Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Igaz az hogy magyarként nem...

Igaz az hogy magyarként nem vezethetek otthon külföldi autót, mert megbírságolhatnak érte?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam ezt hozzászólásként egy témánál.Jó lenne ha csak valami rossz vicc lenne,mert én külföldön élek,és a jogsim is innen van.

2013. febr. 21. 12:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség! Mi is 7 éve élünk kint és van autónk, vezetünk rendszeresen. Sőt autóval járunk haza, így fél Európán át vezetünk. Csak annyi kell hogy legyen egy érvényes jogosítványod..
2013. febr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

első vagyok..

Egyébként otthon is vezethetsz autót, de csak annyi van hogy ha a jogsidon külföldi lakcím van rajta akkor fél évig tartózkodhat a kocsi úgy hogy nincs átíratva. Ha csak nyaralni jársz haza nincs jelentősége..

2013. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. febr. 21. 12:57
 4/14 Komplikato ***** válasza:

Mi van ha valakinek osztrák, román vagy szlovákiai (bármi EU) cége van és céges autóval jár a nyilvánvaló költség leírás miatt? Ilyenkor elég igazolnia, hogy céges autó vagy belekötnek?

Csak mert elég sokan lehetnek ilyenek, mert csak Szlovákiában több tízezer magyar cég alakult elmúlt években.


Persze meg törvény szerint gondolom "kivéve a Gyedi bírót", tehát pl. Lézer Jani, más politikus vagy Bayer Zsolt és ilyen egyéb "fontos személyekre" nem vonatkozik, ők járkálhatnak szlovák rendszámmal?

2013. febr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
én nem tudom.csak azért tettem fel a kérdést,mert nekem külföldi a jogsim is,meg az autóm rendszáma is..és aggódtam
2013. febr. 21. 13:29
 6/14 anonim ***** válasza:

Problémád akkor lehet belőle, ha van magyarországi bejelentett lakcímed. Állampolgárságnak, anyanyelvnek, nemzetiségnek, jogosítványnak ehhez nincs köze.


[link]


A 25/B paragrafus a lényeg, és a "belföldi üzemben tartó" definíciója a végén.


Sokféle alesete van a problémának, cégautó, bérautó, saját autó, rövid időre, hosszú időre, házastárs vezeti, ismerős vezeti satöbbi. Tavaly nyárig ha saját kocsit külföldi rendszámmal vezettél Magyarországon, miközben magyarországi lakcímed is volt, akkor a törvény szövege alapján elvileg sehogy sem lehetett megúszni a több százezres bírságot, és a rendszám azonnali leszerelését. Ráadásul káosz volt a törvény értelmezésében és alkalmazásában is. Tavaly nyáron aztán jött egy módosítás, miszerint a külföldi lakcím helyszíni igazolása esetén nem gond, ha van magyarországi lakcím is. Mindez a saját kocsira vonatkozik, cégautó, bérautó, vezetés átengedése stb. más lehet, ezért érdemes elolvasni a törvény idevonatkozó előírásait.


Legegyszerűbb azonban megszüntetni a magyarországi bejelentett lakóhelyet, akkor ugyanis nincs mibe belekötni.

2013. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Komplikato ***** válasza:

"Legegyszerűbb azonban megszüntetni a magyarországi bejelentett lakóhelyet ..."


Akarsz röhögni? Akkor nem jár TB/orvosi ellátás akkor sem ha fizeted! Most volt egy hölyg akit kilakoltattak, elhelyezték egy intézményben ahová persze nem jelentkezhet be, előző címről kijelentették és közölték vele, hogy mostantól nincs TB, nem jár orvosi ellátás vegye meg teljes áron a szívgyógyszert és inzulint valamint menjen magán rendelőbe ...


Üdv Magyarországon 2013-ban.

2013. febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#7: aki külföldön él és ott dolgozik (mi másért lenne külföldi rendszámos autója), az egyébként sem fizethet TB-t Magyarországon, és az ellátásokat sem a magyar TB-től kapja.
2013. febr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a te neveden van az autó akkor minden ok.
2013. febr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem kell a bejelentett lakcímet megszüntetni.

Ha külföldön élsz, és külföldi rendszámú autód van akkor van az hogy Magyarországon külföldi rendszámú autóval max. 6 hónapig minden következmény nélkül közlekedhetsz,. Még akkor is ha van bejelentett lakcímed.

Csak igazolni kell, hogy külföldön is van lakcímed, vagyis nem csak kint vásároltad az autót és otthon élsz vele úgy hogy se vám se átírás...

Nekem is angol rendszámú autóm van. Angol a jogosítványom is. Angliában albérleti címem van ami a jogsimon rögzítve is van. Viszont Magyarországon van az állandó bejelentett lakcímem, hiszen van egy lakásom.

Mindig hazamegyünk 2-3-4 hétre Magyarországra kocsival. Igazoltattak már nem egyszer. (A rendőröknek nagyon tetszik hogy máshol van a kormány) De soha nem volt semmi gond. Volt hogy megkérdezték: Nyaralni jöttek haza? -Igen.. és ennyi.

Nem mindenki megy ki végleg, és felesleges az állandó bejelentett lakcímet megszüntetni,főleg ha saját ingatlannal rendelkezik valaki.

2013. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!