Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor látják be az emberek és...

Mikor látják be az emberek és a kormányzat, hogy a tanulás nem csak az egyén hanem a társadalom haszna is?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Érdemes megkeresni valahol az előadás felvételét, mert eléggé érdekes. Én személy szerint élőben néztem meg. (kbegy hét még ide felkerül a videó is)

Arról szól, hogy miért fontos az oktatás,miért fontos a felsőoktatás nemcsak az egyénnek, hanem a társadalomnak is. Pl érdekes volt, hogy átlagban ha jól emlékszem egy diplomás kb 50 millió forint hasznot hoz a társadalomnak, míg akiknek nincs középfokú végzettsége átlagban nem hogy hasznot nem hoz, hanem még a társadalom, az ország anyagi "kárára van".

A felsőfokú végzettséggel rendelkezők jobb lehetőségeik vannak, jobb anyagi hátterük, jobb életük. És egy érdekesség pl, hogy a különböző végzettségű emberek gyerekei más ütemben fejlődnek. Pl egy diplomás szülők gyermeke 6.-os korára lesz olyan szinten mint egy szakmunkás szülők gyereke 10. korára. Ez persze átlagos felmérés.


2013. febr. 23. 11:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A társadalom többsége tisztában van ezzel, az emberek nagy része igyekszik képezni magát és gyermekeit is.


De az igaz, hogy rengeteg képzés van, aminek a valóságban nincs haszna, sok diplomás ember is olyan munkát végez, amihez a valóságban elég lenne alacsonyabb végzettség is.

A középiskolákban is rengeteg felesleges dolgot tanítanak, egy érettségi ma már nem ér semmit, csak arra jó, hogy tovább tanulhasson az ember.

Én mérnöknek tanulok, de az egyetemen tanultak felét szerintem soha nem fogom hasznosítani a munkám során.

2013. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

" Ha viszont rá azt mondod, hogy az ország anyagi kárára van, akkor lapáttal verlek agyon."


Itt a középfokú végzettséggel nem rendelkezőkre gondolok. (ergo 8 ált.) Ők azok akik nagytöbbségében segélyeket kapnak, stb.

Aki rendelkezik pl érettségivel annak az átlaga már azért hoz hasznot. Persze nem ugyanakkora arányban mint a másik, de hoz.

2013. febr. 23. 16:00
 13/20 A kérdező kommentje:

ma 15:56


Ezt kifejtenéd? Mert ez most nekem valahogy nem esett le.

2013. febr. 23. 16:04
 14/20 anonim ***** válasza:

"ma 15:53


Tehát akkor szerinted aki "életrevaló" azok nagy része továbbtanul?"


Ez történik.

2013. febr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ha annyira intelligens vagy, miért nem látod, hogy itt évszázadok óta az emberek megosztása folyik?


"És egy érdekesség pl, hogy a különböző végzettségű emberek gyerekei más ütemben fejlődnek. Pl egy diplomás szülők gyermeke 6.-os korára lesz olyan szinten mint egy szakmunkás szülők gyereke 10. korára."


Én ennek az életben pont az ellenkezőjét tapasztalom. Velem közel egykorú ismerőseim nem tudnak online pénzt utalni, időpontot kérni, csekket kitölteni, vagy felvenni tárgyat az online felületen, és hasonló dolgok, amit értelmes emberek gond nélkül megoldanak. Jelzem, diplomás szülők gyermekei.

2013. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

ma 15:45


De épp helytálló. Most, hogy van 1-2 hülye, nem jelenti azt, hogy a többi is az. És ha én nem tapasztalok ilyet akkor mi van? Mert azért hasonlítsunk össze egy egyetemet és egy szakmunkásképzőt. Ég és föld a különbség az értelem között.

2013. febr. 24. 17:35
 17/20 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy tele van ilyenekkel a koli, és ez nagyon gáz. Szóval én tapasztalatból beszélek.


Ameddig nem mutatsz hivatalos papírokat az állításodról (mondjuk a WHO-tól kutatási eredményeket), addig annyira igaz, amit mondasz, mint az, hogy Észak-Korea nem folytat atomkísérleteket.

2013. febr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Mert azért hasonlítsunk össze egy egyetemet és egy szakmunkásképzőt. Ég és föld a különbség az értelem között."


Sajnos amit fb-on látok, pont az ellenkezője.


Ugyanúgy mindkét táborból megosztanak röhejes pózolós, vagy s*ggrészeges képeket a delikvensek.

2013. febr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
10/18 Valahol igazad van, mert pozitív értelembe ami jó neked az jó a társadalomnak is . Magadnak tanulsz a megélhetésed forrása, de a társadalomnak is hasznot hozol,mert családot tartasz el és a társadalom családokból áll. Tehát a kérdésedbe benne van a válasz is.
2013. febr. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Akit érdekel véletlen, annak jelzem, hogy felkerült az előadás.
2013. márc. 2. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!