Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az Artisjus milyen alapon...

Az Artisjus milyen alapon épít bele jogdíjat mindenbe? Egyáltalán ki lehet kerülni ezeket?

Figyelt kérdés
Amúgy pedig ha benne van egy CD árában a jogdíj, merthogy én illegálisan fogok zenéket kiírni, akkor elméletileg nem szólhat senki egy szót se, ha megcsinálom. Tudom, ELVILEG.
2013. jan. 27. 22:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
az a vicc, hogy az mp3 lejátszókat, ipodokat is megsarcolják... utóbbinál akár 15-20 ezret is rátesznek! akkor is ha hiába csak legális itunesos zenéket hallgatsz...
2013. jan. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Azért van a jogdíj, mert a legtöbb esetben (99%?) amúgy jogvédett tartalom kerül a lemezekre."

Ez nem lehet jogi kategória. Úgyis jogvédett tartalmat fogsz rátenni, ne járjon a szád. Ez olyan mintha mikor veszek egy kocsit azt mondják, az ára 5millió + 2millió a jövőbeni büntetésekre. Azért mert úgyis gyorsan fogsz vele menni, úgyse kapcsolod be mindig biztonsági övet, stb stb. Ja és persze ha elkapnak gyorshajtásért akkor még meg is büntetnek, hiába perkáltam előre 2 millát. Mert most ez van. Ha kiderül hogy jogvédett tartalom van dvd-ne akkor meg is büntethetnek (holott ott kis matrica a tokján).

Kvázi előre besorolna egy törvénysértő kategóriába. Nekem pl fényképezőmbe lévő kártyámon sose volt még jogvédett tartalom, mégis fizettem érte olyan valakiknek akiknek nem járna ez az összeg.

A másik ami még nekem nagyon visszás, hogy az Artisjus egy egyesület. Olyan mint egy horgász egyesület. Mégis mint valami hatóság lép fel. Olyan mint egy jogvédő NAV.


Én nem szoktam variálni ezzel mert nem sok dvdt használok, de informatikus haverom ő külföldről hozatja. 1-2 havonta hozat a cég egy nagy dobozzal.


Van egy másik haverom akinek kocsmája van. Nála pl internetről szól a zene. Van egy kis netbookja, az rá van kötve egy erősítőre és már mehet a muzsika. Asztalon kint van 5-6 rádió ikonja, ha váltani akar egyik rádióról a másikra, két katt és kész. Nem tudom ez mennyire legális, de szerinte az.

2013. jan. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

@06:26: Igen, a kiadóknak kéne változni. (Ezt is próbáltam beleírni a válaszomba.)

Viszont a legcsúnyább, hogy még ezek a szolgáltatások sem igazán érhetőek el itthon minden esetben.

2013. jan. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Az előbb egy kínai étteremben ebédeltem s a kiszolgáló nő a telefonjából kínai zenét hallgatott a mobiljáról. Saját ebédjét tálalta .Még énekelt is mellé. Megkérdeztem tőle tudja e ki az Artisjus. Amikor elmagyaráztam neki, hogy mire számíthat ha ellenőrizni fogják nem akarta elhinni de aztán mégis kikapcsolta a zenét és szomorúan ebédelt tovább. Én meg szégyeltem magam, hogy elrontottam a kedves hölgy vidám napját.
2016. nov. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!