Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hallottam egy olyan kijelentés...

Hallottam egy olyan kijelentést, hogy: A liberálisok a legnagyobb fasiszták. Ezt, hogy érthette az illető?

Figyelt kérdés

2012. nov. 23. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
A liberalizmusban nagyon sok minden megengedett, de itt is vannak határai a szabadságnak. Ezt a határvonalat kell átlépni érvelésnél, és máris lehet fasiztázni. (amúgy ez az a béna index cikk volt, nem?)
2012. nov. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
"-Nincs alsórendűbb* ember a"
2012. nov. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Tudtam hogy hamar jön a példa a határ átlépésére. :)


Már érted? El kell tolni az érvelést a szélsőségekbe. Az ilyenekkel, amit fölöttem ír az úriember.

2012. nov. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4%
Ez a te véleményed, nem pedig tények. A jobbik a fasiszta párt, nem pedig pl- az LMP vagy a volt SZDSZ. Gondolkodj már egy kicsit..
2012. nov. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Olcsó személyeskedés a bitnácik által. Ennél többre nem futja számukra. Egyszerűen túl kell lépni rajtuk, azt utálják a legjobban
2012. nov. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

19:21

Nem indexes cikk volt.

2012. nov. 23. 19:51
 7/9 anonim ***** válasza:
9%

'A jobbik a fasiszta párt, nem pedig pl- az LMP vagy a volt SZDSZ.'


A Jobbikról rengeteg mindent el lehet mondani, úgy hogy igaz is legyen rájuk. Egyet biztosan nem, hogy fasiszta.

2012. nov. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Kicsit olyan mintha egy tök normális embert extremitásokkal kihozod a sodrából, majd rámondod: ugye, mekkora állat!?
2012. nov. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Leszögezném, liberálisnak vallom magam, mégis úgy gondolom, ennek a kijelentésnek oka van.


Számomra a liberalizmus ezt jelenti:

"Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig harcolni fogok azért, hogy mondhasd." (Voltaire)


Azt hiszem, Chicago egyik önkormányzata tiltott be jogellenes módon egy neonáci tüntetést, majd egy liberális civil szervezet beperelte az önkormányzatot ezért... _ez_ a liberalizmus.


Amit Magyarországon az SZDSZ csinált, az nem liberalizmus, az fasizmus. Ők nem harcoltak az ellenfeleik jogaiért, ők ugyanúgy hittek a cenzúrában, az emberi jogok korlátozásában, csak másfajta tartalmakat szerettek cenzúrázni, és más részletkérdések alapján csorbítottak emberi jogokat, mint az átlagos fasiszták, de ez lényegtelen különbség.


A liberálisok nem fasiszták. De volt Magyarországon egy önmagát liberálisnak nevező, fasisztoid párt, amely többet ártott a liberalizmusnak, mint bármely más párt. Elérték, hogy a történelem egyik legszebb gondolata szitokszóvá váljon, és ilyen gyökérségeket szajkózzon a mainstream közvélemény, mint hogy "a liberálisok fasiszták".


Mivel ezzel a véleményemmel szinte biztosan mindenkit megbántottam, pártállástól függetlenül, vállalom a 0%-t, nem lényeg:)

2012. nov. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!