Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Igaz az hogy magyarként nem...

Igaz az hogy magyarként nem vezethetek otthon külföldi autót, mert megbírságolhatnak érte?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam ezt hozzászólásként egy témánál.Jó lenne ha csak valami rossz vicc lenne,mert én külföldön élek,és a jogsim is innen van.

2013. febr. 21. 12:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ :)
2013. febr. 23. 10:55
 12/14 anonim ***** válasza:
Ez ideáig nekem is stimmel! de azt hogyan lehet beellenőrizni, hogy 6 hónapot itthon vagyok? Már nincs is határ. Tehát ha külföldön veszek egy autót, nevemre írom és az adott országban van lakcímem használhatom. De elég csak műszakira kivinni és hazajönni vele, soha nem mondja meg senki, hogy mióta vagyok itthon.
2013. febr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

El kellene olvasni a törvényt, legendák terjesztése helyett.


[link]


"(4) Az (1) bekezdés b) pontjában foglaltakat nem kell alkalmazni, ha a járművezető


a) szokásos tartózkodási helye nem Magyarország területén van,


b) a járművet - hat hónapon belül összességében - 30 nap időtartamot meg nem haladóan használja Magyarország területén és a használathoz az üzemben tartó a jármű birtokba adása időpontjának, továbbá a használati jogosultság időtartamának megjelölését is tartalmazó okiratba foglalt nyilatkozatával hozzájárult, vagy (...)"


Tehát ha nincs külföldön lakcímed, akkor nem hat hónapig lehet Magyarországon külföldi rendszámos autót vezetőként használni, hanem hat hónapon belül összesen harminc napig. Vagyis ha januárban végig Magyarországon vezeted a kocsit, akkor júliusig már egyáltalán nem vezetheted. S hogy hogyan ellenőrzik? Például közúti ellenőrzés, utcán tartott autó, baleset stb. (Volt olyan eset, hogy úgy buktak le külföldi rendszámmal, hogy két balesetük volt néhány év különbséggel.) Vigyázat, mert a kocsi üzembentartójára a vezetőtől külön szabályok vonatkoznak, akkor is, ha a kettő ugyanaz a személy. Tehát üzembentartóként meg lehet bukni akkor is, ha vezetőként OK a dolog és fordítva. Minden ott van a törvényben.

2013. febr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Pl. Angliában úgy van, hogy szépen teszel egy különbözeti vizsgát, és úgy megkapod az angol jogsidat meg a rendszámodat. Amíg használod, addig a magyar jogsidat és rendszámodat beszedik.


Én ilyen büntetésről még nem hallottam, amiről írsz.

2013. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!