Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az Artisjus milyen alapon...

Az Artisjus milyen alapon épít bele jogdíjat mindenbe? Egyáltalán ki lehet kerülni ezeket?

Figyelt kérdés
Amúgy pedig ha benne van egy CD árában a jogdíj, merthogy én illegálisan fogok zenéket kiírni, akkor elméletileg nem szólhat senki egy szót se, ha megcsinálom. Tudom, ELVILEG.
2013. jan. 27. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha anyagi vagy egyéb előnyöd származik belőle. Iszonyú egyébként, mert a népzenéket, az iskolarádiókat is megvámolják, de még a márc. 15-i rendezvényeket is. Mindent. Nagyon durvák. A kocsmákban a tv, rádió is jogdíjköteles...
2013. jan. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is fortyogok, hol van itt a demokrácia és a jog, az ártatlanság vélelme.

Miért tételezik fel, bizonyítás nélkül, hogy én jogot fogok sérteni és előre beszedik a díjat.

Ennek valamiféle alaptörvénybe kell ütköznie.

Lehet rosszul tudom, de a Szlovákiából rendelt (eredetű) DVD-ken nincs jogdíj.

2013. jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2 Jól tudod, Szlovákiában ilyen nincs. Mondjuk nálunk 150 Ft egy lemez (most mondtam valamit), északi szomszédainknál pedig csak 15.
2013. jan. 27. 22:54
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is régóta szeretném tudni. Gyakorlatilag minden vásárlót rágalmaznak, aki merészel venni egy adathordozót, legyen az CD, pendrive, memóriakártya; mindenkiről feltételezik, hogy illegális tartalmakat fog az adott eszközön tárolni, holott lehet, hogy csak a kutyája fotóit archiválná a szerencsétlen. Én sem vagyok szent, de ezt undorítónak tartom. Amúgy tényleg nem szólhat senki, ha pl. zenét írsz ki CD-re, mert a magáncélú felhasználás (még) legális. Kikerülni szerintem csak úgy lehet, hogy nem itthon veszed meg, ami kell, vagy megoldod feketén...
2013. jan. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Néhány tévhit:


"Mondjuk nálunk 150 Ft egy lemez (most mondtam valamit), északi szomszédainknál pedig csak 15."

Kb 200 és kb 110, ha mindkettőt tokkal veszed. Nagyobb tételben tényleg érdemes onnan venni. Nem egyszer megtettem már, és még fogom is.


"Kikerülni szerintem csak úgy lehet, hogy nem itthon veszed meg, ami kell, vagy megoldod feketén..."

Magáncélra nem fekete, ha Szlovákiából veszel valamit.


"Amúgy pedig ha benne van egy CD árában a jogdíj, merthogy én illegálisan fogok zenéket kiírni, akkor elméletileg nem szólhat senki egy szót se, ha megcsinálom. "

Azért van a jogdíj, mert a legtöbb esetben (99%?) amúgy jogvédett tartalom kerül a lemezekre. Ezt magáncélra fel is használhatod, de haszonszerzés céljára (pl DJ, kocsma, rendezvény) nem.


Amúgy valahol jogos. Senki sem örülne, ha valakinek csak úgy lopnák a krumplit egyesével a kertjéből. Mert tulajdonképpen ilyenkor lopsz a művésztől. Persze szerintem is túlzás a 40-60-100Ft/adathordozó jogdíj. Dehát valamiből az Artisjust is el kell tartani. A zenészek egy része is rühelli őket, nem véletlenül inkább saját maguk teszik ingyen elérhetővé a műveiket. Plusz irreális, hogy egy eredeti zenei CD 3-5000Ft-ba kerüljön.

2013. jan. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Azért van a jogdíj, mert a legtöbb esetben (99%?) amúgy jogvédett tartalom kerül a lemezekre."


Persze, csak ha meg mégsem az kerül rá, akkor azt nem fizetik vissza.

Ez az egész rendszer rossz ahogy van és csak a lehúzás megy, nem sírni kéne és jogi utakat keresni, hanem haladni a korral.

Itthon még mindig ragaszkodnak a régi megoldásokhoz és foggal-körömmel tiltakoznak az újítások ellen.

Pedig bizony ha egy albumot számonként OLCSÓN meg lehet venni akár, akkor bizony sokkal többen fizetnének is érte.

De hát egyszer majd csak talán beérjük a többi országot...

2013. jan. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj utolsó de a iTunes, Google Music, Amazon beszivárgása hozzánk még nem nevezhető fejlődésnek. Mert a nyugaton egy bizonyos hányad még így is letölti illegálisan, és ha valakit esetleg megfognak mondjuk egy album letöltéséért akkor dollármilliós "kártérítést" állapít meg
2013. jan. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

bocs véletlenül elküldtem


...állapít meg a bíróság. (Európai példám nincs, de a nagy USA-ban igy megy)

Pont a kiadók nem képesek haladni a korral - nomeg féltik minden fillérjüket

2013. jan. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

De ha Szlovkiában nincs, akkor ez nem egy kötelező EU-s baromság, hanem egy hazai "ötlet".


Engem az háborít fel, hogy még az üres papíron is van jogdíj, mert mindenkit bűnözőnek néznek a törvények, biztosan mindenki Jókait másol. A fényképezőgépembe vett SD kártya is majdnem fele ennyibe kerülne a szemét Artisjus nélkül, pedig arra is csak a saját képeimet rakja a gép, amiket ÉN fotózok!


Mocskos egy ország, mocskos törvényekkel!

2013. jan. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Itt a kérdés végülis az, hogy ha már egyszer fizettünk jogdíjat, akkor innentől kezdve szabad a letöltés-másolgatás, hiszen már MEGIFZETTÜK A JOGDÍJAT!?
2013. jan. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!