Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az a cionizmus?

Mi az a cionizmus?

Figyelt kérdés

Az angol olimpia végett kérdezem, aminek a logóját, ha egy kicsit másképp rakjuk össze benne a számokat, betűket kapunk, összeolvasva ez "ZION", ez egyértelműen a cionistákra utal. De mi az a cionizmus?

Az interneten csak hosszú sorokat láttam, de nekem tömören kéne csak elmagyarázni a lényeget, köszönöm.


2012. dec. 4. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Pedig ebben benne van a lényeg:

"A cionizmus a 19. század második felében elindult zsidó nemzeti mozgalom és ideológia, amelynek célja egyrészt a történelmi Izrael területén egy zsidó állam megalakítása, illetve helyreállítása, másrészt a zsidó érdekek védelme a világ más országaiban."


Aki cionista, az a zsidó érdekeket tartja szem előtt.

2012. dec. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Röviden , a cionisták mindent megtesznek amit a zsidók akarnak.

A cionizmus a zsidó érdekeket védi és érvényesíti.


Sokan a cionizmust rasszizmusnak is nevezik , mivel közel áll hozzá.


Nem a semmiért intettek óvva őseink a zsidóktól.Már az aranybullában is szerepel törvény a zsidókról.

2012. dec. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%

ha érdekel videó (youtubeon is fent van) David Icke: Az elefánt a nappaliban.

a cionizmusról szól.

2012. dec. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, ebbe ma már belenéztem, a kérdés kiírása után, csakhogy aban David Icke azt állítja, hogy a cionizmus valójában nem zsidókból áll, a Rothschild-ok alapították, áá mindegy is, nem értem. :) Köszi az eddigi válaszokat.
2012. dec. 4. 17:09
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

"Nem a semmiért intettek óvva őseink a zsidóktól.Már az aranybullában is szerepel törvény a zsidókról."


Meg az izmaelitákról is rendelkezett, ugyanaz és pontosan ugyanúgy, mint a zsidókról az ominózus cikkely az Aranybullában. A Jobbik meg a bitnáci holdudvara, mégis az ő valagukat polírozza fényesre és tartja őket a becsület és békesség mintaképének.


A cionizmusról:


[link]

2012. dec. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

"Az angol olimpia végett kérdezem, aminek a logóját, ha egy kicsit másképp rakjuk össze benne a számokat, betűket kapunk, összeolvasva ez "ZION", ez egyértelműen a cionistákra utal"


Elég meredek elmélet...


Cion vagy Zion az a bibliai megnevezés Jeruzsálemre, és általánosítva időnként egész Izraelre (ha láttad a Mátrix trilógiát, ami tele van Bibliai utalásokkal, akkor ott is az emberek egyetlen megmaradt városát emiatt hívják Zion-nak).

Szóval még maga a Cion vagy Zion szó cionizmustól teljesen külön környezetben is előjöhetne - bár ismételten, az olimpiai lobogóba belelátni a Zion szót az azért élénk képzelőerőre vall szerintem.


Innen kapta a nevét a cionizmus is, ami a 19. században kialakult zsidó nemzeti mozgalom volt, aminek a célja egy zsidó állam megalapítása volt, lehetőleg a régi Izrael területén, ami akkor török kézen volt.

A dolog mi magyarok számára azért érdekes, mert a mozgalom egyik legfontosabb és legismertebb alakja a magyar Herzl Tivadar volt, aki egyébként Heltai Jenő unokatestvére volt.

2012. dec. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elsonek:

Megmondanad, hogy honnan vetted ezt az "idezetet"?


Az idezet elso fele ugyanis igaz:

A cionizmus a 19. század második felében elindult zsidó nemzeti mozgalom és ideológia, amelynek célja a történelmi Izrael területén egy zsidó állam helyreállítása.


A masodik resz viszont hazugsag.

Megjegyzem a legtokeletesebb propaganda modszer : az igazsag hazugsaggal valo keverese.

2012. dec. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát, márpedig igaz. Mármint ki lehet olvasni belőle a ZION szót, ha máshogy rakjuk össze a számokat. Itt is róla egy kép:


[link]

2012. dec. 6. 15:03
 9/10 A kérdező kommentje:
Érdekes. És ezért a logóért nagyon nagyon sokat fizettek az angolok!
2012. dec. 6. 15:04
 10/10 A kérdező kommentje:

Akkor így már értem, köszönöm szépen a válaszod.

Jeruzsálem lenne a Zion?

Azt meg tudná valaki magyarázni mi köze van Jeruzsálemnek az olimpiához?

2012. dec. 6. 15:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!