánlottak, ahová nem feleltem meg. És engem még megfizetni sem akartak hanem minimálbéren tartani de azért szerezzek ügyfeleket, hajtsam a hasznot ezerrel. Anyátok!


Az angollal kapcsolatban meg hát kenjék a hajukra az ötösüket a munkáltatóknak már nem a papír számít hanem a tudás. Egy érettségis papírt simán körberöhögnek a munkáltatók. Egy jobb helyen angolul folyik a felvételiztetés és ott minden kiderül és eldől. Ott fognak pofára esni keményen.


Már csak úgy végszóként jegyezném meg: Néhány éve közel dolgoztam a Foglalkoztatási Hivatalhoz. Néha jöttek mentorok meg különféle képző intézményektől emberek na meg a hivatal dolgozóival is beszélgettem.


Rengeteg cigányba bele feccölnek egy csomó pénzt és nem éri meg. Csak azért mennek tanulni mert akkor nem a húszon akárhány ezres segélyt kapják, hanem a minimálbért meg sok helyen bérletet is.


Nagy nehezen leteszik a vizsgát és mennek is vissza a segélyre. Nem érdekli őket.


Sok helyen az iskolák az ilyen támogatásokból élnek mert nincs ember, aki tudná fizetni a tanfolyamot. Valósággal könyörögnek a cigányoknak a nagyobb segéllyel csábítgatják őket, amire persze ugranak így az iskola dolgozói is megtarthatják az állásukat.


Én íratnék egy szerződést, hogy vizsga után kötelező legyen minimum egy évet dolgozni a tanult szakmában a hivatal meg gondoskodjon gyakorlati helyről egy évig.

2013. márc. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennyivel is finanszírozza az Eu cigányok magyarországi felzárkóztatási programjait ?

Románia tudom ,hogy évi 17 millió eurót kap erre.De hogy ez mire megy el , kiknek a zsebébe vándorol?Tudok olyan cigányról aki nem bűnöz, de nem is dolgozik és egy percet sem volt külföldön mégis úgy kicsinosította a házikóját, hogy pár ezer euróba biztos benne volt.


Az eu csatlakozással a keleti tömb cigányai jártak a legjobban, mert szabadon mehetnek nyugatra kéregetni, bűnözni, vasazni ,markecolni.Egyszóval a rájuk jellemző dolgokat művelni .Ezt nem kis sikerrel gyakorolják az ehhez nem szokott ,ebből a szempontból tapasztalatlan nyugati lakossággal szemben.Aztán hazaugranak pár hónapra minden évben és építik a csiricsáré vityillóikat a falujukban.Persze az olyan szavak,hogy építkezési engedély ,telekkönyvi kivonat nem ismertek a köreikben.

De nem is mer beléjük kötni senki.


A magyarországi cigányok olyan szinten el voltak eddig kapatva, hogy nekik még nyugatra sem kellet menniük.


A minap csak néztem nagyot amikor O. Viktor a parlamentben az egyik jobbikos felszólalásra reagálva, elképedve válaszolta :hogy feltételezhet a tisztel jobbikos képviselő olyan KERESZTÉNYIETLENSÉGET a cigányokról , hogy csak azért ,szültek olyan sok gyereket, hogy több segélyt kapjanak?

Csak néztem ki a fejemből O.Viktor vajon ennek bolygónak a lakója vajon?Hisz ők maguk a cigányok hangoztatták úton útfélen ezt a rettenetes keresztényietlenséget,mármint ,hogy csak a segélyért csinálnak gyereket.Azt is nagyon jól tudták a nem az idén lebarnultak, hogy ha a gyerek fogyatékos akkor még több a segély.Tettek is a cél érdekében.

Sőt ha ügyesen örökbe fogadgatják egymástól a gyerekeket ,különféle mellékelt mesékkel,legalább időlegesen,további szép pénzekhez juthatnak.


A nagyapám nem volt huje ember ,mindenre volt pár szava és mindenről volt véleménye miközben hunyorogva mosolygott a zemberek kicsinyességén és életre halára vívott hatalmas csatáin teljesen mellékes dolgokon.

Azt mondta :"A cigány az olyan, hogy bármit megtesz csak dolgozni ne kelljen neki.Ha kell éhezik ha kell a putrija előtt guggol napokig és amikor már esik össze az éhségtől csak akkor mozdul meg , de még akkor se siet mert hátha mégis leesik valami neki oda ahol van.Mert ha már ennyit verte az Isten "őtet" csak szán valami jót is neki,oda ahol van. Legalább annyit ,hogy ma még egyet mulathasson és úgy halhasson meg ,hogy elmondja magáról ,hogy élt is és nem csak úgy vót világba mint a kattankóró."

Háborúba mesélte neki a cigány, hogy az hiányzik neki még nagyon otthonról minden reggel úgy megörülnek ők, hogy fel van állva nekik és addig ki se szállnak míg ha nem másképp de saját maguknak ki nem verik.

Most képzeld el ,milyen tetterővel milyen ambícióval fognak a napnak ,ha már maszturbálással kezdik?!

Mert ők ilyen érzelem emberek.Mert ahol hiányzik az értelem mi marad?

A nagy érzület meg a nagy indulat.

Ha egy cigány próbál átvenni jó mintákat és tanulni, dolgozni kezd ,sokkal hamarabb ki van utálva az övéi közül mint hogy ő kezdené elítélni az övéit az beteg értékrendjük és helytelen életmódjuk miatt.


A cigányok ebben a fene nagy liberalizmusban megtehetik azt ,hogy sokkal rasszistábbak mint bármelyik fejlettebb szinten álló nép a környezetükben.

Ez amit ők képviselnek már nem egy szubkultúra,hanem egy fertőző ragály, mert lassan kezdenek elcigányosodni nagy tömegben a környezetükben élő népek tanulatlanabbjai.Átveszik a beszédmódjukat ,egyes szavaikat, adott helyzetekben a viselkedésmintáikat .De ami a legtragikusabb az , hogy a Tíz parancsolatot szó szerint is leköpő értékrendjüket is !

Ha nem teszünk ellene, nemsokára csak a brutalitásról ,a bizalmatlanságról , a másik ember eltiprásáról , a saját akartunk erőszakos és gátlástalan érvényesítéséről szólnak majd a hétköznapjaink.

2013. márc. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó

Ittam minden szavadat. Talán még sosem hallottam (pedig csontig rágott téma ez már) ilyen NORMÁLIS megnyilatkozást cigánykérdésben.

2013. márc. 19. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok, évekig nem voltam rasszista. 19 vagyok, és az elmúlt öt évben háromszor akartak megkéselni, pusztán mert megvédtem a barátomat, szigorúan verbális érvekkel, pszichológiai ráhatással! Egy évig rettegtem a buszon, mert folyton zaklattak...


Az utcán néha úgy járnak, hogy át kell menni a másik oldalra, vagy nagy ívben kikerülni őket, mert hárman vannak, és egyik sem húzódik le, "férfiak".


A váróban, cigarettázás közben, hangos zenehallgatással és üvöltözéssel múlatják az időt, miközben az esőtől egy kisebb tömeg menekült be...


Tudjátok, ha tehetném, kivágnék egy darabot a sivatagból, és beköltöztetném őket oda... Ha jól tudom, Amerikában be sem engedik őket a városban...


Szerintem is megélhetési gyereknemzésről van szó... Persze, ha azt mondom, hogy kössük a segélyezést egy elvárható szinthez, akkor náci vagyok (holott az állampolgárságra, és nemzetiségre nem tértem ki).


A probléma az, hogy "be van szarva" a politikai elit, hogy megvádolhatják őket azzal, hogy újabb holokausztot művelnek (a zsidó holokauszt kezdetét, már a törvényi szabályozásoktól számítják).


Csak azt nem értem, hogyan várhatják el, hogy mi magyarok engedjük, hogy parazitaként élősködjenek a mi (szociális hozzájárulásunkon) keresetünkből.

Miért nem lehet elkülöníteni a cigányokat és a magyarokat adózás szempontjából? Amennyit dolgozik az ő népük, annyit adózzanak le...

Komolyan röhej az egész szociális adó. MIÉRT KELLENE OLYAN EMBEREKNEK FIZETNÜNK, AKIK NEM VALLJÁK MAGUKAT MAGYARNAK, SAJÁT KULTÚRÁJUK, SAJÁT NYELVÜK VAN.

Szóval adózzanak külön, és azt a pénzösszeget különítsék el a cigány családok szociális segélyezésére... Gazdálkodjanak abból. Nem akarok varjú lenni, de ez itt lassan CIGÁNYORSZÁG lesz ("megyünk magyart ölni" - típusú képeket el kell tűrni, a húsz ezresekkel való pózolást el kell tűri, a megfélemlítést, és kihasználást...), mert a magyar lakosság fogy, mert kettőnél többet ritkán vállalnak a magyar családok, nem úgy mint más nemzetiségű polgárok esetében...


Elnézést a heves kirohanásért, de szerintem is tarthatatlan ez az egész állapot.

2013. márc. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Köszi minden lepontozásért, gondolom nem kell rettegnetek a cigányoktól, és mindig tolerálnod kell.
2013. márc. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Igen mindent megtehetnek.Még tanuló vagyok, és nem rég tudtam meg, hogy ha egy cigány főiskolára/egyetemre megy, akkor pluszpontot kap, mert cigány.


Álljon már meg a menet, ha nincs faji megkülönböztetés, akkor ez mi?Én nem érek annyit, mint ő?Nekem miért kellene többet tanulni, mint neki?Ő mivel érdemli ki azokat a plusz pontokat?


Ez nem megkülönböztetés a javukra?Itt az a nagy egyenlőség, köszi Fidesz,MSZP,SZDSZ és még sorolhatnám az elmúlt 20 év nagy népvezéreit.

2013. júl. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ne csodálkozz. Elvesztettük a háborút, azóta szívunk.
2013. aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Komolyan, tiszta szégyen már ami itt megy -.-"
2013. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!