Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Helyezzék új alapokra a bérezést?

Helyezzék új alapokra a bérezést?

Figyelt kérdés
Kérdésemet azért teszem fel, mert amelyik kutya ugat az hallatja a hangját. Továbbá felmerül annak a problémának a rendezése, hogy a közszférában dolgozók dolgozhatnak-e nyugdij mellett és ebben olvastam, hogy mennyi a nyugdijas háziorvos. Többek között már megint azt, hogy alacsony a háziorvosok jövedelme. És kérdezem én csak nekik. Tudom ,hogy a képviselők mindig az uniós átlagnak megfelelően dotálják magukat így evvel nincs is gond. De a többiekkel. Ha ott jut, akkor máshová is kell jutnia. Ezért tettem fel a kérdést és biztos vagyok benne, hogy nem szabad restellni, hogy nem megy a szekér és pont most ! Ismétlem, ha nekik telik akkor van ott!
2012. dec. 17. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom ,hogy a képviselők mindig az uniós átlagnak megfelelően dotálják magukat"


Ez így nem igaz. Sohasem az uniós átlagot, hanem az uniós maximumot veszik alapul saját jövedelmük megállapításával pedig az mindig próbálják felülmúlni.

2012. dec. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Először is sokféle képviselő van, de ha a parlamenti képviselőkre gondolunk, 3-4 ezer euró nem uniós átlag ebben a körben. Az sokkal nagyobb.


A bérezést új alapokra helyezni kell, de ezzel kezdeni, önmagában ezt akarni, nemcsak vágyálom, de kivitelezhetetlen is. Először a munka világát kell új alapokra helyezni. A vonatkozó törvényeket, ebbe beleértve annak meghatározását, mi számít értéknek, mi fontosnak, mik legyenek az arányok, és ki mibe szólhat bele, mitől lesznek a szabályok betarthatók. Ha ez már működik, jöhet a fenti arányoknak megfelelő bérezés is.

Jelenleg a vonatkozó törvények összezagyválása folyik, az értékek és arányok torzítása zajlik. Ki legyen, aki új alapokra helyez bármit? Ahhoz olyan emberek kellenek, akik ilyent akarnak. Ilyen emberekhez választás kell, mert ma ez a szabály. A választáson az kell, hogy az összezagyváló emberek ne jussanak lehetőséghez ebben, a jobbat akarók pedig igen. Ehhez meg az emberek jó ítélőképessége kell. Mostanság ennek vagyunk a legnagyobb híján, most éppen az erről szóló harc zajlik. Amíg ez el nem dől, a kérdésbeli igény még csak nem is értelmezhető, nemhogy kivitelezhető lenne.

2012. dec. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem értem. Mi a kérdés? Hogy ha párszáz embernek "jut", akkor jut-e egész szakágaknak?

"Ismétlem, ha nekik telik akkor van ott!"

Mi? Mi van ott? És hol van? Pénz a költségvetésben? Szerinted mennyibe kerül 360 ember bérét megemelni 10%-kal, és mennyibe kerül a kártyapénzeket megemelni 10%-kal? Kérdező, megértem a felháborodottságodat, de lövésed sincs a dolgokról.

2012. dec. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2/3 Csak félig tartom hasznosnak ill. helyesnek a válaszodat,mert én nem abból indulok ki, hogy miért nem lehet. Már maga a kérdésfeltevésemnél is dilemmáztam, mert legszívesebben felszólító móddal írtam volna ki, de az nem kérdés.A bérezéssel nem csak egy alapvető közgazdasági kérdést szeretnék megoldani, hanem egy olyan törvényszerűséget, ami alapja egy olyan törvényszerűségnek ami működteti a szükségletek kielégitésén keresztül az érdek viszonyokat. A termelés,elosztás, forgalom, fogyasztásról beszélek, amit nagyon helyesen érintettél. Az un. unortodox közgazdászok ezt mintha tagadnák, mert nemcsak gondolkodásukban,hanem tettükben is megtagadják a közgazdaságtan klasszikus alapjait.Látható, hogy ez nem működik. Én nemn tartom helyesnek azt, hogy evvel kár foglalkozni,mert ugy sem lesz belőle semmi. Hát ha nem foglalkozunk vele akkor nem is.
2012. dec. 17. 12:20
 5/10 A kérdező kommentje:
Nézd 3/3 . A témában a 63 %-od nem azt jelenti,hogy Te megmondhatod a frankót. SYzerintem a legalapvetőbb közgazdasági szemlélettel sem rendelkezel és ugy viselkedsz, mintha kormánypárti lennél. Csak neked lehet igazad ugye?
2012. dec. 17. 12:22
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem a 3/3-nak hanem a 3/5nek szántam!
2012. dec. 17. 12:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyilván a legjobb védekezés a támadás, de attól még ostoba vagy. Ha kiírsz egy "ha nekik telik akkor van ott!" típusú, talponállókban is közhelyszámba menő hőbörgést, aminek sok helyen értelme sincs, akkor vedd a kritikákat.
2012. dec. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Arról beszélek még ha politikailag érzéketlen vagy is, hogy a pedagógusok bérének tárgyalása kapcsán ki merik jelenteni, hogy "de nem hiszik el,hogy nincs miből !", holott pl az övék kapcsán pl. fel sem merült ! , pedig nem az úniós átlagot keresik. Ezért mertem megkockáztatni azt a feltevést - jól tudom nincs igazam, hogyha nekik telik, akkor van ott másnak is. Ha nem érted nem problém majd valamelyik kocsmába megértetik veled ha tetszik ha nem, mert azok az emberek nem olyan hülyék ,mint egyesek.
2012. dec. 17. 13:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Minden cselekvésnek megvan a maga feltételrendszere. Ha az fennáll, van esély a cselekvés végrehajtására (cél elérésére), ha nem áll fenn, nincs esély. Ilyenkor káros azt feszegetni, mert más, végrehajtandó dolgoktól (például a feltételrendszer megteremtésétől) von el energiákat.


A bérezés új rendszerének bevezetése hiába szükséges, nem lehetséges. Azért nem, mert ezt valakinek ténylegesen ki kell dolgozni, el kell fogadni, akarni kell megvalósítani, és eszközrendszernek kell a kezében lenni, hogy meg is tudja tenni (vagyis képesnek kell lennie rá).


Nevezd meg az alanyt!!!


Aki ért hozzá, de nincs hatalmon, kidolgozni a helyes lépéseket képes lehet. De soha nem tudja érvényesíteni. Itt tehát nem teljesülnek a végrehajtáshoz szükséges feltételek.

Aki hatalmon van, képes lehetne eszközrendszert létrehozni, hiszen nála az összes erőforrás. Viszont nem akarja, mert nem érdeke. Ha új (jó!) alapokra helyezné a bérezést, az a hatalmába kerülni, viszont nem hülye!


Tetszik, nem tetszik, a bérezés új, jó alapokra helyezéséhez szükséges feltételrendszer a hatalmi viszonyok megváltoztatása. Első lépésként olyan törvényi környezet kidolgozása, amely nem teszi lehetővé a hatalommal való visszaélést (vagyis a hatalom számára kellemetlen dolgokat is meg kell, hogy valósítson, ha az a köznek viszont jó). Második lépésként ezen a törvényi környezet hasznosságáról meg kell győzni a tömegeket, hogy ők is akarják ezt, és takarítsák el a jót nem akarókat. Alternatívaként egy gyorsabb és véresebb megoldás lehetne egy felkelés/forradalom, de ezt Európában a jelen viszonyok nem veszik jó néven, ezért nem nagyon jöhet szóba. Harmadik lépésként az új hatalomnak a kidolgozott törvényi környezetet életbe kell léptetnie. Ezután jöhet negyedik lépésként - immár a feltételrendszerét megteremtettük - a bérezés kérdése.


Nem várom, hogy a sorrenddel mindenki azonnal egyet értsen. Mindössze azért írtam le, mert úgy gondolom, ez is egy lépés a feltételrendszer megteremtéséhez. Kicsit talán több, mint azon elmélkedni, hogy más bérezés kellene. Az elmélet kidolgozása fontos és szükséges, de nem elégséges. Kell a cselekvés is. A meggyőzés cselekvése (lásd második lépés).

2012. dec. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9/9 Teljes mértékben egyetértek a fejtegetéseiddel hogy a kérdésem nincs is helyzetbe.
2012. dec. 18. 11:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!