Hogy mernek a kínaiak itt nálunk gyárakat építeni, meg befektetni ebbe-abba a pénzüket, mikor a csőd szélén állunk?
:D
Tanmese az átkosból:
Titkárnő mondja: Brezsnyev elvtárs, egy ember rizst eszik a Vörös-téren.
Hát egyen, ha azt akar enni!
Egy óra múlva, titikárnő: Br.e.t 100 ember rizst eszik a Vörös téren!
Érdekes, de hagy egyenek rizst!
Fél nap múlva titkárnő: Br.e.t. 1 millió ember rizst eszik a Vörös téren!
Érdekes, de mégis kik ezek az emberek?
Kínaiak!
Hát ezért mernek befektetni nálunk is, és máshol is!
Kissé morbid, de ki tudja????
A kínaiak nem kerülik a kockázatot, Afrikában is rengeteg befektetésük van.
Nagyobb kockázat -> nagyobb haszon (vagy nagyobb veszteség).
És ahogy már előttem írták, azért fektetnek be Magyarországon (és Kelet-Európában még sok helyen), mert olcsó a munkaerő és innen tervezik meghódítani a helyi és a nyugat-európai piacot.
A 70-es években a "hazánkban ideiglenesen állomásozó" szovjet katonatisztek "öröklakásokat" (=OTP-s lakásokat) vásároltak Szolnokon.
A kínaiak nem lakásokat, hanem gyárakat, befektetéseket vásárolnak. Azokon szükség esetén könnyebb túladni.
Válasz egyszerű:
- kínában mi is van ? Szakképzetlen irás-olvasás tudatlan munkaerő közép-kínából, akiket már nem tudnak 1500-2000 jüan (nettó) fizetés alatt felvenni.
- fejlett iparvárosok munkaerő-hiánnyal küzdenek. A fluktuáció nagyon nagy, legtöbb sori dolgozó 3-4 hónapnál többet nem marad egy gyárban, mert 2 nap alatt el tud helyezkedni.
- kínaiak (magasabb szinten, mérnök stb.) lusták és nem hajlandóak dolgozni, csak letolnak magukról mindent, felelősséget semmiért nem vállalnak és hazudnak mint a vízfolyás. (nem mindenki de 80% - kultúrájukból adódik)
Vagyis van egy ország, ahol nincs képzett munkaerő, nagy az elvándorlás, és nem olcsó a munkaerő. Egy kínai mérnök aki 7-8 éve van egy gyárban még ha lusta naplopó is megkeres nettó 7000-15000 jüant havonta. Magyarországon sokkal jobban képzett mérnököt találnak 7000 jüanért, aki hajlandó ténylegesen dolgozni is.
Ugyanígy egy egyszerűbb sori dolgozó nálunk megbecsüli a munkahelyet és próbálja magából kihozni a maximumot, mert örül, hogy van munkahelye. A kínai sori dolgozó szarik rá, hogy mi van a munkával, csinálja szép lassan valahogy, aztán pár hónap alatt maga otthagyja a céget.
Jó példa: kínai gyárhoz megy 100 ember új munkaerő. Felvételi teszt után 95-öt felvesznek, az első héten kb. 20 marad ott, a többi elmegy mert rájön, hogy dolgozni is kell. 3 hét után 5% marad ott kb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!