Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem kapnak a nyugdíjasok...

Miért nem kapnak a nyugdíjasok Erzsébet utalványt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 06:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért kapna bárki is Erzsébet utalványt? Az sokkal rosszabb mint a készpénz, csak bizonyos helyeken váltható be.
2013. jan. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

állítólag fognak kapni,

a 13.havi nyugdíjat akarja ezzel kifizetni O.V.

2013. jan. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit kezdene az a nyugdíjas, aki egy kis faluban, vagy tanyán él? Hol tudná beváltani? Vagy utazzon be egy városba, ha élelmet akar vásárolni? Én egy 30.000.- lakosú városban lakok, de csak Tesco-ban vagy a Lidl-ben lehet vele vásárolni.

Másoknak is jobb lenne, ha utalvány helyett pénzt kapnának. Vannak kisgyerekes ismerőseim, akik olcsóbban odaadják az utalványt valakinek, mert a rezsit kell fizetniük, ami határidős, vagy a gyereknek kell ruha.

2013. jan. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek olyant,aki eladja az utalványokat (olcsóbban,mint az értéke),mert tisztítószerre,csekkre,ruházatra vagy tanszerre kell nekik a pénz (készpénz!).

Most vegyünk alapul egy egyedül élő falusi nyugdíjast.

A kertjében megtermeli az alapvető zöldségeit.Sőt,lehet,hogy tart haszonállatot is.pl baromfit.Ebből van tojása is,és husija is.

Így élelmiszerre már nem nagyon költ,jobban csak tartós dolgokra.Tészta (ha csak nem úgy gyúrja),rizs,tej,liszt,olaj,cukor.

Aztán néha nap vesznek egy dobozos rámát.Felvágottat nem igen esznek.

Ezzel csak azt akartam kihozni,hogy a boltban minimálisat költenek.

Ellenben a gyógyszertárban.

Plusz ott van a rezsijük.

Ha nem gázzal fűt,akkor pedig meg kell vennie fát,súlyos pénzekért.

Szóval,kérdem én,hogy mit fog csinálni a fent említett falusi nyugdíjas az utalvánnyal?!

Beutazik a városba,hogy vegyen egy-két apróságot?

Többet nem tud,mert nem tudja elcipelni.

A fát nem tudja vele kifizetni,a postán se adhatja oda a csekkekre.

2013. jan. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert a nyugdíj nem segély és nem támogatás. Az esetek többségében a jelenlegi nyugdíjasok évtizedekig fizették a különböző járulékokat.
2013. jan. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Mert nem csak élelmiszer kell egy nyugdíjasnak.
2013. jan. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

"Én is ismerek olyant,aki eladja az utalványokat (olcsóbban,mint az értéke),mert tisztítószerre,csekkre,ruházatra vagy tanszerre kell nekik a pénz (készpénz!). "


Ők nem esznek?


"Most vegyünk alapul egy egyedül élő falusi nyugdíjast.

A kertjében megtermeli az alapvető zöldségeit.Sőt,lehet,hogy tart haszonállatot is.pl baromfit.Ebből van tojása is,és husija is."


Falun élek. Egyrészt a nyugdíjasok nagy része nem tud már ennyit dolgozni otthon, másrészt az itteni kisboltban elfogadják. 4-5 szomszéd faluban szintén. Sokaknak a gyereke-unokája elmegy nekik nagybevásárlásra, mostmár nagyon sok hipermarketben is elfogadják. Ez a "sehol sem fogadják el" hozzáállás tavaly ilyenkor még jogos volt.


"Tészta (ha csak nem úgy gyúrja),rizs,tej,liszt,olaj,cukor. "

3kg tészta (1200), 2kg rizs (400), 10kg krumpli (1300), 5l tej (800), 3kg liszt (400), 4l olaj (2000), 3kg cukor (800). Bőven 5000 fölött járunk, és ezek 1 főnek 1 hónapra nem túlzott mennyiségek. És nem is a helyi kisbolt árai. (Tudom, úgyis valaki beleköt majd a mennyiségekbe)

2013. jan. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Falun élek. Egyrészt a nyugdíjasok nagy része nem tud már ennyit dolgozni otthon, másrészt az itteni kisboltban elfogadják. 4-5 szomszéd faluban szintén."


Az én falumban, bár nem állítom hogy nincs, de én egyetlen helyről sem tudok, ahol elfogadnák. Az hogy nálatok van ilyen, még nem jelenti, hogy mindenhol máshol is.

2013. jan. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok-sok értékes hozzászólást. Valójában én is nyugdíjas vagyok, csak a fővárosban. Mikor kérdésemet feltettem sok olyan válaszra nem gondoltam amit kaptam. Még egyszer köszönöm szépen
2013. jan. 17. 05:30
 10/13 Batisz Ildikó válasza:
0%
Nem is fognak kapni, ez csak kampányfogás. Ha meg adni akarnak, adjanak minden hónapban, ne csak egyszer egy évben. Szerintem normális összegű, minimum 18o ezer forintot adjanak mindenkinek a normális megélhetéshez. Kamu az egész.
2013. jan. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!