Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tervezel e lelépni az orszából...

Tervezel e lelépni az orszából egy normálisabb életért?

Figyelt kérdés
Mi az ami itt tart?
2013. febr. 10. 13:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Engem az tart itt, hogy máshol sincs kolbászból a kerítés.
2013. febr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%
A nevedből látszik, hogy egy nagyravágyó hazaáruló vagy. Nem szégyenled magad, hogy Rockefeller névvel írogatsz? Egy semmi vagy a Rockefellerekhez képest hol lesz neked 500milliárd dollárod? Sehol, még ha elmész Németországba másnak a sz*ros tányérját tisztára nyalni akkor sem.
2013. febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

az első válaszoló honnan vette hogy nincs kolbászból? Ha neked az nem kolbász hogy normálisan megélsz a minimálbéről akkor nem tudom mi az!


a másodikra inkább nem is reflektálnék... nincsenek nagy vágyaim, csupán emberként szeretnék élni és nem egész hónapban párizsit zabálni.

2013. febr. 10. 13:26
 4/14 Shai-Hulud ***** válasza:
85%

Engem az tart itt, hogy itt élnek a rokonaim, barátaim, a családom...

Két diplomám van, elismert ember vagyok a szakmámban, és azt hiszem, hogy bárhol a világban meg tudnék élni a saját munkámból. (És azt hiszem, hogy ez nem nagyképűség.)

De mégis itt maradok, mert itt érzem magam itthon. Legalábbis amíg nem teszik számomra is elviselhetetlenné ezt az országot.

2013. febr. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem tervezem. Mi tart itt? A normálisabb élet.
2013. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nemsokára egyetemista leszek, és azért nem külföldön, mert ott mégha az egyetemért nem is, de a megélhetésért többet kéne fizetni, mint itthon a megélhetés+tandíj (ha visszakérik tőlem a hallgatói szerződés miatt). De igen, tervezem elmenni diploma után, mert elég sz*r itt az élet a többi nyugati országhoz képest. Ha nekik pl. Brüsszelben a 4 szinten lévő 16 gyönyörű szép metró, az új épületek, a fejlettebb infrastruktúra megadatik, itt miért nem? Nem is beszélve a fizetésről, itthon egy orvos szánalmasan keveset keres. Hálapénzt meg nem akarok elfogadni, akkor én lennék a szemét orvos (egyesek szerint). Kiszámítható életre vágyom, biztos fix havi jövedelemre becsületesen. És ezért bármire képes vagyok!
2013. febr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem már megfordult a fejemben, hogy le kellene lépni. Igazából a fizetésem - a minimálhoz képest - jónak mondható, nekem leginkább a szakma itthoni viszonyaival van problémám.
2013. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Vadkan01 ***** válasza:
38%
Nem lenne semmi kihívás az életben, ha mindig a könnyebb utat választanám, tehát maradok.
2013. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Természetesen tervezem.
2013. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehol sincs kolbászból a kerítés, ez szerintem minden gondolkodni képes ember tudja. Sehol nem hullik az ölünkbe a pénz magától. Nyugat-Európa országaiban ha keményem dolgozol, nem félsz a munkától, akkor olyan fizetést kapsz, amelyikből meg tudsz élni! Aki otthon jól él, az nagyon jó, csak sajnos a lakosság jelentős része nem él meg a fizetéséből. Mellesleg egyre többen jönnek olyanok külföldre, akik amúgy otthon sem éltek rosszul. Én magam sem éltem otthon rosszul(nettó 240.000 Ft), ennek ellenére az otthoni közhangulat miatt elsősorban külföldre jöttem dolgozni. Az otthon maradtak közül sokan szidják azokat akik kijöttek. Ez nem más, mint egyszerű irigység. Ugyanis a kivándorlás a nehezebb út, nem az otthon maradás. Kivándorlás alkalmával rengeteg újdonság, nehézséggel kell megküzdeni.
2013. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!