Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen nem azért...

Tulajdonképpen nem azért jöttek létre országok és határok, hogy az egyes népek egymástól elkülönülve élhessenek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 29. 06:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak nekem tűnik úgy, hogy az egész mindössze azzal lett elcseszve, hogy egyesek úgy gondolták ki kell vándorolniuk egy másik országba aztán meg csodálkoztak, hogy ott nem kezelik őket az őslakosokkal egyenértékűekként? Az elcsatolt területeket most ne keverjük bele, ők valóban nem tehetnek róla, hogy így jártak, de elméletben (tudom, hogy nem megoldható) nem mégis az lenne a legjobb megoldás, ha minden ember a saját népe által uralt országban élne, és akiknek még nincs, pl cigányok is saját földet, országot kapnának? Szerintem rengeteg viszály szűnne meg ezzel.
2012. nov. 29. 06:22
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ilyen egyszerű. A határok folyton változtak a történelem során. Ma többé-kevésbé minden népnek megvan a maga országa, területe. Aktuális most például a katalán autonómia, sokan külön akarnak válni a spanyoloktól, és ott vannak a skótok, akik mindig is el akartak szakadni az angoloktól. Néha jobban, néha kevésbé. Nekik viszont már eleve megvan az a terület, ahol külön országot kiálthatnának ki. A romáknak nincs ilyen területük Európában, ezért ők nem fognak harcolni ilyenért, Indiába meg érthető módon nem akarnak menni... ott éhenhalnának.
2012. nov. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem azért jöttek létre, hogy elkülönülhessenek más népektől. Hanem azért, hogy nekik legyen egy hely, ahol együtt élhetnek a saját népükkel, ahol ők az uralkodó nép.
2012. nov. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most ezt bontsd le,udvarra.Te szívesen adnál csak úgy egy darabot a cigányoknak?De a te családodnak is kell hely,ha többen vagytok ezért veszel vagy kapsz egyet.De az emeletes házak helyén valamikor kertes házak voltak és elvették(szanálták),hogy épüljenek panelesek.Ugyan így, csak nagyban az állam határok is.
2012. nov. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, ebben egyetértek, bár voltak olyan esetek, amikor kifejezetten a befogadó országnak volt szüksége az emberekre.
2012. nov. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ország és a nemzet fogalmát ütközteted.

Egy országokban több nemzet élhet együtt békében és nyugalomban, régiónként változó arányban.Vannak kevésbé kevert régiót és vannak nemzetileg egységesebbek.

Meg kell különböztetni az őslakosokat és az újonnan jött bevándorlókat.Míg az őslakosként kevert régiókban együtt élő nemzeteknél elvárás az ,hogy alapszintem ismerjék egymás nyelvét és kultúráját ,tartsák tiszteletben és ne akarják a magukét rákényszeríteni a másikra,addig a bevándorlóknak kötelességük ismerni és átvenni a befogadó nemzet nyelvét és kultúráját.

A cigányságot nem nevezik nemzetnek , mert ők csak egy etnikum.A különbség csak annyi ,hogy míg egy nemzetnek van történelme , egységes és indentitást adó írott és íratlan kultúrája és nyelve.

Addig a cigány etnikum öntudata és önazonossága legfőképp az európai társadalmi és együttélési normák be nem tartásában nyilvánul meg.

Lesznek még itt rezervátumok !Azok részére akik továbbra sem hajlandók az európai magatartásra és a normális életmódra.

2012. nov. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Na ilyen baromságot is rég hallottam! Az országok és határok nem úgy jöttek létre, hogy volt egy nagy káosz és akkor Jean, Józsi meg Yoshida eldöntötték, hogy akkor most ezé meg azé lesz. Afrikában alakultunk ki, mint faj. Úgy gondolom, és a tudósok is, hogy akkor még egységesek voltunk, egy nyelv, stb. Aztán elkezdtünk kivándorolni Afrikából /persze maradtak ott is/. Egyik csoport letelepedett a Közel-Keleten /termékeny félhold/, a másik Ázsia felé vette az irányt, megint mások pedig Európa felé. Ekkor váltak szét annyira a szokások és a nyelvjárások, hogy külön népek lettek. A rasszok is ekkor különültek el. Természetesen ez nem egy hét alatt zajlott le, hanem több ezer évek alatt és akik már egy-egy helyen letelepedtek, azok nem tudtak a "többiekről". A letelepedésnek köszönhetően kialakult a földművelés, ez nagy népességet tett lehetővé és ekkor kezdtek el egymás kárára terjeszkedni a népek. De ekkor még szó sem volt nemzetállamról. Az a francia forradalom terméke.
2012. nov. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!