Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kellett a Himnusznak új...

Miért kellett a Himnusznak új zenei változatot készíteni?

Figyelt kérdés
Miért nem volt jó a régi? Úgylátszik a kormánynak semmi sem jó, ami eddig volt.
2013. jan. 22. 19:54
 1/5 Vadkan01 ***** válasza:
100%
Erkel Ferenc forog a sírjában.
2013. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pro Patria ***** válasza:
53%

Ugyanaz a dallam csak a hangszín változott, mert a magas részeket nehéz volt kiénekelni.

Egyébként a Himnusz eredeti dallama kétszer olyan gyors volt, mint a mai, verbunkos jellege volt. Ez úgy Trianon környéként lassult le a maira. Szerintem az eredeti változatot kellene visszaállítani, az jobb hangulatú.

2013. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1) Orbán Viktornak megalomán hajlamai vannak. Mindent meg akar változtatni, hogy sokáig emlékezzenek rá, így hozzányúl az élet minden területéhez, még ahhoz is, amihez nem tud semmit sem hozzárakni.

2) A jelenlegi zenei változat rettentő szomorú, nekem sem tetszik, de van egy ilyen hagyománytiszteletnek nevezett dolog, amit a jelen kormány is erősen reklámoz, amikor épp arra szottyan kedvük. Máskor meg semmi régi nem jó. Teljesen őrültek.

3) Átírták a munkatörvénykönyvet, tantervet és iskolarendszert, gazdasági irányelveinket, külpolitikánkat és egyik sem lett jobb attól, hogy belenyúltak. A Himnusz érdekel a legkevésbé.

2013. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kevesebb néha több....
2013. jan. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal.Semmi értelme.Minek?? Mindenki a régit ismeri,az teljesen megfelelő volt szerintem.
2013. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!