Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti a mostani pénzrendszer...

Ti a mostani pénzrendszer helyett mit tudnátok elképzelni?

Figyelt kérdés
Milyen alternatívát tudnátok elképzelni? Ahol nincs pénz. "Az eszik aki dolgozik" és az dolgozik aki akar.
2013. jan. 11. 10:53
 1/5 lindmayer ***** válasza:
mind a kettővel egyetértek, de mai világban nem mindenki tud munkát találni, aki akar
2013. jan. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, az a baj, hogy aki akarna dolgozni és dolgozna is, annak sem biztos hogy lenne a portékájára vagy szolgáltatására kereslet, így tulajdonképpen igazságtalanul járna pórul.Mert hiába dolgozik, éhen hal.

Nem a pénzzel van a baj, hanem az igazságtalan elosztással!Vannak, akik szorgalmasan, becsületesen dolgoznak és mégis csak éhbért kapnak, míg vannak, akik tespednek valami kényelmes helyen, nem csinálnak semmit, de mégis milliós fizetésük, ilyen-olyan jutalmuk van!Ezt kellene igazságosan megváltoztatni.Továbbá az a baj, hogy nem jut mindenkinek munkahely, de jutna is, akkor sincs a mai gazdasági helyzetben kereslet, tehát vagy munkahelyeket kell teremteni és megemelni a fizetéseket, hogy vásárlóképesek legyenek az emberek és legyen értelme termelni, vagy el kell fogadni, hogy vannak, akik nem dolgoznak, ha nem akarnak ne dolgozzanak, de kapjanak annyi segélyt, amiből emberhez méltóan lehet élni.Nem kell felhördülni, normálisabb országokban anyagilag is megbecsülik az egyszerűbb dolgozót is, mégis olyanok a segélyek, amiből szépen el lehet éldegélni, az emberek mégis inkább a munkát választják, mert ott megéri.

2013. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 rémuralom ***** válasza:
Nézd. A pénzrendszer nem azért alakult ki, mert a gonosz szabadkőművesek vagy valami hasonlók ráerőszakolták az emberiségre, hogy márpedig mostantól mindenért fizetni kell. A pénzrendszer azért alakult ki, hogy ne kelljen megkeresnie "az éhes szabónak a meztelen parasztot". Ha nincs pénz, vagy mindenki magának megtermel mindent, amire szüksége van, ami nagyon nem hatékony, vagy mindenki mindig keres valaki olyat, akinek szüksége van az ő portékájára ÉS tud olyat adni, amire a másiknak szüksége van. Erről szól az éhes szabó és a meztelen paraszt példája. Ezért KELL a pénz, ezért kell valami mindenki által elfogadott csereközvetítő eszköz. Sokáig az arany töltötte be ezt a szerepet (majd idővel kialakultak az aranyfedezetű pénzhelyettesítők, mert az aranyat nem könnyű cipelni és tárolni, ha sok van), aztán amikor kellett pénz háborúra, mindig lazítottak egy kicsit az aranyfedezet szigorúságán (itt már elsősorban az USA-ról van szó, az ő pénzük az abszolút világpénz a 2. világháború óta), míg végül a vietnami háború idején teljesen eltörölték.
2013. jan. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem a pénzzel van a probléma. A baj ott van, hogy a modern világ működésének rengeteg részét nem értjük. Pl. a legtöbb demokráciában élő ember nem él demokratikus jogaival, pedig lenne rá lehetősége. De a közgazdaságtan meg nem is tudja még sok mindenről, hogy miért van úgy, ahogy. És ha tudja is, és netalántán egy ilyen okos ember kerül vezető pozícióba, nehéz garantálni, hogy ezt egy egyenlőbb világért tegye.


Egyébként megjegyzem: a legfontosabb szerintem a demokrácia ismerete volna. Ha minden ember komolyan veszi, hogy lehetőségeihez mérten tisztában legyen a közössége ügyeivel és részt vegyen ezekben, akkor már nem lehetne őket megvezetni és kihasználni. Minél szegényebb egy ország, annál kevésbé van meg ez és annál inkább kihasználják ezt lelkiismeretlen vezetők.

2013. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 saveme ***** válasza:
A pénzrendszerrel igenis van probléma, de a pénzmágusok úgy varázsolnak a szakzsargonjukkal, mint az itt a piros-hol a pirosozók. Meg lehetne oldani, hogy a pénz betöltse a feladatát, vagyis a lehetőségekhez viszonyított értékállóságot (áru alapú pénz, közraktárakban letétbe helyezve a fedezet). A cserekereskedelemben és az arany alapú pénznél még lehetett értékállóságról beszélni, de „rémuralom” is azt írja, hogy utána jöttek a „könnyítések”. Ki az a hülye azt hiszi, hogy azok a könnyítések egy a többség számára jobb rendszer felé tett lépések voltak. Ahelyett inkább nagyobb manipulációkra való lehetőséget teremtett. A nemzeti bankok, és a nem nemzeti bankok is pénzt nyomtatnak a semmiből a kedvükre, és azután azt kikölcsönözve nekünk kamatra kérik vissza. Nem a demokrácia nem ismeretével van a gond, hanem, hogy ilyen csalásokat eltűrünk. A demokrácia több gyakorlati okból se működőképes: a teljes populáció se nem képes, se kedve nincs átlátni a magasabb szintű összefüggéseket, ehelyett könnyen manipulálható. Pont ezért vezette be az elit egy része, mert a sajtó révén bármilyen irányba el lehet terelni a közvéleményt és a birkák önként mennek akár a vágóhídra is ha jó szónok. Az infláció, a pénzügyi könnyítések valójában olyan mega csalások, amikben a tömegek zsebére kaszinóznak. Az nem elég ellenérv, hogy átmenetileg fel lehet turbózni így gazdaságokat. Na, de mi marad a lufikból hosszú távon? Hát válság. Ha az embernek megfogható, el nem évülő cuccokban van a vagyona, akkor nincs tőzsde krach, ami bedönthetne. Persze le kell mondani az extra profitokról, de lehet választani.
2015. márc. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!