Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért olyan népszerű a kivándo...

Miért olyan népszerű a kivándorlás? Az interneten miért írja mindenki, hogy ő kimegy amikor még nem ment és biztos vagyok benne, hogy csak a szája nagy.

Figyelt kérdés
Miért? Miért olyan jó máshol magasabb adót fizetni, 600Ft-ért kenyeret venni?

2013. jan. 9. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
A magyarok körében a kivándorlás csak itthon népszerű.
2013. jan. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit nevezünk népszerűnek? Attól, hogy olvasol mondjuk 100 írást, hogy ő kimegy, még nem lesz népszerű. Én például nem tervezem, hogy kiköltözzek (persze van az a pénz), és ezzel nem írom tele az internetet. Tehát hiába olvasol 100 emberről, aki kimegy, attól még 9900 itthon marad mondjuk 10000-ből, és ők ezt nem fogják naponta az ember arcába tolni.
2013. jan. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Komplikato ***** válasza:
77%

Olvasgass beszámoló írásokat a határátkelő blogból szerintem. Az a nem mindegy, hogy kifizeted a sok magasabb árat (már ha, mert ez se biztos) és még megmarad két havi átlag magyar fizetés félretenni.


De ami durvább sokan mennek ki akik itthon is jól kerestek, pusztán azért mert kint legyél sima pincér vagy mérnök, orvos, megbecsülik a munkájukat. Itt meg nem. És sok embernek ez is számít.


Mondjuk te mivel tartanál itthon egy orvost a netto 130.000-es fizetése és a borzalmas viszonyok mellett, ha pl. svéd körzeti orvosként idegeskedés és eszközhiány NÉLKÜL keres 2 millát?


Vagy ahogy valaki írta, még Angliában mosogatóként nyomorogni is nagyobb karrier, mint itthon bérből megélni.

2013. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Czeizel Endre szerint biztos genetikai eredetű ez a magyaroknál.
2013. jan. 9. 18:39
 5/12 rémuralom ***** válasza:
Ha tízszer annyit keresel kint, mint itthon, akkor valahogy nem zavaró tényező, ha háromszor-négyszer annyiba kerül minden, mint itthon. Mert akkor még mindig kétszer-háromszor jobban élsz. A magasabb adó meg rendszerint nem stimmel, minket több, mint 20 évvel a szocializmus vége után még mindig nehéz felülmúlni állami redisztribúcióban.
2013. jan. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Sokaknak tényleg csak a szája jár, de egyre többen bizony valóban kimennek. Sokan a több pénzért mennek, de egyre többen mennek a nyugodtabb, kiszámíthatóbb életért. Nekem sem a pénz volt az elsődleges ok a kivándorlásra, mert otthon sem kerestem rosszul. Nálam a kiszámíthatóság, megbecsülés többet nyomott a latban. A sok mindent elárul a hazai viszonyokról, hogy idekinn, külföldiként több elismerést, megbecsülést kapok, mint otthon.



"Miért olyan jó máshol magasabb adót fizetni"


Arról beszélhetnénk, hogy hol fizetek több adót, de inkább nem megyek bele, mert mindenki tudja, hogy az EU-ban Magyarországon van a legtöbb elvonás.


"600Ft-ért kenyeret venni?"


Otthon is lehet már ennyiért kenyeret kapni, szóval ez nem érv.

2013. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

"Czeizel Endre szerint biztos genetikai eredetű ez a magyaroknál."


Czeizelt sosem az eszéért szerettük, hanem mert arra is talál genetikai magyarázatot. hogy a BMW -k közt mért gyakori a fekete.

2013. jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"olyan jó máshol magasabb adót fizetni"

Ha az ÁFÁt nézzük, ami a legjelentősebb adóm az itt MOn az egyik legmagasabb a világon.

2013. jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 The Vault Dweller ***** válasza:
87%

Hát én Angliában élek, itt olyan 170 forint körül van a kenyér (olcsóbb helyen), és az adó sokkal alacsonyabb, mint Magyarországom.


Forintban olyan heti 90.000 körül volt a bruttóm, amikor még dolgoztam, ebből 78-80 ezer körül meg is kaptam adózás után.


Ne higgy el mindent, amit hallasz.


Azért jobb kimenni, mert ha van is olyan ország Európában, ahol 600 Ft a kenyér, tellik rá. Otthon pedig folyton főtt krumplit kellett ennem sóval és párizsival meg zacskós levessel (néha kenyérrel, ha volt rá pénz) hogy bírjam fizetni a lakbért...

2013. jan. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 The Vault Dweller ***** válasza:
Nem csak az ÁFA magas Magyarországon, szinte minden adónemben a legmagasabbak között vagyunk Európában.
2013. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!